Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 2019

Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 2019

Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 8 15.02.2019, 00:24

Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları

Sadece yeni başlayan birçok bahçıvanbahçelerini teçhiz etmek için kendilerine şu soruyu sorun: "Sonbaharda zambur kurmak mümkün müdür?" Doğru ekim zamanlaması, bu bitkilerin gelişimini ve büyümesini kuvvetle etkiler. Herhangi bir uzman, bu çiçeklerin çoğunun sonbahar döneminde dikilmesi gerektiğini söyleyecek: Eylül ortasından 20 Ekim numaralarına. Buna ek olarak, zambak soğanı malç veya film yardımı ile kış donlarından ve keskin sıcaklık değişimlerinden korunmalıdır.

Sonbaharda zambur nasıl dikilir

sonbaharda zambaklar kurmaya ne zamanZamburların özel bir kompozisyona ihtiyaç duyduğu yaygın bir bilgiZemin, önceden hazırlanmalıdır. Normal drenajı sağlamak için verimli katmanın üstü ve alt kısmı küçük bir kum katıyla çevrilmiş olmalıdır. Bu yaklaşım, genç bitkinin köklerinin oksijene iyi bir şekilde erişmesini ve nem durgunluğunu ve bitkinin çürümesini önlemesini sağlayacaktır. Lilyum dikme çukuru ampulün çapını üç katına çıkarmalıdır. Aynı zamanda, taban, kök sisteminin daha iyi nüfuz etmesi ve yeryüzünden besin maddeleri alınması için, kumun değil, verimli toprak tabakasının üzerine oturmalıdır. Dikimden önce, bitki çok iyi nemlendirilmelidir.

sonbaharda zambur kurabilir misin?Sonbaharda, ne zaman zambaklar kurmayı bilen herkesveya ilkbaharda - bitki ektikten sonra toprağın mulched olması gerektiğini de bilmelidir. Çoğunlukla bu amaçla saman, tahıl, çam iğneleri veya odun talaşı parçaları kullanın. Bu yaklaşım, genç bitkinin sadece kış soğuk algınlığından korunmasını değil, aynı zamanda besleyici tabaka ve çözülme başlangıcı olmasını sağlayacaktır. Şu anda malçlık, zambaklarda korunmanın ve beslemenin en güvenilir, en deneyimli yollarından biridir.

"Ne zaman bitki zambisi için sorusuna doğru cevap? Sonbahar "will". Toprak sadece kış için hazırlamak başlıyor ve hızla gelişmesi için gerekli tüm malzemeler ile bir zambak sağlamak, ama iyi bir köklenme bitkiler için gereken her şeyi veremem Şu anda eylül 15-20 inci,".

Bu renkleri eklerken, renkleri dikmek çok önemlidir.hastalıklı bitkileri sağlıklı bitkilerden ayırt etmek. Apartman dairesi ampulünün bozulmamış bir kök sistemi ve elastik terazi olması gerekir. Eğer kahverengi lekelerle kaplıysa, muhtemelen çürüme sürecine başlamış olabilir ve onu yakmak en iyisidir.

sonbaharda zambur nasıl bitireceğimSonbaharda zambriği dikmekle uğraşanlarve bunu nasıl yapacağını bilmelisin ki, bu bitki iniş yerine gölge seviyesinde çok talep ediyor. Yoğun güneş ışığı ve eksiksiz bir gölge, büyümesi ve gelişimi üzerinde felâket bir etkiye sahiptir. Zambaklar, ılımlı toprak nem ve penumbra çok düşkün, bu nedenle deneyimli bahçıvanlar genellikle çalılar onları bitki neden.

Zamanını soracak bahçıvansonbaharda bitki lilyumları, zamanlamanın çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Dikim çok erken ise, bitkinin hızlı büyüme evresine girme zamanı olacak ve sadece kışın ölecek olan sürgünler verecektir. Eğer çok geç yaparsanız, ampulün kök salması için zamanınız olmayacak ve ilkbaharda lilyumun çiçek açmasını bekleyemezsiniz.

Bu basit kurallara uyarak, çok tecrübesiz olan herhangi bir bahçıvan, ön bahçesini şaşırtıcı ve narin çiçeklerle süsleyecektir.

Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 2019

Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 2019

Related news

 • Sarımsak Nasıl Ezilir
 • Obama, 8 milyon dolarlık malikaneyi satın aldı
 • Hızlı Saç Uzatan Protein Maskesiİçin Tıklayınız
 • Kavurmalı Milföy Börek

 • Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 73

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları


  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 24

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 54

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 61

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 64

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 57

  Sonbaharda Zambaklar Hazırlanırken: Bahçıvanlık İpuçları 14