Spermogramın transkripti nasıl 2019

Spermogramın transkripti nasıl 2019

Spermogramın transkripti nasıl 44 19.01.2019, 13:20

Spermogramın transkripti nasıl

Analiz için hazırlanırken, en azından5-7 gün boyunca alkollü içecekleri, antibiyotikleri ve ilaçları, banyoları ve saunaları ziyaret etmeyi reddetme, ayrıca sinirlenmemesi ve cinsel temastan uzak durmanız tavsiye edilir.

spermogramın çözülmesi

Bir spermogram nasıl alınır

Mastürbasyon ile sperm toplarBir adam tarafından bir kapak ile steril kap. Ancak kompozisyonu, bir erkeğin psikolojik, fiziksel ve duygusal durumu gibi faktörlere bağlı olduğundan, analiz 7-10 gün sonra tekrarlanmalıdır. Bu durumda, spermogramın kod çözümü birkaç dakika sürebilir.

Erkeklerin cinsel sağlığını belirleme kriterleri

Sperm ile ilgili laboratuvar çalışmaları yapılırkenözel ilgi, göstergelere sağlıklı erkek cinsel veya değildir belirlemek için yardımcı olur kümülatif analiz ödenir. Yani, semen analizi deşifre etme hakkında soruyu cevaplamak için yardımcı olacaktır kriterleri göz önünde bulundurun.spermogram normu

 1. Sayısı. Normal olarak, her ejakülasyon ile, en az 3 gram sperm salınmalıdır. Bu göstergenin daha az olması halinde - androjenlerin (erkek cinsiyet hormonları), 10 gramdan fazla ise - prostat bezinde veya seminal veziküllerde inflamasyon varlığında sorunlar vardır. Bundan sonra, normunun yüzde birine kadar hesaplanan spermogramı, erkek üreme sisteminin kapsamlı bir incelemesinin temeli haline gelebilir.
 2. Renk ve koku. Sağlıklı bir erkek sperm beyazdır ve spesifik bir asidik kokuya sahiptir. Yeşilimsi veya sarımsı bir renk tonu varsa, iltihaplı süreçleri gösteren irin safsızlıkları vardır. Kırmızı ve kahverengi renkler testislerin yaralanmalarını gösterebilir.
 3. Viskozite. Bu gösterge, bir damla damla uzatmasının uzunluğunu belirlemek için tasarlanmıştır - 0.5 cm'den az olmamalıdır.
 4. Seyreltme oranı (spermatozoanın toplam ölümü)ve peri-seminal sıvı). Sağlıklı bir insanda, semen seyreltmesi 2 ila 6 dakika arasında gerçekleşir. Artan zamanla, spermogramın deşifre edilmesi prostat bezinin iltihaplanmasına işaret edebilir.
 5. Asitlik seviyesi. Erkek üreme sisteminin iç organları ile sorunların varlığını belirlemeye yardımcı olur.
 6. spermogram deşifre nasılEritrositlerin seviyesi, lökositler, epitel hücreleriseminal veziküllerin iç yüzeyi, mukus. Spermlerde lesitin, spermatogenik epitel partikülleri, amiloid cisimleri (% 2.5'e kadar) ve lökosit (% 0,3'e kadar) mevcut olmalıdır. Mukus ve eritrositlere gelince, sağlıklı bir semende olmamalıdırlar.
 7. Spermatozoa sayısı. Kural olarak, 1 miligram başına en az 20 milyon adet olmalıdır.
 8. Mobil spermatozoa sayısı. Normda en az% 25 olmalıdır. Gösterge indirilirse, bu durum spermin çok hızlı bir şekilde seyreltildiğini ve bunun sonucunda tohum kanalında sürerken bile sperm ölümünü gösterir.
 9. Spermatozoa formu. Sağlıklı bir spermatozoon hareketli bir kafa ve bir kuyruğa sahiptir. Bir erkeğin kötü alışkanlıkları (sigara, alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı) ya da uyuşturucu kullanımı söz konusuysa, iki başlı, başsız, kuyruksuz örnekleri olabilir; bu, gelecekte bir yumurtayı dölleyirken, fetal anormalliklerin gelişmesine yol açabilir. Bu nedenle, spermogramın transkriptleri, doktorlar tarafından, gelecekteki annenin karşılaştığı problemleri ortadan kaldırmanın anahtarı olarak düşünülebilir.sperm çit
 10. Spermatozoanın canlılık derecesi. Bu göstergeyi analiz etmek için, bir kadının serviksinin servikal sıvı alımını yapmak gerekir - muayeneye giren adamın daimi bir cinsel partneri. İn vitro, sperma ve servikal sıvı karıştırılır. En az 10 spermatozoanın hayatta kalması durumunda bir erkek sağlıklı kabul edilir.

Böylece, analizianalizi meni, semen çözme yabancı faktörlerin analizi sonucuna yüzde etkisini ima etmez çünkü bazı ilaçlar ve hatta gıda rakamları norm sapma gösterebilir yukarıda zaman çünkü, bir doktora danışmak zorunludur.

Spermogramın transkripti nasıl 2019

Spermogramın transkripti nasıl 2019

Related news

 • En iyi olana karar veriyoruz: kuyu ya da kuyu
 • Sanatsal kelime dünyasında: edebi bir kahraman kimdir
 • Köklerini soyadı ile nasıl tanıyorsun
 • Derya Baykal Patik Örnekleri

 • Spermogramın transkripti nasıl 7

  Spermogramın transkripti nasıl


  Spermogramın transkripti nasıl 16

  Spermogramın transkripti nasıl 96

  Spermogramın transkripti nasıl 79

  Spermogramın transkripti nasıl 39

  Spermogramın transkripti nasıl 35

  Spermogramın transkripti nasıl 36