Siğradın kaldırılmasıSiğradın kaldırılması

23.05.2019

Siğradın kaldırılması 72

Siğradın kaldırılması

Siğiller viral bir hastalıktır. Deri inelastik büyümelere altı düzine benzer virüs neden olur.

En yaygın siğiliyi huylu (basit), genellikle 10 mm çapa kadar yuvarlak şekildedir. Tehlikeleri temsil etmeyen ve nadiren rahatsızlık yaratan ancak görünümleri hoş olmayan izlenime neden olur.

Başka bir türü ise plantar siğilleridir. Ayakta (taban üzerinde), ağırlık baskısı altında büyütün, düzleştirin ve sertleştirin. Oldukça acı Keserken, kanlı noktalar ortaya çıkar (bu, mısırlar ve kalluslardan söz ettirir).

Filiform siğiller dar ve uzun büyümelere benziyor. Genellikle yüz ve boyunda bulunur.

Siğiller düz (genç) çoğunlukla gençlerdir. Dışarıda sarımsı veya kahverengimsi nodüller göründüler. Çizilmeden sonra ortaya çıkın.

"Asılı" siğiller küçük bir mantar benzemektedir.(genellikle vücut rengi) ince, iplik, bacak ve yuvarlak başlık gibi. Rahatsızlık neden olmaz. Vücudun herhangi bir yerinde, fakat çoğunlukla boyun ve baş bölgesinde görünür.

Siğiller sapan (condylomata) "aşk"vücudun sıcak ve nemli bölgelerinde, özellikle cinsel organlarda görülür (cinsiyet gözetmeksizin). Pembe kabarcıklara benziyorsun. Hızla büyümek. Tabanda bazen dar bir bacak oluşur.

Virüs bir kez yutulduysa, içinde sonsuza dek kalır. Çoğu kişi, virüs taşıyıcısı olarak bunu bile bilmiyor. Herhangi bir duygusal patlama, cilde mekanik hasar, bazen de - bir siğil görünümünden korkma ile bile "uyandırılabilir". Büyümeler - burada ...

Predispozan faktörler öncelikle terleme, mikrotravma varlığı, sinirsel tükenme, bağışıklık sistemindeki arızalar.

Bazen siğiller sızlamadan yok olurlar. Bazı siğiller hayat boyunca kalıyor. Ne yazık ki, virüsün kendiliğinden tedavisi olumlu sonuçlar doğurmayacak, bu nedenle yalnızca tezahürleriyle mücadele etmek zorunda kalıyor.

Siğradın ortadan kaldırılması iki yoldan mümkündür: bağımsız (halk yöntemleri) ve ameliyatla (kliniklerde ve salonlarda).

Halk yöntemleri (kırlangıçotu, sarımsak uygulaması,magnezya, konsantre asitler, iplerle bağlanma, vb.) bazen çok küçük, ama yine de şekil bozukluğundan kurtulur. Ancak, bu tür yöntemler her zaman risklidir: Bazı siğiller tekrar büyüyebilir ve hatta daha da kötüsü, kötü huylu olabilir.

Bu nedenle, silmeye karar vermeden önceSiğiller, bir ankete gir. Büyüme malign değilse, çıkarılması için kontrendikasyon olmayacaktır. Günümüzde en etkili yöntemler diathermocoagulasyon (koterizasyon) ve lazer tedavisi (siğillerin lazerle alınmasıdır). İkinci yöntem en ağrısız ve güvenlidir. Bu şekilde, çocuklarda siğillerin çıkarılması bile mümkündür.

Operasyon sadece birkaç dakika sürer. Prosedür sadece ağrısız olmakla kalmaz, aynı zamanda kesinlikle steril değildir, çünkü cildin cerrahi aletler ile temas etmemesi, bu da prensipte enfeksiyonun imkansız olduğu anlamına gelir. Kanama meydana gelmez. Çok nadiren olası komplikasyonlar: küçük çukurlar, yara izleri, yara izleri. Bununla birlikte, zamanla, hemen hemen tüm kozmetik kusurlar kaybolur (ya da zar zor fark edilir). Esas olarak siğilin "kökünün" derinliğine ve operasyonun karmaşıklığına bağlıdır.

Yöntemin kontrendikasyonları vardır:

 • bağışıklık eksikliği;
 • gebelik;
 • diabetes mellitus;
 • onkolojik hastalıklar;
 • herpetik patlamalar.

İşlemden önce ve sonra güneş yanığı kontrendikedir.

Tümörlerin çıkarılma olasılığı hakkında kararSadece bir doktor tarafından ve sadece kapsamlı bir incelemeden sonra (bireysel olarak) alınır. Malign lezyonların tespiti durumunda, onkoloğun ek konsültasyonu gereklidir.

Siğradın kaldırılmasıSiğradın kaldırılması

Related news

 • Poker Düzeni - Oyunun Temel Kavramları
 • Anne adayları dikkat
 • HAROŞA KELEBEK ÖRNEĞİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • Metin Akpınarın adli kontrol tedbiri kaldırıldı
 • Kolay Doğum İçin Öneriler

 • Siğradın kaldırılması 57

  Siğradın kaldırılması


  Siğradın kaldırılması 10

  Siğradın kaldırılması 14

  Siğradın kaldırılması 71

  Siğradın kaldırılması 85

  Siğradın kaldırılması 20

  Siğradın kaldırılması 9

  Siğradın kaldırılması 72

  Siğradın kaldırılması 34

  Siğradın kaldırılması 40

  Siğradın kaldırılması 24

  Siğradın kaldırılması 83

  Siğradın kaldırılması 16

  Siğradın kaldırılması 6

  Siğradın kaldırılması 50

  Siğradın kaldırılması 24