Sivilce Maskesi 2019

Sivilce Maskesi 2019 Sivilce Maskesi

Sivilce Maskesi

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Sivilceler iz haline gelmeden önlemini almak önemlidir. Çünkü ilerleyen zamanlarda leke haline geldikleri zaman işiniz daha zor olacaktır. Sivilceden kurtulma yollarını düşünmek istemiyorsanız; öncelikle sivilce oluşumunu engellemek için uğraş vermeniz gerekecek. Bunun için cildinizde sorun yokken tedbirli davranmanız gerekiyor. Hele ki sivilce oluşumuna müsait bir cildiniz varsa; bu tedbirli biraz daha artırmanız ve aksatmamanız gerekiyor. Sivilce oluşumunu önlemek için öncelikle beslenmenize dikkat etmelisiniz. Aşırı yağlı yiyeceklerden, kızartmalardan uzak durmalısınız. Bol bol su içmeli ve cildiniz ihtiyacı olan suyu vermeniz gerekir. Beslenme dışında dikkat edeceğiniz diğer nokta cilt bakımıdır.
Cilt bakımınız için günlük olarak kullandığınız losyonlara dikkat etmelisiniz. Bazı losyonlar yoğun kimyasallar içerebilir ya da aşırı nemlendiricili olabilir. Bu tür losyonlar sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Bunlar dışında cildinizin temizliği çok önemli bir konudur. Cilt temizlenmezse zamanla ölü deriler artar. Gözenekler artar ve siyah noktalar zamanla sivilceye dönüşür. Temizlemek için cildinize düzenli aralıklarla peeling yapabilirsiniz.  Evde her zaman bulunan malzemelerle de cildinizi hem temizleyebilir hem de peeling yapabilirsiniz. Yarım limon üzerine tuz serperek cildinize sürebilir ve 5 dakika sonra yıkayabilirsiniz. Limon ve tuz karışımı hem ölü derileri hem de mikropları temizleyecektir.
Tüm tedbirlere rağmen sivilce oluşumu gerçekleşmişse bile endişe etmenize gerek yok. Verilen maskeleri cildinize uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Elbette düzenli olarak uygulamalı ve maskeleri eksiksiz hazırlamalısınız.
Sivilce Maskesi


Sivilce Maskesi Tarifleri
Bal ve Tarçın Maskesi

Birer tatlı kaşığı bal ve tarçını, bir çay tabağı içinde iyice karıştırın. Maskeyi cildinize sürmeden önce mutlaka cildinizi temizleyin ve kurulayın. Sonrasında maskeyi cildinize uygulayın. Maske biraz koyu bir kıvamda olacaktır. Sürmek zor gelebilir ama kesinlikle içine herhangi bir şey ilave etmeyiniz. Maskeyi 20 dakika boyunca cildinizde bekletin ve sonrasında da ılık su ile iyice temizleyin. Maskeyi haftada bir defa sivilce sorunundan kurtulana kadar uygulayabilirsiniz. Cildin aşırı nemlenmesini önler ve yalnızca nem dengesinin kazanılmasını sağlar. Maske içerisinde ki bal cildin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Cildiniz için malzeme yetersiz gelirse; malzemeleri iki katına çıkartabilirsiniz.
Limon ve Bal Maskesi

1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı balı bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Malzemeyi cezve içerisinde koyun ve hafif ılık olacak şekilde ısıtın ve sonrasında ocağı söndürün. Cilde sürülebilir ısıya ulaştığında maskeyi cildinize uygulayın. 20 dakika boyunca maskeyi cildiniz de bekletin ve sonrasında ılık su ile temizleyin. Maskeyi hazırlarken limon suyunun taze olmasına dikkat edin. Ballı limonlu maskeyi 2 hafta boyunca günaşırı uygulayın. 15 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün boyunca maskeyi uygulayın.
Zeytinyağı ve Bal Maskesi

Birer çay kaşığı zeytinyağı ve limon suyuna, 1 tatlı kaşığı balı ilave edin. Malzemeleri karıştırın ve kremsi bir kıvam elde edin. Maskeyi dilerseniz; tüm cildinize dilerseniz yalnızca sivilcelerin üzerine uygulayabilirsiniz. Maskenin cildinizde 30 dakika boyunca durması gereklidir. Sonrasında ılık su ile cildinizi maskeden arındırın. Zeytinyağı ciltte kayganlık hissi verebilir. Rahatsız olursanız biraz daha sıcak suyla yıkamaya devam edin. Zeytinyağlı maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Maske içinde zeytinyağı olduğundan fazladan nemlendirici kullanmanıza gerek yoktur. Aşırı nemlendirme sivilce oluşumuna neden olabilir.
Maskeleri yapmadan önce cildiniz temiz olması gerektiğiniz biliyorsunuzdur ama maskeler her gün yapılmadığı için diğer günlerde de cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Bunun için iki günde bir peeling yapabilir; günlük olarak da cildinize uygun olan bir sabunla yıkayabilirsiniz.Sivilce Maskesi 2019

Sivilce Maskesi 2019

Related news

 • Tülin Şahin’den güzellik sırları İçin Tıklayın
 • Büryan Tarifi
 • Okul için pratik saç modelleri lise
 • Nasıl İyi Bir Kız Arkadaş Olunur
 • Yıllarca Formda ve Kuvvetli Kalmak

 • Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi