Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 2019

Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 2019
22.08.2019

Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 93

Sublease nedir? Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı

Kira - Bizim için çok yaygın bir fenomenülke. Ama bir sublease nedir? Bu etkileşim mekanizması ülkemiz için oldukça yeni. Bu nasıl farklı? Pratikte hangi özellikler var? Bu makalede, bu soruların yanı sıra, söz konusu sözleşmenin dikkate alınacağı pratik bir örneği de bulacaksınız.

Konut dışı binaların temini: hangi durumda bunun hakkında konuşurlar

lütfen onu

Var olan bir kişi olduğunu varsayalımofis binasının sahibi. Kiraya verilen birine veriyor. Kiracı bunu kullandı ve bir sebepten ötürü bir odaya ihtiyaç duymadığına karar verdi. O zaman o (sahibinin izniyle) onu devredebilir. Bu süreç, Rusya Federasyonu Medeni Kanununun 615'inci maddesinin ikinci fıkrası ile düzenlenmiştir.

Bir sublease sonuçlandığında, bir sözleşme yapmak için gereklidir. Ve bir kez daha hatırlatırız: sahibinin bu konudaki rızası zorunludur. Sözleşme, bunun gerekli olmadığını belirten bir madde içeriyor olsa bile.

Muhtemel durumlar sözleşme olduğundamal sahibi ve kiracı arasında, malın mülkiyeti üçüncü taraflara devretme imkânı vardır. Fakat bu belgeyi okuduğunuzdan emin olmalısınız.

Söyledikten sonra, bir sublease ne olduğunu anlamak zor değil. Fakat böyle bir plan oldukça zaman alıcı ve zaman alıcıdır, bu nedenle bu tür ilişkilerin özel popülaritesine güvenmek gerekli değildir.

Sublease anlaşmasının konusu nedir?

Sublease sözleşmesinin konusu, konut dışı bir yerleşkedir (örneğimizde, bir ofiste). Kayıt sırasında, mümkün olduğu kadar kesin bir şekilde belirtilen özellikleri göz önünde bulundurmak gerekir:

 • adres;
 • oda tipi;
 • alanı;
 • Kısa açıklama

İkincisi genellikle sözleşmenin kendisine değil, ekte yer alır. Genellikle altüst olan her şeyin kat planlarını oluştururlar. Bu, dokümantasyondaki yanlışlıkları önler.

Taraflar ve sözleşme şekli

bir sublease nedirAnlatılan sözleşmenin konusu olarakHerhangi bir tüzel kişiyi, bireysel girişimcileri ve yetenekli bireyleri harekete geçirir. Bununla ilgili Rus mevzuatının özel gereksinimleri yoktur.

Sözleşme şekli ile o kadar kolay değil. Bu nedenle, devir süresine bakılmaksızın, belge yazılı olarak hazırlanmalı ve her iki tarafça imzalanmalıdır. Sözleşme bir yıl veya daha uzun bir süre için sonuçlanırsa, o zaman tescil edilmelidir. Bu olmadan, hiçbir yasal gücü yoktur.

şartlar

Rusya Federasyonu Medeni Kanununun 615'inci maddesinin 2. maddesinde,Sublease süresi kiralamadan daha büyük olamaz. Uzatmada bir fark olduğu da belirtilmelidir. Yani, yeni bir kira sözleşmesi imzalanırsa, lütfen alttan ayrı ayrı yapılmalıdır. Bu nedenle, daima zamanlamaya dikkat edin. Kira sözleşmesi belirsiz bir süre için yapılırsa, bu sözleşmeyi bozmak isterseniz, üç ay boyunca uyarmanız gerekir.

Sublease ile ilgili belgelerde ne olmalı

konut dışı binalar için alt sözleşmeŞimdi, teslim edici belgelerin nasıl tasarlanacağına bakalım. Temel Belgeler

 1. Önsöz.
 2. Yapılan sözleşmenin konusu.
 3. Tarafların yükümlülükleri ve hakları.
 4. varlıklar arasındaki belirli bir süre (genellikle bir ay) ve ödeme için konut dışı binalarda fiyatları.
 5. Tarafların sorumluluğu.
 6. Sözleşme ne kadar süredir (hangi zamana kadar) çalışır.
 7. Tarafların talepleri, imzaları (gerekirse ve basılması).

Ayrıca, aşağıdaki belgeler sözleşmeye eklenir:

 1. Kiralanan odanın tanımı.
 2. Ödeme planı.
 3. Kadastro pasaportu.
 4. Kişinin, tesisi üçüncü taraflara teslim etme izninin olduğu bir sertifika.

Ayrıca, bu belgeler eklenebilir:

 1. Konut dışı binaların transfer / alımı sertifikası.
 2. Bazı nüansları belirten ek anlaşmalar.
 3. Anlaşmazlıkların protokolleri ve koordinasyon belgeleri.

Kiracı ve sublessee yükümlülükleri

arazi subleaseHem kiracı hem de alt kiracının belirli sorumlulukları vardır. Bunlardan ilki:

 1. Sözleşmede belirtilen mutabık kalınan zamanı zamanında teslim edin.
 2. İlişkilerin konusu olan binaların sermaye onarımlarının yapılması gerekmektedir.
 3. Alt kiracılığı hak ve görevleriyle tanıştırmak.
 4. Binanın amaçlanan kullanımının bozulmadığından emin olun.

Sırasıyla, alt yüklenici zorunludur:

 1. Mülkün iyi durumda olduğundan emin olun ve bununla ilgili problemler varsa, binanın tamir edilmesinin kendisinin hatasıdır.
 2. Zaman içinde parayı ödemek içinkira olarak belirlenir. Geç ya da eksik ödeme, maddi hasar ya da sermaye onarımının eksik olması durumunda, sözleşme belirlenen zamandan önce feshedilebilir.

Tazminat sözleşmesi

Kiraya vermeyenlerin hükmüKiraya verenler, Rusya Federasyonu Medeni Kanununun 423. Maddesine göre, bir ücret veya başka bir karşı önlem almalıdır. Boyutu tanımlanmamışsa, bu hiçbir şey ödememeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu durum, kiraya verenin bir kısmının alınmasını talep etmesini (ve makul miktarlarda istediği miktarda) mümkün kılmaktadır.

Ticari olmayan yapılar genellikle kendi başlarına alınırTesislerin faaliyetleri zengin erdemlerden arındırılmıştır. Bu durumda, ilişki Rusya Federasyonu Medeni Kanununun 170'inci maddesinin 2. fıkrası ile daha da düzenlenmiştir. Mülkün sahibi transfer edilebilir veya her şey tesislerin bir parçası olarak resmiyet kazanır.

Kira hakkındamülklerin sublease

Kira miktarı üzerinde anlaşılmalıdır.Her iki taraf da yazılı olarak teyit edilir. Eğer durum böyle değilse, sözleşme sonuçlandırılmayacaktır. Bazı durumlarda, yasalarla sağlanan oranları kullanmak gereklidir.

Sublease hangi bir mekanizmadırBu parametre çok büyük bir rol oynar. Bu nedenle, ücretin miktarı sadece sözleşmenin öngördüğü şekilde tarafların mutabakatıyla değiştirilebilir. Ancak bu, yılda bir kereden daha sık olamaz (yasa tarafından aksi belirtilmedikçe).

Sözleşme (konut dışı binaların alt kısmı) genelliklekiralanan alana odaklanır. Yani, daireler tüm alan ya da oda için belirli bir miktar için kiralanırsa, o zaman burada her şey farklıdır. Genellikle bir metrekare için oranı ayarlayın. Sonra alanla çarpılır ve ödemeniz gereken miktarı alırsınız.

Bir sözleşme imzalarken nelere dikkat edilmelidir?sublease bir örnek

Bizler, lütfenBu fenomenin özellikleri var. Şimdi, deponun altındaki konut dışı binaları kaldırmak istediğimizi düşünelim. İleriye bakıldığında, arazinin sublease'in söz konusu örnekden farklı olmadığı söylenmelidir. Bu nedenle, başlangıçta bu tür parametrelere dikkat etmeliyiz:

 1. tarih
 2. Konu.
 3. Sözleşmenin imzalandığı yer.
 4. Geçerlilik süresi.
 5. Sözleşmeyi aktaran tarafların talepleri.

Tüm bu parametrelerin açıkça tanımlanması ve iki şekilde yorumlanamaması çok arzu edilir.

Sağlamak için herhangi bir sorun olacak mısözleşme tarafı, yerel mahkeme sitelerinde mevcudiyet için sözleşmenin konusunu kontrol etmek gereklidir (iddialara dikkat ediniz). Birinin karşı tarafa iddiaları olup olmadığını kontrol etmek de gereklidir. En azından bir şey varsa, o zaman - sorunlu bir nesne veya konu (neyin bulunduğuna bağlı olarak). Ekonomik faaliyetlerde haksız davranabilir, başka kuruluşlara veya kişilere karşı büyük borçlara sahip olabilir, hatta iflas işlemlerini bile ilan edebilir. Bu nedenle, bir gün konut dışı binalara erişimi kaybedebilirsiniz ve zaten ödenmiş olan paranın iadesiyle ilgili sorunlar olacaktır. Ayrıca, ev sahibinin sizi bir mülk sahibine transfer edip edemeyeceğini (yani mülk sahibinin buna izin verip vermediğini) kontrol edin.

Sonuç

arazi sublease

Önemli bir nokta, emrin tanımıdır.Koşullar, ücretin ödeneceği zamanlamanın yanı sıra. Sublease, her şeyin çok önemli olduğu bir sözleşmedir. Dolayısıyla, mülkün iyileştirilmesi ve sözleşmenin bozulduğu durumlarda tazminat ödenmesi sağlanmalıdır.

Arazi sublease böyle için yapılırAynı kurallar, bu yüzden ya bir binanın montajı veya analiz ve ihracı olasılığına karşı tazminatı hesaplayabilirsiniz. Ancak tüm bu meseleler sözleşmelerde açıkça belirtilmelidir. Bu nedenle, eğer sublease ile ilgileniyorsanız, nitelikli avukatların yardımıyla diğer insanlar arasında bir örnekleme yapılması, neyin şart koşulması gerektiğini hayal etmeye yardımcı olacaktır. Bu fırsatı kaçırmamak daha iyidir.

Genel olarak uzman hizmetlere başvurmak en uygun yol olacaktır. Sublease, Rus Medeni Kanununun bir maddesiyle düzenlenmemiş bir ilişkidir.

Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 2019

Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 2019

Related news

 • Taliban ile Afgan güvenlik güçlerinin bayramlaşmasına intihar saldırısı: 26 ölü
 • Balık cutlets için reçete
 • Mısır kültürü. Gizem, bilmeceler ve hikayeler dünyasına dalın
 • Erdoğan: Kararnameleri Hazırlarken Danıştaydan Müsaade Alacaksak Ben Bu Makamda Durmayayım
 • Onur Haftası Komitesi: 14. Onur Yürüyüşü yapılmayacak

 • Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 51

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı


  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 2

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 42

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 81

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 31

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 27

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 48

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 76

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 95

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 75

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 7

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 87

  Sublease nedir Bir konut dışı bina için bir alt sözleşmenin nasıl sonuçlandırılacağı 29