Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 2019

Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 2019
21.07.2019

Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 48

Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler

Stern Boris Gedalevich (bu yazarın kitapları)İngilizce yeniden basıldı, dünyanın İspanyolca, İsveççe ve diğer diller) "edebi kurgu" tarzında yazma, bir Rus yazar olarak eski Sovyetler uzayda bilinir.

"Psikoz" (ilk yayınlanan Stern'in hikayesi) yazarı 1947'de doğdu. 14 Şubat doğum gününü kutladı.

Stern Boris: Biyografi

Kiev doğumlu, o çok doğduSevgililer Günü başlangıcı - saat 00: 30'da Stalinist reform sırasında. Bu tarihi olay, onun görüşüne göre, gelecekteki kaderini etkiledi - her zaman yeterli para yoktu.

Hayatının on yedi yılı boyunca Stern Boris Gedalevich yaşadığı, okuduğu ve çalıştığı Odessa'da geçirdi.

Stern'in profesyonel faaliyeti, Odessa Üniversitesi'nden (Fakoloji Fakültesi) mezun olduktan sonra başladı. Boris Gedalevich'in hakim olduğu ilk mesleklerden biri, sinemada bir sanatçı.

onur

Kurgu hayranlarının festivalini ziyaret ettikten sonra EUROCON1994 yılında (Timisoara Romen kentinde düzenlenen), Boris Stern Gedalevich (eski taşıyıcılar bu tür rütbe sadece Strugatsky kardeş ve Stanislaw Lem idi) Avrupa'nın en iyi bilim kurgu yazarı unvanını verdi.

kıçdan boris biyografisiYıllar içinde, Boris Gedalevich Stern ulusal edebiyat ödülleri verildi: "Wanderer", "Bronz Salyangoz", "Samanyolu", "Başlat" "Büyük yüzüğü."

Stern Boris: kitaplar

kıç borusu1971'de Boris Stern,Boris Strugatsky için çalışıyor ve çalışmalarını yayınlamak için ondan cesaret verici bir yanıt ve tavsiye aldı. Kolay değildi: Stern, mümkün olduğunca işin kalitesine odaklanarak, daha az iş yapmak daha iyi olduğuna inanan insanlar kategorisine aitti.

Yazarın ilk kitabı "Kimin Gezegeni?""1987'de ışığı gördü: Stern Boris Gedalevich yayınlandığı tarihte 40. yıldönümüne ulaştı. “Kimin gezegeni?” En iyi insan nitelikleri ve alaycı müşavirleri öven orijinal fantastik öykülerden oluşan bir koleksiyon.

Yazarın ikinci kitabı - "Aşkın Balıkları" -1991 yılında yayınlandı. Bu birkaç yeni hikaye ve fantastik bir roman "Dinozor Notları" - şeytan ile bir anlaşma yaptı popüler bilim yayın yönetmeni şefi biyografi dahil ...

Stern'in kurguyu bir edebiyatı düşünmediği, bu türün yazarın dünya görüşünün bir yansıması olduğunu düşünmesi ilginçtir.

Boris Stern'in kaleminden sadecefantastik hikayeler - bazen gerçekçi çalışmalar yayınladı. Boris Shtern aynı zamanda muhteşem ve hiciv hikayeleri, romanlar ve şiirlerin de yazarıdır.

2002'de, Boris Stern artık yokkencanlı, yayınevi "AST" ve "Stalker" Stern son değişiklikler ve takviye baskı anılar E. Lukin yaptığı "Etiyopya'yı" yayınladı. Eponymous serisi, Boris Strugatsky Stern ve Boris ile Stern'in son röportajda ile tam yazışmalarda eserlerin bir koleksiyon - Aynı yıl kitabı "Masallar ejderha Gorynych" gördü.

Boris tarafından bir önsöz ile "Bel Amor Maceraları"Strugatsky ve Boris Stern'in otobiyografisi aynı 2002'de yeniden yayınlandı. Bu kitapta ayrıca hiç yayımlanmayan romanı "Forward, stables!"

Kitap "Dördüncü yılın Temmuz ayı. Anton P. Chekhov'un biyografisi için en yeni materyaller 2005 yılında "Svinin and Sons" adlı yayınevinde basıldı.

İlginç ayrıntılar

kıç boris kitaplarıStern Boris Gedalevich her zaman özel bir"yazar-delovarlar" konusunda ihtiyatlıydı. Böylece ilk Sovyet "bilgi işadamları" nı, yaratıcı düşüncelerinin meyvelerini üreten arabaları vaftiz etti. Stern asla kendi eserlerini satmaya çalıştı ve bu dersi yazar için uygun değildi.

Yazar hala bir gençken, Odessa çingene,Moldovalı bölgesinde "Avlanan", ona kısa bir yaşamı tahmin etti - 63 yıla kadar. Stern'in sözlerinden böyle bir "tahmin", onu tamamen tatmin etti. O zamandan beri, yazar artık falcılara dönmedi, ancak 2019'da “şeyleri toplamak” zorunda olacağını biliyordu. Bununla birlikte, ölüm onu ​​çok daha önce üstlenmişti - 1998'de.

Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 2019

Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 2019

Related news

 • Bilgi güvenliğinin temelleri: bilgi dünyasının modern bilgi dolandırıcılığının kurbanı olmamak için bilmeniz gerekenler
 • Gelin Damat Desenli Püsküllü Lif Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Kiraz Kompostosu Tarifi
 • Yağlı Ciltlere Nasıl Bakım Yapılmalı: Yağlı Ciltler İçin Bakım
 • Dulce De Leche

 • Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 58

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler


  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 60

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 55

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 52

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 26

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 23

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 82

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 8

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 74

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 28

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 72

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 48

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 68

  Shtern Boris Gedalevich: kısa bir biyografi ve hayattan ilginç gerçekler 65