Stepan Razinin Yükselişi 2019

Stepan Razinin Yükselişi 2019
09.05.2019

Stepan Razinin Yükselişi 27

Stepan Razinin Yükselişi

17. yüzyıl en zengin olay olarak kabul edilirdönem. Çağdaşlar, o dönemde meydana gelen şiddetli sınıf karşıtlığı için bir yüzyıl "asi" olarak nitelendirdi. Yüzyılın büyük ölçekli bir olayı Stepan Razin'in ayaklanmasıydı.

Birçok konuşmanın nedenleriÜlkenin ana işçi sınıfı olan köylülerin bulunduğu felaket durumlarında. Zorla çalıştırmanın baskısını deneyimlemek, istemek, sık sık aç bıraktılar.

Don toprakları önemli ölçüde aşırı kalabalıktı. Bu bölgedeki kötü durum, memnun olmayan insanları birleşmeye itti. Gönüllüler, Kazak komutanı Stepan Razin'in etrafında toplanmaya başladı. Kadroyu kurdu, şefin tarafında hiçbir direniş yoktu. Aksine, mümkün olan her yoldan memnun olmayan Kazak grubunun oluşumuna yardımcı oldu. Ancak, müfrezenin Azak Denizi'ne girmesiyle, Çavuş Binbaşı'nın emrinde, Kazaklara belirli engeller çıkarılmıştır. "Dovovatye", bu kampanyanın Türkiye ile ilişkileri bozabileceğini, komplikasyonlara neden olabileceğini ve hatta Moskova ile tam bir kopuş olabileceğini anladı. Bu, elbette, Çavuş'un planlarına dahil edilmedi.

Bu ayrılık ile birlikte, Razin tanışmadıMayıs başında, 1667 yılında direniş ve Ilovly ve Tishina arasındaki Panshin kasabası yakınlarında yerleşti. Kazak komutanı, altı yüz kişiden daha fazlasını komuta altında topladı. Rains'in yöre halkının zenginlerine büyük zarar verdiği gerçeğine rağmen, bir yiyecek ve silah, giysi, kurşun ve barut ile donatılmışlardı, her şey "patronlar" dan zorla alındı.

Razin'in dekolmanı dirence karşı gelmedi ve yoldaVolga'ya. Çavuş Binbaşı tarafından yönetilen Kazak tepesi, hedeflerini takip etti. Doğrudan hesaplama, huzursuz Kazakları arazilerden uzaklaştırmaktı. Ayrıca, "ev hanımları", ayrılmanın avla geri dönmesini bekledi, yarısı yardım için onlara verilecek ve mühimmat, silahlar, gemiler verecekti.

1667'de, Mayıs ayı sonunda, Kazak grubuVolga'ya Kamyshenka nehri boyunca nehir gemileri çıktı. Razin'in ayaklanması, "zipunami için" sıradan bir kampanya olarak başladı. Fark, insan sayısında oldu. Stepan Razin'in ayaklanması 150-200 kişi değil, on beş yüz.

Tsaritsyn'in kuzeyinde, isyancı müfrezeleri Patriğin Nikon, Vasily Shorin ve diğer tüccarların tsar'ın ticaret uçaklarını ele geçirdi.

1668'de 23 Mart'ta Razin başladıHazar'a efsanevi bir yürüyüş. İsyancıların yüzünü Pers'le yüzdürmek, özgür bir toprak bulma umuduyla birleşti. Ancak Şah, Kazakların toprağını kolonileştirme için vermedi. Farsça kampanyası sırasında Razin birçok zafer kazandı.

Kendi yerli Don to Razin'ın müfrezesine döndükten sonraçok sayıda kişi katıldı. İsyancıların efsaneleri hakkında efsaneler oluşturuldu, o bir halkın şefaatçısı olarak kabul edildi. Razin'in kopuşu sayısı hızla arttı. 1670'te yaklaşık dört bin asi vardı.

Bir süre sonra, yeniden asi dekolmanıyurt dışına gitti. Hükümetin bu tür kampanyalara olumlu davrandığı belirtilmelidir. Kral, Razin’in ülke dışındaki faaliyetlerinden daha çok memnundu. Ancak, kısa süre sonra Razin, Alt Volga'nın sahibi olabileceğini gösterdi, böylece Moskova bile onunla başa çıkamazdı.

Stepan Razin'in ayaklanması bölünmeye yol açtıAvrupa topraklarında ülkenin toprakları iki bölgeye. Birincisinde isyancılar iktidarı ele geçirdiler, diğeri ise hala Çarlık hükümetinin elinde idi. Durumun çok sık değiştiği gerçeğinden dolayı, bu bölgelerin kesin coğrafi sınırlarını belirlemek sorunludur. İnsanlar elden ele geçirdiler, pratik olarak tüm ilçe isyancıların gücü altında olabilirdi ve merkezi ve bir dizi şehir hükümetin arkasında kaldı.

Düzenli olarak farklı şehirlerde ve köylerde parladıhoşnutsuzluk. Ayaklanmanın bir yerde bastırılmasından sonra, başka bir yerde başladı. Ancak, 1670'in sonunda, üstünlük Çar hükümetinin güçlerinin yanındaydı.

14 Nisan'da, 14 Nisan'da Stepan Razin'in isyanıSonunda bastırıldı. "Dormant" dolandırıcılar, isyancıların liderliğindeki birkaç müfrezenin yerleştirildiği Kagalnitsky kasabasına saldırdı. Stepan Razin ve kardeşi Frol yakalanarak Moskova'ya prangalarla alındı. 1671'de 6 Haziran'da infaz Kızıl Meydan'da gerçekleşti. Stepan Razin dörde ayrıldı.

Stepan Razinin Yükselişi 2019

Stepan Razinin Yükselişi 2019

Related news

 • Bebek Yeleği Kaç İlmekle Yapılır
 • Fırında Tavuk Sarma
 • Hyleys (çay): gerçek bilenler için kalite ve eşsiz tat
 • Tavada Pekmezli KünefeTarifi – Şerbetli Tatlı Tarifleri
 • Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel

 • Stepan Razinin Yükselişi 62

  Stepan Razinin Yükselişi


  Stepan Razinin Yükselişi 94

  Stepan Razinin Yükselişi 27

  Stepan Razinin Yükselişi 55

  Stepan Razinin Yükselişi 82

  Stepan Razinin Yükselişi 33

  Stepan Razinin Yükselişi 86

  Stepan Razinin Yükselişi 82

  Stepan Razinin Yükselişi 37

  Stepan Razinin Yükselişi 55

  Stepan Razinin Yükselişi 22