Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2019

Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2019
18.08.2019

Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 18

Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba

Başarılı bir şehir otomobilini denedinnüfus yoğunluğunun yüksek olması nedeniyle, özellikle bütün ülkenin bir kentsel yerleşim olduğu Japonya'da birçok otomobil üreticisi. Bu ülkedeki satışlar dikkate alındığında (ve sadece 2008'de üç milyonu aştılar), Suzuki ile Wagon R modeli bu alanda Hindistan'dan söz etmeden başı çekti; burada 2019'da böyle bir araba beş milyondan fazla sattı adettir. Kuşkusuz tasarım ve pazarlama başarıları, bu otomobilin Japonya, Hindistan ve Macaristan'da olduğu kadar diğer ülkelerde ve diğer markalarda da lisanslı ve üretilmiş olmasıdır, örneğin: Opel Agila.

Suzuki Wagon R

Suzuki Wagon R 1993 yılından beri üretilmektedir.yıl. Başlangıçta modelinin gövde tek bir sürücü tarafındaki kapı, bir bagaj kapısı ve iki yolcu ile donatılmıştır. Daha sonra, bu orijinal bir ve tanınabilir tasarımları reddedilen, eğer araç fazla veya daha az bir standart beş kapılı organıdır. Neden az ya da çok? yatay boyutlar, standart bir "A" -sınıfı araç için, vücut Suzuki Vagon R dikey uzandığında - yüksekliğinde böyle bir makine Avrupalı ​​düşen özellikle etkiledi olan "akseleratov eş" edakii görünüyor. İlk modellerde yer alan motor üç silindirli, hacmi 660 santime (kübik) idi.

Suzuki Wagon R Plus

1997'de Suzuki serisi eklendiDört silindirli atmosferik motor ve artan gövde boyutlarına sahip olan Suzuki Wagon R Plus otomobil. Bu tür araçlar 2000 yılına kadar Japonya'da Avrupa'da üretildi. Şimdi beşinci nesil Suzuki Wagon R üretildi Yeni aracın gövdesi 25 mm uzatıldı ve 11 mm daha tavana kaldırıldı. Aynı zamanda, aracın ağırlığı hem gövde hem de motorun "zayıflaması" nedeniyle 70 kilogram azaldı. Ancak yeni Suzuki Wagon R'nin başlıca ayırt edici özelliği, Start-Stop, ENE-Charge ve ECO-COOL olmak üzere üç sistem tarafından sağlanan etkileyici yakıt verimliliği. 660 santimetre hacme sahip üç silindirli motor, 52 beygir gücünde bir güç üretir. ve şehir modunda her 100 km'de aynı anda 3.4 litre benzin tüketiyor. Motora yüklenen jeneratör, bir tanesi alışılagelmiş biçimde davlumbazın altında olan iki pil tedarik ediyor ve diğeri, bir dizi lityum-iyon pil şeklinde, zemin altı sol taraftan gizleniyor.

Vagon R

Pilin altındaki pil, marş motorunu, farları vebazen klima ve "yer altı" - elektrikli motor, arka farlar, bir ses sistemi ve bazen de kremi. Her iki pil de, jeneratör tarafından, ancak belli bir seviyenin altına düştüğünde şarj olur; geriye kalan süre zarfında, jeneratör motoru doldurmaz. Ayrıca, her iki pili de şarj etmek için şarjla gaz deşarjı esnasında rejeneratif frenleme kullanılır, yani "fren" yapar. Hız 13 km / saat'in altına düşerse, motor susturulur ve hız arttıkça motoru çalıştıran bir marş motoru çalışır. Motor kapatıldığında klima da kapatılır ve kabindeki hava soğutması, klimanın çalışması sırasında soğuk biriktirilen bir soğuk hava deposu vasıtasıyla yapılır. Genel olarak, her şeye üzerinde sürekli bir ekonomi, ne tasarruf mümkün. Suzuki Wagon R - spor salonunda çalışanların en ekonomik ve enine boyuna "düzleşmiş" şehir içi araba, salondan uzakta görmek istiyor ve para tasarrufu yapmayı biliyor.

Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2019

Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2019

Related news

 • BMW 750, özellikler ve yorumlar
 • Çocuklara Disney Karakterli Sömestir Hediyeleri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Allık alırken dikkat edilmesi gerekenler
 • Çocuklar Duymasın 5.bölüm fragmanı Haluk ve Meltemin yemek krizi

 • Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 77

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba


  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 64

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 81

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 76

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 72

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 78

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 45

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 12

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 2

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 81

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 75

  Suzuki Wagon R - Aşırı Avrupalılar için süper ekonomik Japon şehir içi araba 53