Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 2019

Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 2019

Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 33 06.02.2019, 20:22

Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar

Stavropol bölgesinin ana bölgesiaynı yüksekliktedir. Doğuda Terek-Kum ovası ile sorunsuzca birleşir. Kuzeyde, Kumo-Manych depresyonuna da düzgün şekilde geçiyor. Bölgenin güney-batı kısmı Büyük Kafkasya'nın etekleridir. Onun lakolit dağları, Kafkasya Mineralli Sularının alanı olan pratik olarak ayrı bir bölge oluşturmaktadır. Stavropol Bölgesi'nde mayalanan nedir? Burada hangi mineraller bulunur? Aşağıdakiler hakkında.

Mineral kaynaklarının kısa tanımı

Stavropol Bölgesi'ndeki minerallerüç yüz depoda saklanır. Yer altı mevduatlarının tahmini maliyetine göre, yüzde 42 inşaat malzemeleri içindir. Hidrokarbonları içeren fosiller% 38 oranında tahmin edilmektedir. Onuncu bölüm su kaynaklarına verilir. Geriye kalan yüzde 10'luk kısmı geri kalan maden kaynakları için - titanyum-zirkonyum pülverizatörleri, cam üretimi için kumlar, mineral ve termal yaylar içindir. Ayrı olarak uranyumdan bir ürün olan polimetallerin küçük tortularını tespit etmek gerekir.

Stavropol Bölgesi mineralleriAncak soru yalnızca Stavropol Bölgesi'ndeki minerallerin zenginliği değil. Maden kaynaklarına ek olarak, doğanın su ve bitki kaynaklarını tahsis etmek gerekir. Ya kenardan yoksun bırakılmıyorlar.

Su kaynakları

Stavropol topraklarında ikiden fazla varyüzlerce nehir, büyük ve küçük. Otuz sekiz göl vardır, çoğunlukla tuzlu ve acı-tuzludur. üs olarak görev yaptı bölgenin topraklarında su kaynaklarının dengesiz dağılımı kanalizasyon Kuban ve Terek nehirleri transferi için Rus su kompleksi içinde en büyüğüdür. Bu merkez, Stavropol su kaynağının% 80'ini sağlıyor. Uzmanların tahminleri, yakın gelecekte yeni yeraltı suyunun yetersiz kalmasına neden olacak gerçeğe indirgendi. Stavropol Bölgesi tehdit altında değil, çünkü artık rezervlerin sadece onda biri kullanılmaktadır. Malkinskoye alanında, tüm Kafkasya Mineralli Sularının ihtiyaçlarını karşılayacak kadar su var.

Stavropol Bölgesi'ndeki minerallerNe çeşit minerallerden söz edersekStavropol Bölgesi'nde, nispeten küçük bir alanda 40'tan fazla maden suları bulunduğu gerçeğinde benzersizliğini not edersiniz. Burada yemek odaları, tıbbi yemek odaları ve tedavi odaları var. Son zamanlarda, liste radon, iyodür brom, demir, silisik ve acı-salinli sular nedeniyle genişledi. Tıbbi çamurun Tambukan yatakları da vardır. Bugün, hidromineral kaynakların sadece beşte biri kullanılmaktadır, ancak bu, bir buçuk milyondan fazla tatilciye gerekli kaynakların yıllık olarak tedarik edilmesi için yeterlidir.

Sebze ve hayvan kaynakları

Bitki genetik stoğu daha fazla içerirRusya'daki en yüksek oranlardan biri olan iki bin tür. Tuhaf bir rahatlama, hem burada hem de endemik olan (sadece burada büyümekte olan) ve örnekleri yeniden kalifiye etmeye katkıda bulunmuştur. Bu çeşitliliği, çoğunlukla insan etkisinden korumak için, botanik ve karmaşık doğa rezervleri yaratılmıştır. Stavropol Bölgesi, Rusya topraklarındaki en küçüklerden biridir. Ormanlar, bölgenin topraklarından yalnızca bir buçuk yüzdesini işgal ediyor. Dağlık ve ovaya bölünürler. Hayvan dünyası da çeşitlidir ve dört yüzü aşkın türün sayısındaki amfibi, sürüngen, kuş ve memeliler tarafından temsil edilmektedir.

Stavropol Bölgesi'nde hangi mineraller varYukarıda, Stavropol bölgesinin sahip olduğu su, bitki ve hayvan kaynaklarını açıkladık. Mineralleri daha da düşünüyoruz.

İnşaada kullanılan mineraller

Özellikle Stavropol hakkında konuşan anaBölgesel merkezden gelen mineraller Pelagiada'da mayınlandırılır. Kum, kayalar ve çakılların yapımı ile ilgilidir. Bu taş ocağı yetmiş yıldır geliştirildi. Pratik olarak bölgenin her şehrinde bu mevduattan çıkarılan malzemelerden yapılmış evler bulunmaktadır. Kumlu çakıl karışımları, Kochubeevsky bölgesi olan Kuban ve Malki nehirlerinin vadilerinde zengintir. İnşaat malzemeleri, kum ve çakıl karışımları, inşaat kumu, taşlar, kireç kili gibi neredeyse iki yüz yatak deposunun rezervleri sekiz yüz milyon metreküp olarak tahmin edilmektedir. Mevcut ciltler, otuz yılı aşkın bir süre için yapı malzemeleri üretmesine izin verecekti.

Stavropol Bölgesi minerallerinde mayalananFakat Stavropol Bölgesi'ni değerlendirecek olursakinşaat türünün fosilleri her yıl hızlı bir hızda ekstrakte edilir. Mevduatların çoğunda, ek keşif ve rezervlerin artması mümkündür.

Stavropol bölgesinin petrol üretimi

Bölge, en eski petrol üreten ülkeye aittir.ülkenin merkezleri. Komşu Krasnodar ülkeleri Rusya'nın en eski petrol üreticisi konumdaysa, Stavropol kısa sürede geride kaldı. Aynı on dokuzuncu yüzyılda, hidrokarbon bakımından zengin maden kaynakları burada çıkarıldı. Bugün yaklaşık elli depozito araştırıldı. Onların rezervlerinin 80 milyonun üstünde olduğu tahmin edilmektedir.

Içinde en ünlü petrol sahasıStavropol Bölgesi - Praskoveiskoye. Ne yazık ki, mevduatların yüzde yetmişi iyileşmek zor. Onları geliştirmek kârsız olarak kabul edilir. Ana depolar neredeyse üçte ikisi tarafından üretilmektedir. Bugünün üretimi, yarım yüzyıl öncesine göre önemli ölçüde daha aşağıda. Mevcut ekstraksiyon oranlarında, kaynakların kârlılığı en fazla on yıl sürecektir.

Stavropol Bölgesi'nde hangi mineraller zengin?

Doğalgaz

Petrole ek olarak, gaz yatakları da zengindirStavropol Bölgesi. Bu tip mineraller on yedi depoda saklanır. Doğal gaz rezervlerinin yaklaşık olarak elli milyon metreküp olduğu tahmin ediliyor. Stavropol Bölgesi'ndeki mavi yakıttaki en bilinen yataklar arasında North Stavropol-Pelagiada ve Sengileevskoye yer alır. Gaz kondensatı ağırlıklı olarak Mirnenskoye ve Rashevatskoye tarlalarında bulunmuştur. Geçen yirmi yılda doğal gaz üretimi beş yüz ile üç yüz milyon metreküp arasında değişti. Kuyu stokunun amortismanı ve% 70 üretimi, yakın gelecekte üretimde bir artış beklemesine izin vermiyor.

Titanyum-zirkonyum kumları

Stavropol Bölgesi'ndeki bu mineraller,Titanyum-zirkonyum kumları neredeyse benzersiz olduğu için. Rusya'daki bu maddenin% 90'dan fazlası ithal edilmektedir. Aynı zamanda, Stavropol bölgesi hammaddeler bakımından zengindir. Özellikle Beshakır, kum tabakasının genişliğinin beş metreye ulaştığı ve kendilerinin yirmi metre derinlikte uzandığı göze çarpar.

stavropol yararlı mineraller

Kuvars kumu

Ayrıca, hangi kuvartz kumuStavropol Bölgesi zengin. Bu türün mineralleri Blagodarnoy ve Spasskoye yataklarında üretilmektedir. kum mükemmel kalitesi - silis içeriği yüksek olan hemen hemen hiç safsızlık ile - standart cam kap ve tıbbi ve optik aletleri, ayna ayarlama yapmak için rulo halindeki malzemenin ek olarak, izin verir. Bu kum da kristal ve sanatsal döküm üretimi için kullanılmaktadır. Gelişmede bu dolguyu temel alan pencere camlarının üretimi.

Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 2019

Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 2019

Related news

 • ÇAPRAZ BAĞCIKLI BEBEK PATİĞİ YAPIMI
 • Porsiyonluk Mini Alman Pastası Videosu
 • Zerrin Özer Ama Evlisin Şarkı Sözü
 • Yıldız Şehri: Ruhani Bir Yolculuk – Astral City: A Spiritual Journey
 • Sevgi Tohumları Yelek Modeli

 • Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 56

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar


  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 19

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 3

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 2

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 74

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 3

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 34

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 89

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 63

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 98

  Stavropol Bölgesi: mineraller. Doğal Kaynaklar 24