Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 2019

Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 2019

Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 79 07.02.2019, 03:10

Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion

Mısır firavunlarının döneminin sonu, Roma İmparatorluğu'ndaki olaylarla yakından iç içe.

Kleopatra

Kleopatra VII - Mısır kraliçesi, bir torunuPtolemaik hanedanı, Sezar ve Mark Antony'nin sevgilisi. M.Ö. 69 yılında doğdu. Çocukken, kız babası Ptolemy XII'nin iktidarını kaybettiği zaman bir darbeye şahit oldu ve Berenice'nin kızkardeşi tahtını ele geçirdi. Daha sonra Firavun tahtını geri verdi. Kleopatra için, Troubles bir ders oldu: Kraliçe tüm potansiyel hainlerden kurtuldu.

ptolemy xv cesarion

Tarih Kleopatra'yı güzel bir kadın olarak tanımlar.bilge cetvel, romantik ve amaçlı. Kız, babasının isteğine göre tahttan çıktı. Kraliçe, bir erkeği kendi başına yönetmesi için bir kadını yasaklayan bir yasa nedeniyle, küçük erkek kardeşi ile resmi bir evlilik yapmak zorunda kaldı. MÖ 50’de. e. kardeşi tahtını ele geçirdi ve kızı Suriye'de saklanmaya zorladı.

Kleopatra tüm adamları fethetti ve Guy Julius Caesaristisna değildi. 2 yıldır o bir ordu başardı ve '48 yılında bir Roma imparatoru aşık Kadın yardımıyla ülkelerinde iktidara döndü. Mısır dönersek, o başka kardeşi ile resmi ikinci evliliğini girmiş, ama kurallar kendileri.

Sezaryen Doğum

Kleopatra ve Sezar'ın aşkı birçok kezşarkılar, efsaneler ve odes. Ptolemy XV Caesarion'un (M.Ö. 47-31) 47 yıl içinde doğumu sevgililer için bir kader armağanıydı. Tapınakların duvarlarındaki eski kayıtlar bize Mısırlıların inandığını söylüyor: tanrı Ra'nın kendisi Sezar'da yeniden doğdu ve Mısır tahtının mübarek mirasını doğurdu. Yunanlılar ayrıca, Kleopatra'yı, onun Afrodit'inde görerek deşifre ettiler. Kraliçe'nin Yunan sikkeleri üzerindeki imajı, oğlunu kollarında tutan annenin imajına karşılık gelir. Böylece Yunanlılar onu ve genç Sezar'ı onurlandırdılar.

ptolemy xv cesarion doğum

Ne yazık ki, Sezar, oğlunu kabul etmesine rağmen, çocuğa bir meşruiyet statüsü veremedi: çocuk, Kleopatra ve Ptolemy XIV'in resmi evliliğinde doğdu.

M.Ö 45 yılında. e.Sezar'ın İspanya ile olan savaşı zaferle sonuçlandırdıktan sonra, ülkeyi Roma İmparatorluğu'na kattığı Mısır kraliçesi, tebrikler için bir ziyarete geldi. Bu, Ptolemy XV Cesarion'un Roma'ya ilk yolculuğu oldu. Kraliçe imparatorla evlenmeyi ve oğlunu Roma'nın tek geleceği varisinin statüsüne yükseltmeyi umuyordu. Sonuçta, Sezar, evlatlık oğlu Octavian'e ek olarak, hiç çocuğu yoktu.

Sezar'ın öldürülmesi

Kleopatra'nın planları gerçekleşmeye yönelik değildi. M.Ö. 44'te Caesar ihanete uğradı ve öldürüldü. Komplolardan biri İmparator Brutus'un en iyi arkadaşıydı. Kleopatra kocası ve oğluyla birlikte hayatta kalmak için Mısır'a kaçmak zorunda kaldı.

ptolemy xv cesarion ölüm

Bir yönetici olarak Cesarion

Eve döndükten sonra, Cleopatra'nın kocası öldü. Ölümünün kraliçenin işi olduğuna dair söylentiler var. Kadın dul kaldığı için oğlunun eş yöneticisi oldu.

Ptolemy XV tarafından imzalanan son belgeCaesarion, M.Ö. 41. e. O zamanki Mısır halkı, ailenin egemenliği konusunda daha kuşkuluydu. Bu nedenle, Mısır'da geçici veya daimi olarak yaşamış olan Aleksandiyanların ayrıcalıklarını korumak için bir emir gerekiyordu.

Roma İmparatorluğu'nda isyan

Roma'da Sezar'ın ölümünden sonra gerçekiç savaş. Julius Caesar'ın takipçisi Mark Antony, komplocularla savaşı kazandı ve tahtını aldı. Kleopatra'nın da ihanete karıştığını varsayarsak, imparator, kraliçeyi sorgulanmak üzere Roma'ya çağırdı. Ancak toplantıda aşık oldu ve mazeretlerine inandı. Mark Antony ve Kleopatra birlikte Mısır'a gitti. İskenderiye'de çiftin üç çocuğu vardı: iki oğlu ve bir kızı.

İmparator Ptolemy XV Cesarion'u oğlu olarak tanıdı.Sezar ve Mısır'ın eş yöneticisi. Ancak Roma'da, Antony'nin politikasının Mısır'ın kararlarına daha fazla bağlı olduğu hissedildi. Ne de olsa imparator, Kleopatra'yı Roma İmparatorluğu'nun kraliçesi ilan etti ve devlet arazilerini üç çocuk arasında bölüştü.

Sezar'ın evlatlık oğlu eylemleri beğenmediimparator. Yeni bir savaş patlak verdi ve Octavianus Roma İmparatorluğu'nda iktidarı ele geçirdi. Yenilgiyi kabul ettikten sonra Kleopatra ve Mark Antony hainleri beklememeye karar verdiler ve intihar ettiler.

Roma'ya Ptolemy xv Caesarion gezisi

Sezar'ın Ölümü

Ölümünden önce, kraliçe oğlu Ptolemy ile ilgilenirdi.XV Sezaryen. İmparatoriçe, çocuğu ülkenin güneyine, Hindistan'a kaçmak zorunda kaldığı yere gönderdi. Ancak genç adam Rodon'a eşlik eden öğretmen, çocuğu Mısır'a geri çağırdı ve Octavianus'un genç firavunun ülkeyi yönetmesine izin vereceğini ümit etti.

Genç adam İskenderiye'ye döndü. Ama Rodon'un vaatleri gerçekleşemezdi. Batlamyus XV Caesarion'un Ölümü şiddetli oldu. O 31 M.Ö. Sezar'ın üvey oğlu Octavian emriyle öldürüldü. e.

Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 2019

Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 2019

Related news

 • Venedik Poğaçası Tarifi
 • Orman banyosu hayat kurtarıyor
 • Düzenli bir mutfak için öneriler
 • Kung Pao usulü tavuk tarifi
 • Gün Yemeklerinin Vazgeçilmezi Kısır Nasıl Yapılır

 • Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 38

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion


  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 9

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 76

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 49

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 67

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 36

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 99

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 29

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 4

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 89

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 30

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 52

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 21

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 53

  Son Mısır firavunu Ptolemeios XV Cesarion 88