Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 26 03.02.2019, 22:27

Tıbbi ürün "Movalis". Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama

Aspirinin icadından beri - ilkSteroidal olmayan anti-inflamatuar ilaç - yüz yıldan fazla geçti. O zamandan beri, bu grubun pek çok ilacı "Movalis" preparasyonu da dahil olmak üzere geliştirilmiş ve uygulamaya konmuştur. Bunların kullanımı, esas olarak omurga ve eklem hastalıklarının enflamatuar bulgularına indirgenmiştir.

Tıbbi ürün "Movalis". Eylem mekanizmasının tanımı

İlaç "Movalis" bir steroid değilanti-enflamatuar farmasötik ajan, ana amacı - inflamasyon ve anestezi kaldırılması. Bu tipteki diğer ilaçlardan farklı olarak, mide ve bağırsak mukozasında daha az agresif bir şekilde etki eder, bu da kullanıldığında yan etki olasılığını önemli ölçüde azaltır. İlacın bu olumlu özelliği etkisinin mekanizmasından kaynaklanmaktadır - ilaç doğrudan enflamatuar sürecin odağında inflamatuar mediatörlerin (prostaglandinler) sentezini inhibe etmektedir, böbreklerde ve mide mukozasında değil.

Ek olarak, farmasötik preparat "Movalis" proteoglikanın eklem kıkırdağında sentezini ters yönde etkilemez, böylece eklemin çalışmasını bastırmaz ve artroz seyrini şiddetlendirmez.

İlaç mide ve bağırsaklarda iyi emilir. Kanın içine girmesi, terapötik etkisini gösterir ve karaciğerinde parçalanan, dışkı ve idrarla atılır.

Form salımı: tabletler, kas içi enjeksiyon çözeltisi olan ampuller, fitiller.

Tıbbi ürün "Movalis". Kullanım endikasyonları

İlaç eklem hastalıkları için kullanılır veEnflamatuar sürecin arka planından kaynaklanan uzun süreli ağrı ile ilişkili omurga. Çoğu zaman ankilozan spondilit, osteoartrit, romatoid artritin ilk aşamalarında reçete edilir.

Kontrendikasyonlar

Kullanım için ana kontrendikasyon"Movalis" preparasyonu, anamnezde veya duodenum ve midenin peptik ülserinin varlığındadır. Ayrıca, ilaç karaciğer ve böbrek fonksiyonu, şiddetli kardiyovasküler yetmezlik ve pıhtılaşma bozuklukları ihlalleri için tavsiye edilmez. İlaç on iki yaşından küçük ve hamile veya emziren kadınlara gösterilmemelidir. Hamilelikte ilacın kullanımının kabul edilemezliği, düşük doğum riski ve fetusta konjenital malformasyonların gelişiminden kaynaklanır.

Yan Etkiler

En çok olduğu gibi "Movalis" ilacıilaçlar, bazı yan etkilere neden olur. İlaç kullanırken mide bulantısı, kusma, mide ekşimesi, geğirme, şişkinlik, ishal veya kabızlık bazen meydana gelir. Bazen kan basıncında, çarpıntıda, şişmede bir artış olur. Sinir sisteminin olası ve olumsuz belirtileri: uyuşukluk, baş ağrısı, baş dönmesi, depresyon.

Ek olarak, kompozisyonu "Movalis", bileşimisadece temel aktif maddeyi içermez - meloksikam, ama aynı zamanda yardımcı katkı maddeleri, bu farmasötik preparatın bazı bileşenlerine karşı toleranssızlık çeken kişilerde alerjik bir reaksiyona neden olabilir.

İlaç "Movalis" (için endikasyonlarYukarıda tanımlanan uygulama) yaşlılar, zayıflamış hastalar, sürücüler ve çalışmaları yüksek konsantrasyon gerektiren kişiler tarafından aşırı dikkatle alınmalıdır.

Hazırlık "Movalis" hakkında daha detaylı bilgikullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar, dozaj, diğer ilaçlarla etkileşimi, ilacın kullanımı ile ilgili tam talimatta tarif edilmiştir.

Kendini ilacın zarar ve öngörülemeyen sonuçlarını asla unutma. Herhangi bir, hatta en zararsız ilaç, en iyisi sadece bir uzmana danıştıktan sonra alınır.Related news

 • Balıkları Besleyen Siyah Kuğular
 • Rus şirketinden vücut bakımı araçları Floresan: Fitness Body - yorumlar, aksiyon, beklenen etki
 • Rüya Yorumu: Kaplumbağanın rüyası nedir
 • Cevizli lokum tarifi oktay usta ile Etiketlenen Konular
 • Havuçlu Krep Pasta Yapılışı

 • Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 13

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama


  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 5

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 34

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 35

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 90

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 25

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 30

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 13

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 56

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 64

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 40

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 98

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 7

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 77

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 55

  Tıbbi ürün Movalis. Kullanım endikasyonları, kompozisyon, açıklama 54