Siyah pirincin faydaları nelerdir 2019

Siyah pirincin faydaları nelerdir 2019


Siyah pirincin faydaları nelerdir 86 14.01.2019, 00:10

Siyah pirincin faydaları nelerdir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen siyah pirincin birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Hemen hemen herkesin pirinç çeşitlerinde tüketim tercihi olan siyah pirinç hakkında bilinmeyenlerini sizler için derledik. İşte siyah pirincin bilinmeyen faydaları...

Antioksidan bakımından beyaz pirince oranla 30 kat daha fazla etkili olan siyah pirinç, kökeni Kuzey Amerika'ya dayanıyor. Fenolik maddesi bakımından doğada en zengin besinler arasında yer alan siyah pirinci, uzmanlar düzenli tüketilmesi konusunda önerilerde bulunuyor.

Beyaz pirince oranla daha fazla vitamin ve minerale sahip olan bu besin dünyanın en pahalı pirinç çeşitlerinden biridir. Farklı tadı ile yeni bir lezzet sunan bu besinin bilinmeyen faydalarını sizler için derledik.

İŞTE SİYAH PİRİNCİN BİLİNMEYEN FAYDALARI

-Lif bakımından zengin olan bu besin sindirimi kolaylaştırarak kilo almanızı engeller. Aynı zamanda metabolizmayı dengeleyerek mide rahatsızlıklarına yakalanma oranını azaltır.

-Magnezyum bakımından da beyaz pirince oranla zengin olan siyah pirinç kemik, diş ve kas gelişiminde olumlu etki sağlar. Bir kese siyah pirinç vücudun günlük ihtiyacı olan enerjiyi düzeyini 2 kat daha fazla artırıyor. 

-Antioksidan bakımından zengin olduğunu belirtilen bu besin vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kanserli hücrelere karşı vücutta kalkan oluşturur. Ayrıca yapılan araştırmalarda içerdiği güçlü antioksidan vücutta bulunan yaşlılık hücrelerini yok ederek genç hücrelerin sayısını artırdığı ortaya çıkmıştır. Bu sayede yaşlanma karşıtı olduğu ispatlanmıştır.

-Şeker oranı az olan siyah pirinci uzmanlar özellikle diyabet hastalarının tüketmesi gerektiğini vurguluyor.

Siyah pirincin faydaları nelerdir 2019

Siyah pirincin faydaları nelerdir 2019

Related news

 • Mozaik Pasta Tarifi
 • Şipsi Çerkez Yemeği Videosu
 • Antifriz veya antifriz Bir seçim yapmak

 • Siyah pirincin faydaları nelerdir 29

  Siyah pirincin faydaları nelerdir


  Siyah pirincin faydaları nelerdir 9

  Siyah pirincin faydaları nelerdir 56

  Siyah pirincin faydaları nelerdir 54

  Siyah pirincin faydaları nelerdir 100

  Siyah pirincin faydaları nelerdir 27

  Siyah pirincin faydaları nelerdir 80