Siklamenin doğru transplantasyonu 2019

Siklamenin doğru transplantasyonu 2019

Siklamenin doğru transplantasyonu 92 14.03.2019, 11:45

Siklamenin doğru transplantasyonu

Siklamen - pratik olarak küresel bir şekle sahip bir küvete sahip çok yıllık bir bitki.

Bir siklamen alacağınız zaman dikkatli olun.yeşillik ve yumrulara dikkat ederseniz, üzerlerinde çürük izleri olmamalıdır. Bu bitki sonbaharda, çiçeklenme henüz başlamazsa, en iyisi bitki yeteri tomurcukları varsa daha iyidir. Bu durumda, doğru bir siklamen transplantasyonu mümkündür.

Eğer bu bitki bakımını düzgün yapıyorsanız,o zaman siklamen güzel çiçekli 20 yıldır sizi memnun edecektir. Doğru transplantasyon, yumru kökünün yere derinlemesine gömülmemesi gerektiği anlamına gelir, bunun üst kısmının yerin üzerinde olması gerektiğini unutmamalısınız. Bir çiçek bakımı sonraki önemli özelliği - yumru kök çürümeyecek ve çiçeklenme bol, böylece küçük bir pota yetiştirilmelidir.

Çiçek açma esnasında, bu bitkinin soğuk havaya erişimi gerekiyor, ideal sıcaklık yaklaşık 15 derece.

Siklamenin sabit sulamaya ihtiyacı var. Sulama bir tepsi ya da kısa bir süre için bir dalış yöntemi ile daha iyi olacak. Siklamenin transplantasyonundan sonra filizlerin ve yumrunun su almaması sağlanmalıdır. Yerin aşırı ısınmasını hariç tutmak gerekir, yumru kök için ölümcül olabilir ve dolayısıyla çiçek için bir bütün olabilir. Bir siklamenin nasıl nakledileceğini bilmek çok önemlidir, böylece bitki yeteri kadar büyür ve çiçek açar.

Siklamen nakli tamamlandıktan sonra gerçekleştirilirDinlenme dönemi, yine de tomurcuklanma döneminin başlamasından önce. Bu transplantasyon sırasında, siklamenin çürümüş ve ölü köklerini gidermek için toprak topaklarının tamamen değiştirilmesi gereklidir. Transplantasyondan sonra siklamen doğrudan güneş ışınlarından korunan yeterince parlak bir yere yerleştirilir. Transplantasyondan sonraki ilk haftalarda sulama çok ılımlı olmalıdır. Ve iki hafta sonra zaten bir bitkide üst giyinmeye başlamasına izin veriliyor.

Pers siklamanı için arazinin kompozisyonu: humus, yaprak, kum, çim, aynı parçalarda alınır. . Bu tesis için pot idealdir boyutu - 12-14 cm bile çok küçük bir tencerede siklamen yapılan doğru nakli siklamen sonra çok erken çiçeklenmeye başlar ve blum kısa ve zayıf olacaktır. Büyük bir tencere de istenmemektedir.

Siklamenin diğer türleri için tencerede olmalıdırToprağın asiditesini azaltmak için dolomit unu veya kül ekleyin. Avrupa ve Napoliten siklameninin toprağı oldukça besleyici olmalıdır ve Kosachan için oldukça yoksuldur.

Farsça bir siklamen transplante edemediğindeYumruğu derinleştirin ve Napoliten siklamen vazgeçilmez olmalıdır. Diğer siklamen türleri için, böyle açık kurallar yoktur, ana şey, siklamen yumrularının çürümemesini sağlamaktır.

Şimdi siklamenleri doğru şekilde nasıl nakledeceğinizi biliyorsunuz, ancak bu bitkiyi yetiştirmede size başarı sağlamaz.

Farsça, Napoliten ve Avrupalı ​​TohumlarSiklamen yaz aylarında geç ekilmelidir, böylece hava sıcaklığı yaklaşık 15-20'dir. 15-18 ay sonra birçok Fars siklamen türünün çiçeklenme dönemi gelir.

Çiçeklenme ve bitki örtüsü sırasında siklamen gereklidir.Düzenli sulama en iyi palet aracılığıyla yapılır. sulama siklamen üstünden gerçekleştirilir ise, kap kenarından dökülen su yumru, isabet etmediğini nem sağlamak gerekir.

Cyclamen ile bağlantılı olarak nemli hava tercihSiklamen etrafındaki bu hava bir atomizer ile nemlendirilebilir, ancak suyun bitkiye direkt olarak ulaşmadığından emin olun. Ayrıca ıslak bir çakıl taşı bulunan bir tepsiye bir bitki ile bir tencere monte etmek de mümkündür.

Siklamen çiçeği bittikten sonra,Çiçekler yumruğa kesilmeli, sulama azaltılmalı ve çiçeğin döllenmesi durdurulmalıdır. Sararmış yapraklar varsa, o zaman petioles ile birlikte çözülmeli, ancak kesilmemelidir. İlkbaharda kalan yapraklar kurudu ve bitki dinlenme durumuna girecek, şu anda sulamanın durması gerekiyor. Pot kendi tarafına yerleştirilmeli ve serin bir yere konulmalıdır. Çiçek, yaz ortasına kadar sulanmamalıdır.

Siklamenin doğru transplantasyonu 2019

Siklamenin doğru transplantasyonu 2019

Related news

 • Filinta 48.Bölüm Fragmanı izle
 • Komik Bir Hikaye – It’s Kind Of A Funny Story
 • Okuyla İnsanları Birbirine Aşık Edip Kendi Derdine Derman Olamayan Aşk ve Şehvet Tanrısı Eros
 • 2019 Beyaz Mutfak Modelleri
 • İkizler Burcu Aşk Uyumu

 • Siklamenin doğru transplantasyonu 59

  Siklamenin doğru transplantasyonu


  Siklamenin doğru transplantasyonu 85

  Siklamenin doğru transplantasyonu 15

  Siklamenin doğru transplantasyonu 18

  Siklamenin doğru transplantasyonu 66

  Siklamenin doğru transplantasyonu 68

  Siklamenin doğru transplantasyonu 90

  Siklamenin doğru transplantasyonu 71

  Siklamenin doğru transplantasyonu 95

  Siklamenin doğru transplantasyonu 36

  Siklamenin doğru transplantasyonu 55

  Siklamenin doğru transplantasyonu 29

  Siklamenin doğru transplantasyonu 61

  Siklamenin doğru transplantasyonu 67

  Siklamenin doğru transplantasyonu 37

  Siklamenin doğru transplantasyonu 87