Fotograf galeriler St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik
St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 30 11.01.2019, 03:28

St. Petersburg'daki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik

Finlyandsky tren istasyonu (Petersburg) bulunurNeva'nın hemen yakınında Vyborg tarafında. Kentteki orijinal adını koruyan tek kişidir. Metro istasyonu doğrudan istasyon binasında bulunur ve yolcuların metropolün herhangi bir noktasına hızlı ve rahat bir şekilde ulaşmalarını sağlar. Dökümhane köprüsü ve set üzerindeki modern bir trafik kavşağı şehrin diğer bölgelerine ve merkez otoyollarına iyi ulaşım bağlantıları sağlar.

Köken ve gelişme tarihi

St. Petersburg demiryolu inşaatıFinlandiya'ya 1862'de başladı. İstasyonun ilk binası 1870 yılında inşa edildi. Demiryolu Finlandiyalı ustalar tarafından inşa edildi. İnşaat alanlarındaki manzara ve doğanın özellikleri süreci erteledi ve zorla ve zaman alıcı yaptı. Rus hükümeti Finlerin binayı inşa etmek için kullandığı bir altın fonu tahsis etti.

Finlandiya demiryolu istasyonu

İlk olarak Finlandiya tren istasyonu ahşap gibi görünüyorduKüçük bir bekleme odası, bagaj alanı ve kraliyet ailesi için bir oda bulunan bir katlı bina. Küçük bir kareden önce demiryolu rayları doğrudan Neva'ya geldi. Ayrıca bir yük istasyonu da vardı. Daha sonra Finlandiya Demiryolu İstasyonu, Sestroretsk ve Borisov Mane'de bulunan demiryollarını birleştirdi. Şehrin ana karayollarındaki trafiğe müdahale etmemesi için yollar yeniden inşa edildi ve yerin üstünde yükseltildi.

Finlyandsky tren istasyonu V.I performansı ile ünlüdür. 1917'de sürgünden döndükten sonra düzenlenen Lenin. İşçiler önünde, yeni bir zamanın başlangıcını ilan ettiği bir konuşma okudu. Bu tarihi olayın onuruna, birkaç yıl sonra istasyonda Lenin'e bir anıt dikildi. Yeniden yapılanmadan sonra, Neva'ya daha yakın bölgeye taşındı.

finnish tren istasyonu petersburg

Finlandiya İstasyonu, Almanya'da çok büyük rol oynamıştır.1941-1945 savaşı. Yaşam Yolunun ilk aşaması ondan başladı ve Ladoga Gölü'ne kadar devam etti. Buradan çocuklar, kadınlar ve yaşlıların tahliyesi için gönderildi ve savunmayı desteklemek için yiyecek ve mühimmat buraya getirildi. Bu olaylar ve karakolun insanları kurtarma mücadelesinde oynadığı rolün anısına önlüğün yakınında hatıra kilometresi görevi kuruldu. Abluka ve savaş sırasında bina çok hasar gördü ve bazı yerlerde tahrip edildi.

Kuşatmanın kaldırılmasından sonra, 1943 kışında Finlandiya Tren İstasyonu ilk önce trenle yiyecek aldı. Binanın yeniden inşası 1944 yılında başladı.

Modern Finlyandsky Tren İstasyonu

Modern istasyon tam teşekküllüdürve tamamlanmış mimari topluluk, ana baskın, aynalı pencereler ve 30 metrelik bir sivri olan on altı metrelik bir kule. Önünde lidere ait anıtın dikildiği meydan, rekreasyon bölgeleri kırılmış ve ünlü "Singing Fountains" yer almaktadır.

Fin tren istasyonunun bilet gişesi

Yeniden yapılanma sonrası bina modern hale geldi veYolcu konforu için ihtiyacınız olan her şeye sahip olan çok fonksiyonlu bir ulaşım tesisi. Finlandiya İstasyonunun bilet ofisi, banliyö trenleri ve Helsinki'ye giden "Allergo" treni için bilet satıyor.

St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlikFotograf fotograflar Goruntuler resim galeriler

Related news

 • Veteriner ilaç Ovariovit: kullanım talimatları
 • Googleı ana sayfanıza nasıl ayarlayabilirsiniz
 • Hindistan Cevizli Sürpriz Kek Tarifi Videosu
 • Sağlıklı Saçlar İçin Yapmanız Gerekenler

 • St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 24

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik


  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 21

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 84

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 15

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 86

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 11

  St. Petersburgdaki Finlyandsky tren istasyonu. Tarih ve modernlik 69