Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 2019

Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 2019
21.08.2019

Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 98

Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme

Bahçede veya bahçede yetişen çalılar içinToprağın verimliliğini korumak çok önemlidir. Ne de olsa, yer yer kimsenin nakledilmemesi ve yıllarca aynı yerde bulunmaması. Frenküzümü gübrelemek de dahil olmak üzere bahçe çalılarının temini özellikle sonbaharda önemlidir.sonbaharda üzümü üst pansumanSonuçta, bu besinler yardımcı olmalıbitki soğuk dönemi hayatta kalır. Ahududu, bektaşi üzümü ve frenk üzümü, toprağın kalitesi için en çok talep edilen ürünlerdir. Ve bunun kendi açıklaması var. Besinlerin bu harcamaları, meyvelerin sadece genç sürgünlerde oluşmasından kaynaklanmaktadır. Bu yazıda, üzümü ve bektaşi üzümü sonbaharda nasıl besleyeceğimizi anlayacağız. Bunun için hangi gübreler kullanılıyor? Ve bu faaliyetlerin kesin uygulama koşulları ne kadar önemlidir?

Siyah frenk üzümü. Sonbaharda en iyi giyinme

Bütün ürün hasat edildikten sonra, deneyimli bahçıvanlarHemen sonraki hakkında düşünmeye başlar. Sonuçta, herkes çalıları yıldan yıla iyi verim göstergeleriyle mutlu etmekle ilgileniyor. Sitenizdeki herhangi bir çalı, bir sonraki hasat için uygun şekilde hazırlanmalıdır. Siyah frenk üzümü dahil. Sonbaharda gübreleme bu konuda size yardımcı olacaktır.

Sezon için bitki yetiştiği topraktan çekilebilecek her şeyi kullanır. Bu nedenle, meyve oluşumunun onun için neden yeterli olmadığı oldukça açık.sonbaharda Frenk üzümü üst giyinme Ve bu kuvvetler, bahar geldiğinde ve tüm bitkiler uyanmaya başladığında, frenk üzümü meyve oluşumu için neredeyse hazır olacak şekilde yeniden doldurulmalıdır.

Sonbaharda kuş üzümü eklenmesi çok önemlidir.Böylece bitki kış döneminden kurtulabilir. Sonuçta, önceden depolanan maddeler şiddetli donma döneminde sağlığın korunmasına yardımcı olacaktır. Eğer çalı yeterince kalın bir sapa sahip ise, o zaman eksi otuz derece dona dayanabilir.

Gübre uygulamasının süresi

Gelecek sene için iyi bir kuş üzümü doğdu.Sonbaharda üst pansuman kesinlikle belli dönemlerde yapılmalıdır. dava ile tereddüt ve bir çalı tüm meyveleri kaldıracak en kısa sürede biraz azot gübre karıştırmak için başlamayın. Çünkü kasım ayı sonunda maksimum yetiştirilen sapları almalısınız. Bu, bu sürecin mümkün olan en kısa zamanda hızlandırılması gerektiği anlamına gelir.sonbaharda Siyah frenk üzümü üst giyinmeAma bu gübreyi daha önce durdurmazsan,Eylül ayının sonunda, ilk don göründüğü anda üzümü donduracaktır. Ama kompost ve humus sonbaharın sonlarında yatıyordu. Çürümesi üç ay geçmeden ortaya çıkmayacağından, bitkinin sadece ilkbaharda beslenmeye başlayacaktır.

Humus nedir ve ne zaman getirilir?

Humus aslında gübredir, zatenpereprel. Kullanıma hazır humus, gevşek, homojen ve gevşek kahverengi bir madde gibi görünmelidir. Deneyimli bahçıvanların Aralık ayında bile yapmaları tavsiye edilir. Tabii, eğer hava size izin veriyorsa. Ayrıca kompostlamayı birkaç aşamada, yani üç kısımda kullanır. İlk kısım ekim ayında piyasaya sürülüyor, ikinci ekleme Kasım ayı sonundan sonra gerçekleşiyor ve en geç gübrenin kışın eklenmesiyle birlikte Aralık ayında bir erime gerçekleşir.

Gübre nasıl uygulanır?

Bu eylemleri yapmamanız için, üzümünden ötürü ölebilir, sonbahar beslemesi sadece teknik olarak değil, aynı zamanda doğru bileşenlerin kullanımıyla da yapılmalıdır.

İçeren bileşenleri ilk ekleyenazot. Bir hafta içinde bu tür beslenmenin sonucunu görebilirsiniz. Bunun nedeni, bu tür gübrelerin çok hızlı olması ve büyüyen bir çalı üzerinde, tomurcukların gözlerinden önce uyanmaları ve bir yıl süren sürgünlerin iyi bir şekilde yoğunlaşmasıdır.

Ekim ortası gübre uygulamasının zamanı. İlk kısım yeterince derin gömülü olmalı. Gübresinin sonbaharda gübrelenmesi, gübrenin çalı etrafına saçılmasıyla başlar ve daha sonra yaklaşık yirmi santimetre derinliğe kadar kazılır.Sonbaharda Frenk üzümü ve bektaşi üzümü üst pansumanBu tür bir manipülasyondan sonra, toprağın yüzeyi tırmıklarla düzleştirilmelidir. Bir sonraki parti artık gerekli değil, sadece çalılıkların etrafına yerleştirildi.

Frenküzümü kış aylarında döllemek mümkün mü

Yani, önceki bölümlerde nasıl olduğunu düşündükve sonbaharda üzümü dölleme süreci nedir? Ama kışın ne yapmalı? Bu arada, bu çalıları don dönemi boyunca beslemek gereksiz olmayacaktır. Bu amaç için gübre veya tavuk çöpü kullanın. Ancak ikinci durumda, dışkıların gövdeye yakın bir yere yerleştirilmemesine dikkat etmelisiniz, çünkü bu bitkinin yanmasına neden olabilir. Gübre veya kompost uygulaması arasındaki zaman aralıkları yaklaşık bir ay olmalıdır. Böylelikle, siyah frenkacının tüm büyüme, gelişme ve meyve verme süreci boyunca besin maddeleri yeni bölümler haline gelecek.

Bektaşi üzümü en iyi giyinme

Sonbahar döneminde organik gübrelerin yanı sıra potasyum ve fosfor içeren maddeler bektaşi üzümü oluşturur.sonbaharda Frenk üzümü çalıların üst giyinme Gübrelerin hesaplanması aşağıdaki gibidir. Bir buçuk metre toprağın bir yarısı organik gübreler, kırk beş gram fosforlu maddeler ve on beş gram potasyum kullanılır.

Sonbaharda kazılarak, yaklaşık yedi kilogram gübre toprağa eklenir, ki bu da çok iyi bir şekilde yetiştirilmeli, ayrıca yirmi gram fosfat ve otuz gram potasyum.

Bektaşi altında, gübreler düzgünce çökerEl ile ve sonra, çapalar yardımıyla, toprak yüzeyinden yaklaşık on santimetre uzaklıkta gömülür. İşyerinde lastik eldiven kullanmayı unutmayınız, böylece ellerinizin cildi gübre ile temastan zarar görmeyecektir.

Bu yazıda nasıl olduğunu incelediksonbaharda üzümü çalıların üst pansumanı. Gübre ve nasıl yapılır öğrenin ve bektaşi besleme hakkında biraz konuştuk. Gübreler uygulanırken, besin maddelerinin toprağa eklendiği diziyi hatırlamak ve aynı zamanda maksimum gübreleme süresine uymaya çalışmak önemlidir. Ve sonra kuş üzümü ve bektaşi hasadı, bir yıldan uzun bir süre sizi memnun edecektir. Ve bitki sağlıklı, dayanıklı olacak ve en soğuk kışı bile, herhangi bir hayatta kalacaktır.

Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 2019

Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 2019

Related news

 • Mükemmel Dalgalı Saç Yapımı
 • Deniz Kabuğu Örgü Modeli Yapımı Resimli Gösterim
 • Çiçek Desenli Örgü Havlu Kenarları
 • Kış derinlik sesi seçiciyi nasıl seçersiniz Kış balıkçılığı için yankı sesleri: incelemeler. Kış derinliği sesi almak için hangi firmadan vazgeçin
 • TÜRKONFED Başkanı Turan: KOBİ’lerdeki iflas sarmalı Türk ekonomisini kilitledi

 • Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 61

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme


  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 97

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 69

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 70

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 85

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 48

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 29

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 43

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 61

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 96

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 45

  Sonbaharda frenk üzümü: zamanlama ve gübreleme 51