Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 60 12.02.2019, 17:25

Sodyum tetraborat: preparatın tanımı

Bir kural olarak, sodyum tetraborat üretilirgliserol çözeltisi. Bu, topikal uygulama için özel olarak tasarlanmış oldukça etkili bir antiseptiktir. Özellikleri nedeniyle, bu ilaç, modern tıbbi uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gliserol içinde sodyum tetraborat: preparatın bileşimi ve farmakolojik özellikleri

Ana aktif madde, mükemmel bir antiseptik olarak kabul edilen sodyum tetraborattır. Ek olarak, ilacın kalıcı bakteriyostatik özellikleri vardır.

İlaç antifungal sınıfına ait değildirBen yine de, oldukça sık vajinal kandidiyazis kullanılan tabii ama. sodyum tetraborat çözeltisi mantar organizmaları yok, ama yeniden üretim süreçlerini önleyen, bir mukoza yüzeyine mantar sabitleme işlemi verir ve aynı zamanda patojenik mantar miselyum kaldırır.

Madde bazen bir böcek ilacı olarak kullanılır.

Sodyum tetraborat: kullanım endikasyonları

Yukarıda belirtildiği gibi, bunun kullanım aralığıaraç yeterince geniştir. Yerel bir antiseptik olarak, farenjit ve bademcik iltihabı için reçete edilir. Ayrıca oral enfeksiyonların tedavisini hızlandırır. Tıbbi çalışanlar dekübit ve bebek bezi döküntülerini tedavi etmek için kullanırlar.

Sıklıkla ilaç kandidiyaz ve genital ve idrar yolu diğer hastalıkları olan hastalar için reçete edilir.

Sodyum tetraborat: kullanım talimatları

İlk olarak, ilacın gerektiğini not edilmelidirsadece katılan doktor tarafından atanır. Doğrudan kullanma yöntemi, hastalığın doğasına bağlıdır. Örneğin, ağız boşluğu ve üst solunum yolu hastalıkları ile, mukozaya günde yaklaşık iki kez bir çözelti yağlanması tavsiye edilir. Tedavinin seyri üç ila yedi gün sürebilir.

İlaç tedavide kullanılıyorsavajinal kandidiyaz, kullanmanın biraz farklı bir yolu var. Başlamak için bir papatya (veya sıradan kaynamış su) bir kaynatma ile şırınga harcamak için gereklidir. Daha sonra solüsyondaki pamuklu çubukla nemlendirilmeli ve yaklaşık yarım saat vajinanın içine konulmalıdır. Bu prosedür en iyi yatmadan önce yapılır. Şiddetli hastalıkta, solüsyonu günde iki kez kullanmak gerekir. Ortalama tedavi süresi bir haftadır.

Gerekirse, ilgilenen doktor değişebilirHastalığın niteliğine, hastanın durumuna ve kullanılan diğer ilaçların özelliklerine dayanarak ilaç kullanım şekli. Çoğu durumda bu ilaç, diğer ilaçlarla birlikte karmaşık terapide kullanılır.

Sodyum tetraborat: kontrendikasyonlar

Kural olarak, ilaç iyi karşılandıinsan vücudu. Yine de bazı kontrendikasyonları var. Örneğin, ilacın bileşenlerine karşı duyarlılığı artmış olan hastalar için kullanılmamalıdır - bu ciddi bir alerjik reaksiyon ile doludur.

Dönem boyunca kadınlar için tavsiye edilmezHamilelik ve ayrıca emzirme döneminde, bu yenidoğanın durumunu ve gelişimini etkileyebilir. Bazı durumlarda gliserin içinde boraks kullanımına izin verilmesine rağmen çocuğun yaşı konusunda bir kısıtlama vardır.

Deri veya mukoza zarının bütünlüğünün ciddi şekilde bozulduğu durumlarda sodyum tetraborat reçete edilmez. Bu durumda, harici tedavi için başka bir preparat seçmek daha iyidir.

Sodyum tetraborat: advers reaksiyonlar

Genellikle bir çözümle tedavi edilen bir yerde,hafif bir yanma hissi var. Bazen cildin bu bölgeleri şişebilir. Çoğu durumda, yan etkiler lokal alerjik reaksiyonlarla temsil edilir - kızarıklık, kaşıntı ve döküntü.Related news

 • Sendika karşıtı sendikalar - anlam ve kullanım özellikleri
 • T-72
 • Ceviz yaprağının faydaları
 • Sarımsak Nasıl Ezilir

 • Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 72

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı


  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 38

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 33

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 21

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 47

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 60

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 96

  Sodyum tetraborat: preparatın tanımı 46