Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 2019

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 2019
31.03.2019

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 17

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı

Tahliye etmenin en etkili sonuçlarıSite kendi elleriyle, sadece iyi bir sokak küveti, en az 1 m derinlikte bir dolusavak garanti edecekse elde edilir. Düz bir zeminde bile, yeraltı sularının basıncını önemli ölçüde baskılayabilir ve seviyelerini azaltabilir.

Bir siteyi kendi ellerinizle nasıl kurutacağınızSiteyi kendi ellerinizle boşaltmadan önce,durumu değerlendirmeli. Örneğin, arazinin caddede veya sitenin yönünde belirgin bir yanlılığı varsa, suyu tahliye etmek için hendekleri kazmak gerekir, bu da akışı tutacak ve aynı zamanda doğru yöne doğru yönlendirecektir. Eğimin caddeye yönlendirilmesi durumunda, drenajı geciktirecek olan evin direğinden önce enine bir hendek varlığını sağlamak gereklidir. Buna ek olarak, bir sokak küvetine su ileten boyuna bir hendek kazıyor.

Eğer arsa diğer yönde eğimli isesokaklar), o zaman enine hendek çitin ön tarafı boyunca, uzunlamasına bir - bahçeye kadar organize edilmelidir. Yatakların eğim boyunca kırılması gerektiği unutulmamalıdır, aksi takdirde besinler topraktan dışarı atılacaktır.

Bir siteyi olukları organize etme yöntemi ile boşaltılmadan önce, bu tür önlemlerin sadece yoğun yağış ve eriyen karlarla birlikte yardımcı olduğu unutulmamalıdır.

ülkedeki bir siteyi nasıl tahliye etmek

Siteyi kendi ellerinizle kurutmak (eğer oseviye), çit boyunca 2-3 m uzunluğunda, 0.5 m genişliğinde ve en az 1 m derinliğinde bir çukur ile sağlanmalıdır. Zemin alçak yerlerle doldurulur. Bir çukurda bir sezon boyunca, mümkün olduğunca çok katlı katlanmış inşaat enkazları, teneke kutular, cam savaşları ve diğer zayıf kullanılan atıklar. Çukur, en düşük verimli toprak seviyesine kadar doldurulduğunda, bir başka benzer hendek kazılır. Yeni bir hendekten kaldırılan yer, ilk hendekin kalan kısmını doldurmaya ve ovaları dökmeye gider. Yani sitenin çevresi üzerinde bir drenaj sistemi var.

Nasıl tahliye edileceği sorusuna cevap vermek kolaydırSaha kendi elleriyle, eğer seviye ise ve bir sokak hendekte yeterli drenaja sahip değilse, yapılması zordur. Bunu sağlamak için% 2-3'lük gradyanlı bir drenaj sisteminin düzenlenmesi gerekmektedir. Asbest çimento veya çömlek boruları (çapı 10-15 cm) ve maksimum uzunluğu 20 metre olan ayrı kanallardan oluşmalıdır.

kendi elleriyle toprağın drenajıHendek döşeme için derin bir çukur kazılmıştır.kartere bir önyargı ile 1 metre maksimum. alt daha iyi yatıyordu buruşmuş kil ve bastırma, At tepsiyi oluşturmak üzere. En kesimler 1 cm genişliğinde ve çapı üçüncü derinliği, boru büyük mıcır bombardıman edilir 10-15 cm aralarındaki mesafe (20-30 cm yapılır - asbest çimento durumunda kullanılan çanak çömlek borusu 15 mm bir boşluk, aralarında bırakılırsa. hendek) ve hendekten çıkan toprak.

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edeceğinizi düşünün.Gerekli boruların mevcut olduğundan emin olmanın hiçbir yolu yoktur. Diğer malzemeleri, örneğin 12 x 12 cm kesitli bir tepsinin veya hatta yapraksız bir çalı ağacı demetinin oluşturulduğu tuğlaları kullanabilirsiniz. Buradaki ana şey, ülkedeki sitenin nasıl tahliye edileceğine dair temel bilgileri bilmek. Bundan sonra drenaj sistemini kolaylaştırın.

Ayrıca site çok ise dikkat edilmelidirbir su kuyusu ile takviye edilmiş bir sistem kullanılırken, otomatik kumandalı bir titreşimli pompanın alçaltıldığı, bekleme modunda çalışmayı sağlayan ve sık sık kapatılmayan bir sistem kullanılır.

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 2019

Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 2019

Related news

 • Hangi Burç Hangi Burçla İyi Anlaşır
 • Amerikan soyadları ve isimleri
 • İnternetten Gelinlik Almak
 • Havuç Topları
 • Merkez Haberleri: Yaşlı bakım merkezinde işkence iddiasına 22 gözaltı

 • Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 85

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı


  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 33

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 84

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 7

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 63

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 86

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 47

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 51

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 28

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 62

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 69

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 25

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 2

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 91

  Siteyi kendi ellerinizle nasıl tahliye edin. Drenaj sistemi inşaatı 13