Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 2019

Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 2019
22.09.2019

Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 19

"Shawshank Kaçış": aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar

1994 yılında film şirketi "Columbia Pictures""Shoushenk'ten Kaçış" filminde bir film yayınladı. Başlık rolündeki aktör - Tim Robbins. Resim yönetmeni Frank Darabont tarafından Stephen King'in "Rita Hayworth ve Shawshank'dan Kurtuluş" adlı romanında sahnelendi. Filmin kurulmasından bu yana, yüzyılın dörtte birinden fazlası geçti ve hala dünya sinemasının en önemli şaheserleri sıralamasında ilk sıralarda.

Birincilik, 17 Eylül 2015"IMDb sürümüne göre en iyi filmler" listesinde "Shawshank'tan Kaçış" yazıyor. Ana aktör Tim Robbins, Andy Dufrein'in karakterini, hapsedilen Shawshank'ı, özellikle tehlikeli suçlular için bir hapishane yaratmak için idealdi.

gösterinin aktöründen kaçmak

Filmin arsa

Ticari bir bankanın başarılı bir çalışanı,Başkan Yardımcısı Andy Dufrain hoş olmayan bir hikayeye girer. Hiçbir ilişkisi olmayan bir suç işlemekle suçlanıyor. Dufreine'nin karısı ve sevgilisinin öldürülmesi aslında çözümsüz kalmaya devam etti, ancak Andy yine de suçlu bulundu ve iki yaşam şartı aldı. Kimsenin dönmediği bir hapishane olan Shawshank'taki cezasını çekecek.

Orada Dufrain, bilgi ve deneyimini kullanarak,Mali kaynakların ödenmesiyle ilgili şüpheli davalarla ilgilenen bölge başkanı ile işbirliği yapmaya başlar. Andy, hapishane kütüphanesinde çalışmaya karar verir ve yavaş yavaş müdürlüğe ve amirlere güvenir. Bir süre sonra gizlice duvarın boşluğunu alabileceğiniz jeolojik bir çekiç almayı başardı.

Yirmi yıl süren çalışma

Dufrain hücresinden bir kazı yapmaya başlar. İş tam olarak yirmi yıl sürer ve sonunda kanalizasyon borusundan kaçmayı başarır. Andy'nin hücrenin dışında geçirdiği süre boyunca tünele giriş yapan o, Hollywood aktris Rita Hayworth'un imgesiyle büyük bir posteri kapladı. Filmin yönetildiği Stephen King'in çalışması "Rita Hayworth ve Shawshank kaçışı" olarak adlandırılıyor. Tim Robbins parlak bir şekilde rolle başa çıktı. Hayatı cümle alan hükümlüleri ele geçiren arsadaki dramatik doğayı tamamen ortadan kaldırdı.

"Shawshank'tan Kaçış": aktörler ve roller

Proje oluşturulduğundaFilm, yönetmen ve ekibi sanatçıları seçmeye başladı. Görev kolay değildi. Katılımcıların seçimi "Shouzhenko'dan Kaçış" filmi için uzun bir sürece dönüştü. Fotoğrafları sayısız kez izlenen aktörler, arkalarında birden fazla rol oynayan deneyimli katılımcılardan davet edildi. Sonunda film ekibi kuruldu ve Frank Darabont çalışmaya başladı.

Çizimin oluşturulduğu ana karakterler, sadece dört tane vardı:

 • ana karakter Andy Dufrain;
 • rolü aktör Morgan Freeman tarafından zekice gerçekleştirilen "Red" lakabı olan siyah arkadaşı Ellis Boyd;
 • hapishane müdürü Samuel Norton, Bob Ganton tarafından çalınmıştı;
 • Kaptan Hadley, bu karakterin oyuncu Clancy Brown tarafından filmde yer aldı.

Diğer roller ve performansçılar:

 • Tommy Williams, genç bir hırsız - Jill Körük'ün oynadığı bir rol;
 • Bir grup mahkumun lideri Bogz Diamond - rolüyle aktör Mark Rolston;
 • Brooks Hatlen, kütüphaneci - şarkıcı James Whitmore;
 • Skeet adlı bir mahkum - aktör Larry Brandenburg;
 • Jigger, çete "Sisters" üyelerinden biri - Nill Gwintoli'nin oynadığı rol;
 • mahkum Floyd - aktör Brian Libby;
 • Snuz, mahkum, sıkı çalışan - David Pruval'ın oynadığı rol;
 • Mert Entwistle, gardiyan - Jude Chikkolella tarafından canlandırıldı;
 • eşi Andy Dufrejn - rolünü aktris Reni Blaine oynadı.

Projenin çekilmesinde birçok katılımcı içinyönetmen Darabonta yıldız saatine dönüştü. "Shawshank'ın Kaçış" adlı filminin kadrosu tamamen sette ortaya çıktı, planlanan cildin son bölümü çekilinceye kadar gece geç saatlere kadar kimse eve gitmedi. Aynı zamanda, yorgunluk şikayetleri yoktu.

Oynadığı Tim Robbins

filmin kadrosu

Elli yedi yaşında Amerikalı bir film oyuncusu,yapımcı, senarist, yönetmen. Çeşitli türlerde filmlerde altmış rol hakkında onun hesabında. Ancak, çalışmalarının en göze çarpan karakteri olan Robbins, “Escape from Shoushenk” filmindeki ana karakterin rolünün performansını ele alıyor. Aktör, kendi sanatsal potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirdi, bir ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış bir mahkumun imajını yarattı, onu yüksek bir kesinlik ile aldı.

Morgan Freeman, Dufrein'in arkadaşı Boyd rolü

gösteri oyuncuları ve rollerinden kaçış

Amerikalı aktör, uzun boylu oynadığıyetmiş iki uzun metrajlı filmde yaratıcı yaşam. Renkli Afro-Amerikan görünüşü Freeman, çok çeşitli rolleri, sinematografisini - onun elemanını oynamasına izin verir. Morgan'ın rol aldığı en başarılı film projelerinden biri "Shoushenk'ten Kaçış" filmidir. Oyuncu karakterini yaşam için kınayan mahkumlar için sıradışı bir cazibe vermeyi başardı.

Bob Ganton

başrolde yıldız oyuncu rolünden kaçak

Amerikalı aktör, 1945'te doğdugençliğinde sinema kariyerine başladı, televizyon dizilerinde ilk rollerini oynadı, 1981'de büyük sinemada ilk çıkışını yaptı. 100'den fazla filmde tamamen rol aldı. En iyilerinden biri "Shawshank'tan Kaçış". Aktör, açgözlü ve yozlaşmış bir memur olan cezaevi müdürünü oynadı.

Clancy Brown, güvenlik şefi rolünün yöneticisi

gösteri ana aktöründen kaçış

Elli altı yaşındaki oyuncu, daha çok rol aldı.yarım yüz uzun metrajlı filmler. Onun yüksekliği (yaklaşık iki metre) oynak suçlu rol oynamaya izin verdi. Brown, "Shawshank'tan Kaçış" filmindeki acımasız ve yakın fikirli güvenlik şefinin imgesine mükemmel bir şekilde uyuyor. Oyuncu bile telafi etmek zorunda değildi, görünüşü tamamen Kaptan Hadley karakterine karşılık geldi.

Jill Körükler

gösteri oyuncuları aktörler fotoğrafından bir kaçış

Kanadalı aktör, yapımcı ve yönetmen, 48 yaşında,yirmi yaşında hareket etmeye başladı. Kariyerinde yetmiş filmde oynadı. Gil'ın görünüşü, “Shawshank'tan Kaçış” filminde çok başarılı bir genç hırsız olarak hareket etmesine rağmen, zeki ve karizmatik karakterler oynamasına izin veriyor. Oyuncu, filmin yapısına kusursuzca karışan ilginç bir görüntü yaratmayı başardı.

Sinemaseverlerin Görüşü

Elbette, Frank'in filmini izleyenler arasındaDarabonta, resmin içeriği ve karakterleri hakkında oybirliği bulunmadı. Birinin hapishane teması sadece tatsız, birisi Shoushank'ta meydana gelen olayların temel nedenlerini anlamaya çalışıyor. Amerikan adaleti adli hatalarla dolu, binlerce masum insan parmaklıklar ardında kaldı. Bir kişi adaleti sağlamayı ve mahkeme kararını düzeltmeyi başarabilen durumlar oldukça nadirdir. Bu nedenle "Shoutshenk'ten Kaçış" filmi sizi düşünür. Belki de, Amerikan yargıçları film sayesinde ceza davaları göz önüne alındığında daha dikkatli oldu.

Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 2019

Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 2019

Related news

 • Kas kütlesi nasıl oluşturulur Bu soru birçok sporcuyu rahatsız ediyor
 • Çocuğun rahimde gelişimi. Doğum öncesi eğitim
 • Mayısın en güzel renkleri 19 Mayıs yurt içi tatil fırsatı
 • Bir yenidoğanda kabızlık. Sorunu çöz
 • Hücre döngüsünün ara fazı veya en önemli kısmı nedir

 • Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 18

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar


  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 10

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 46

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 99

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 19

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 99

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 61

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 23

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 20

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 50

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 81

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 33

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 15

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 79

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 16

  Shawshank Kaçış: aktör, filmin arsa, fotoğraf, yorumlar 50