Sivilce maskeleri 2019

Sivilce maskeleri 2019 Sivilce maskeleri

Sivilce maskeleri

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Sivilceler, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir ve tedavi edilmeyip elle müdahale edilirse kalıcı izlere dönüşebilirler. Sivilcelerin iz haline gelmeden önce giderilmesi en doğrusu olacaktır. Hedefiniz sivilcelerin oluşumunu engellemek ve var olan sivilcelerin kalıcı olmamasını sağlamak olmalıdır. Eğer cildiniz sivilce için müsait, yağlı bir ciltte tedbirlerinizi artırmanız gerekir. Beslenme biçimleri sivilceler üzerinde doğrudan etkilidir. Aşırı yağlı yiyecekler, sağlıksız beslenme, aşırı alkol ve sigara sivilcelerin oluşumuna zemin hazırlar. Bol bol su içmek de cildin sağlıklı olmasına etki eder.
Sivilcelerle baş etmek için hazır satılan maskeleri alabileceğiniz gibi evde kendi maskenizi, doğal malzemelerle, doğal yollarla hazırlayabilirsiniz. Böylesi hem daha hesaplı olacak hem de daha sağlıklı olacaktır.
Sivilce maskeleri

Kadın portalımızdaki bugünkü yazımızda ev koşullarında hazırlayabileceğiniz bazı sivilcelerin maskeleri yer veriyoruz.
Sivilce maskeleri

Limon-Bal Maskesi

2 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu kabın içerisinde iyice karıştırın. Karıştırdığınız malzemeyi cezve içine koyup hafif ılıyacak şekilde ısıtın. Cilt için uygun ısıya geldiğinde maskeyi cildinize uygulayın ve 20 dakika boyunca bekleyin. Ardından ılık su ile cildinizi maskeden iyice arındırın. Maskeyi her hazırlamanızda limon suyu taze şekilde hazırlanmalıdır. Bu maskeyi iki günde bir defa, 15 gün boyunca uygulayın. Maske tedavisi sonrasında da cilt temizliğine dikkat edin.
Bal-Tarçın Maskesi

Yarımşar yemek kaşığı balı ve tarçını, küçük bir tabak içinde karıştırın. Cilde maskeyi uygulamadan evvel derinlemesine bir temizlik yapın ve cildinizi kurulayın. Ardından maskeyi hafif masaj yaparak cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile detaylıca temizleyin. Bu maskeyi 7 günde bir kez sivilce sorunu ortadan kalkana kadar kullanabilirsiniz. Bu maske cildin nemlenmesini önler ve nem dengesini sağlar. Bu malzeme miktarları yetersiz gelirse; malzemeleri aynı oranda iki katına çıkartabilirsiniz.
Kil Maskesi

Kil tozlarından satın alarak cilde uygulayabilirsiniz. Bir kabın içinde kilin içinde bir miktar su ilave edin ve çamur kıvamına getirin. Cildinize sürün ve kil tamamen kuruyana kadar bekleyin. Yağlı olan bölgeler ıslak kalabilir. Daha uzun süreler beklemek zorunda değilsiniz. Kili ciltten arındırdıktan sonra limonu ikiye bölün ve cilde sürün. Biraz yakabilir ama etkisi oldukça fazladır. Limonu ciltte biraz bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın. Birkaç saat nemlendirici kullanmayın.

Bal-Zeytinyağı Maskesi

Yarımşar tatlı kaşığı yağı ve limon suyunu, 1 tatlı kaşığı bal ile iyice karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince cildinizin tamamına ya da sadece sivilcelerin üzerine uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra ılık su yardımı ile cildinizi temizleyin. Yağ nedeniyle cildiniz kaygan hale gelebilir. Bu durumda sıcak su ile tekrar cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir. İçeriğinde yağ olduğundan ekstradan krem kullanmaya gerek yoktur.
Sivilce Maskeleri Uygulanıken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

•Sivilcelerle baş etmek için maske uyguluyorsanız; maskeyi cilde sürmeden önce cildi, peeling ile derinlemesine temizleyin. Bu şekilde maske içindeki malzemeler cilde daha kolay ve hızlı etki edecektir.
•Maske uygulaması yaptığınız süre boyunca cilt temizliğinize daha fazla özen göstermelisiniz. Çünkü maskelerin etkisi ile açılan gözenekler daha kolay mikrop tutabilir hale gelecektir. Böylece sivilce oluşumu kolaylaşacaktır. Maske yaparken; cildi temizlemeye devam etmeli hatta sıklaştırmalısınız.
•Cildinize uygun nemlendirici kullanın. Bazı maskeler yağ içeriyor. Bunlarla beraber birde yoğun nemlendirici kullanırsanız; aşırı nem sivilce oluşmasına yol açabilir.
•Maske terapisi devam ederken; cildiniz güneşten korumalısınız. Hassaslaşan cilt, güneşten ve diğer olumsuz faktörlerden daha kolay etkilenebilir.
•Yine bu aşamada beslenme şeklinize ekstra özen gösterin ve sağlığınıza zararlı her türlü yiyecekten uzak durun.
Sivilce maskeleri 2019

Sivilce maskeleri 2019

Related news

 • Atatürk Fotoğrafları renkli
 • Karatay Diyeti Nasıl Yapılır
 • Dar Mekanlar İçin Dekorasyon Önerileri
 • Günümüzün Favori Saç Renkleri
 • Harika Bir Mutfak İçin 17 Tasarımcı Hilesi

 • Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri

  Sivilce maskeleri