Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 2019

Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 2019


Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 17 20.01.2019, 16:35

Sibirya'da karpuz yetiştiriciliği - özel bakım

Karpuzlar bir zamanlar Sibirya'nın bahçelerinde nadir bulunurlardı. Termofilik zorlukla yerel iklimde kök salmak, meyve genellikle Astrahan onların güney akrabalarına tadı çok daha aşağı yetiştirilen. Ama zaman değişiyor, şimdi Sibirya'da karpuz yetiştiriciliği inanılmaz bir şey gibi gözükmüyor. Yerel yetiştirme sayesinde kısa bir yazda yetişmeyi başaran çeşitleri yetiştirmek mümkün oldu. Ve tarlalarda tamamen olgunlaşırlar, tatlı bir tat ve aroma elde ederler. Ancak her bahçıvan kendi arsasında su-kavun yetiştirmeyi başaramaz. Çünkü bu kültürü yetiştirmek için özel bilgi gerekiyor.

Sibirya'da karpuz yetiştiriciliği

Bu karpuz büyüyebilir ve düzgün gelişebilir,onlar için iyi aydınlatılmış ve güney tarafında bulunan bir site seçmek gereklidir. Arazi, diğer bitkilerin ekimi için kullanılıyorsa, sonbaharda humus veya kara toprağı kazma sırasında getirilmelidir. Siberya'da karpuz yetiştirmek başarı ile taçlandırıldı, toprakta mineral gübreler getirilmelidir. Üst giyinme ilkbaharda yapılır. Dikim karpuzu için delikler veya oluklar yapın. Kavun ekinlerinin Sibirya'da en iyi zamanı, mayıs ayı ortasıdır, arazi çözülüp çözülmeyi başardı. Tohumlar toprağa üç ila dört santimetre derinliğe daldırılır. Bir delikte dört ila beş tane tohum ekleyebilirsiniz. Sonra toprakla kaplıdırlar.

karpuz - fotoğraf

Sibirya'da karpuz yetiştiren bahçıvanlardan;sabır ve özel bilgi. Yani, tohumları diktikten sonra, mulched olmalı. Bu amaçla kompost, humus ve talaş kullanın. 2-3 yapraklı filizler olduğunda, karpuzların küçülmemesi için sökülmeleri gerekir. 2 haftada bir kez ılık su (yirmi iki ila otuz derece) yürütmek için bitkilerin bol sulaması. Daha sonra yatak selofan film ile kaplanmalıdır.

Sıcak hava kurulduğunda ve yaz aylarındagece hava sıcaklığı en az on sekiz derece kalırsa, Sibirya'da karpuz büyüyorsa filmi çıkartabilirsiniz. Sulama, meyvelerin olgunlaşması iki hafta önce durur. Büyümeleri sırasında yan sürgünleri ve ana gövdeyi sıkıştırmak gereklidir. Sonuç olarak, her çalı üzerinde iki veya üç kamçı kalmalıdır. Ağustos ayında soğutma başladığında karpuzlu yataklar bir filmle tekrar kaplanmalıdır. Eylül ayında, olgunlaşmış meyveleri seçerek toplayabilirsiniz. Sonuç olarak, masa bahçecisi büyük, tatlı ve hoş kokulu bir karpuz süslemektedir; fotoğraf bunu açıkça ifade etmektedir.

Karpuzu muhafaza etme

Sibirya'da, yetiştirilen mahsülün korunması içinKarpuzlar, kışın korunabilirler. Pek çok yol ve tarif var. Örneğin karpuz balı olgunlaşmış meyvelerden hazırlanır. Bunu yapmak için, hamur tohumlar ile birlikte karpuzdan alınır, öğütülür, elde edilen suyu süzerek gazlı bezle süzün. 400 gram pulpalı karpuz için 800 gram şeker, bir bardak su ve üç limon almanız gerekir.

Birkaç kez kaynar suyun çalışmasını tekrarlar veİlk kütle hacmi 10 kat azalıncaya kadar filtreleme, daha sonra teneke kutulara dökülür ve kış için toplanır. Karpuz dilimlerini korumak mümkündür. Bunun için meyveler yıkanır, deriyle dilimler halinde kesilir. Sonra kavanozlara sıkıca koyun ve 10 dakika boyunca kaynar su dökün. Ardından su boşaltılır. 3 litrelik bir kapa 1 bardak şeker, 1 çorba kaşığı tuz, 70 gram sirke ve 2 çorba kaşığı bal ekleyin. Bundan sonra, kavanozları kaynar su ile karpuzlarla doldururlar, toplarlar ve bir battaniye ile örtünürler. Sonuç olarak, kışın lezzetli bir muamele sizi bekliyor.

Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 2019

Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 2019

Related news

 • German Manovtsev
 • Şeker artışı
 • Bölgesel zayıflama için Balık diyeti

 • Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 14

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım


  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 58

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 10

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 44

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 28

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 93

  Sibiryada karpuz yetiştiriciliği - özel bakım 95