Ses nasıl geri yüklenir 2019

Ses nasıl geri yüklenir 2019 Ses nasıl geri yüklenir

Ses nasıl geri yüklenir?

Çeşitli nedenlerle ses kaybı meydana gelebilir- Ses tellerinin aşırı gerginliği sonrasında, soğuk, ciddi sinir şoklarının ardından, büyük heyecanla. Ancak ses ve kendilerini ifade etme fırsatı, özellikle meslekleri konuşma ya da şarkı söylemeyle bağlantılı olanlar için çok önemlidir - bunlar öğretmenler, şarkıcılar, aktörler, satıcılar vb. Bu nedenle, zaman zaman ses yükselir nasıl sorulur?

Sesi kaybederseniz, özellikle soğuk algınlığı veya diğer gırtlak hastalıklarından kaynaklı olduğu zaman, hemen bir doktora gitmek en iyisidir. Ancak bu sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olacak bazı tarifler var.

Sesimi ne kadar hızlı geri getirebilirim?

Bazen konuşma veya şarkı söyleme yeteneği derhal gerekli olduğunda vardır. Bunun için, sese nasıl geri yükleneceğini söyleyecek çok sayıda halk yemek tarifleri var.

Örneğin, aşağıdakitarifi. Yaklaşık 50 mililitre konyak alıp hafif ısıtın - sıvı sıcak olmalıdır, ancak hiçbir durumda sıcak olmamalıdır. Şimdi üç damla limon suyu ve üç küçük kaşık bal ilave edin. Malzemeler tamamen çözülene kadar ilacı karıştırın. Hazırlanan karışım yavaşça küçük yudumlarda içilir.

Herkes tavuk yumurtalarının iyi olduğunu bilirses telleri ve bu kesinlikle bir efsane değildir. Bu nedenle, sesi hızlı bir şekilde geri göndermeniz gerekiyorsa, bu ürünü kullanın. Örneğin, yumurta akılarını çırpın, hafifçe bir su banyosu ile ısıtın ve boğazı çalkalayın. Ayrıca, 100 gram süt ısıtabilir ve içinde sarısı eritip karışımı içebilirsiniz.

Soğuk sesleri nasıl geri yükleyebilirim?

Soğuk algınlığı sonucu ses sızıyorsa, o zaman bir doktor görmek en iyisidir. Buna ek olarak, bazı yararlı tarifleri kullanabilirsiniz.

Örneğin geceleri ayaklarınızın sıkışması yararlıdır. Bunu yapmak için, dayanabileceğiniz bir havanın sıcaklığına dökün ve birkaç kaşık kuru hardal içinde seyreltin. Soğuyken, sıcak su ekleyin. Prosedür en az 20-30 dakika sürmelidir. Bundan sonra ayaklarınızı ovun, sıcak yünlü çoraplar ve boynunuza bir eşarp koyun ve hemen yatın.

Yatmadan önce içecek ve tıbbi ilaç alabilirsiniz.kendi yemek pişirmek. İki yumurta akı alın, iki yemek kaşığı şeker ekleyin ve iyice çırpın. Şimdi 50 gram konyak ekleyin ve karışımı iyice karıştırın. Başka bir bardak al ve ılık su ile doldurun. Şimdi yavaşça içmeye başlayın - bir yudum ilacı ve sonra bir yudum su.

Ses nasıl geri yüklenir: yararlı öneriler

Ayrıca, bir dizi koşul vardır.Normalde konuşabilme yeteneğini hızlı bir şekilde tekrar kazanmak istiyorsanız hemen takip edin. İlk olarak, tedavi sırasında sınırı sınırlayın - mümkün olduğunca az konuşmaya çalışın. Doğal olarak, çığlık alamazsınız, aynı zamanda fısıltılar da, fısıltılarda olduğu gibi, sesler büyüdüğünden çok daha fazla gerilir.

İkincisi, sadece taze nefes almak gerekiyorhava. Ve bu, dumansız veya tozlu odalarda oturamayacağınız anlamına gelir. İşyerinizde veya evinizde bulunan hava çok kuru ise, bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun. Sesini kaybedersen sigara içemezsin.

Üçüncü olarak, diyetinizi izlemelisiniz. Sesini kaybederseniz, soğuk ve sıcak yemeklerden vazgeçmelisiniz - yiyecekler sıcak olmalı. Tuz, baharatlar, baharatlar - bütün bunlar larinksin mukoza zarını tahriş eder, bu yüzden bir süre için bu tür ürünlerden vazgeçin. Ilık çaylar veya şifalı bitkilerden (örneğin, ıhlamur çayı çok faydalıdır), ama hiçbir durumda soğutulmuş ve hatta daha fazla gazlı içecek kullanmayın.

Bazı yararlı tarifleri, sesi nasıl geri yükleyeceğinizi biliyorsunuz. Yine de, bunları kullanmadan önce, bir uzmana danışmak daha iyidir.

Ses nasıl geri yüklenir 2019

Ses nasıl geri yüklenir 2019

Related news

 • Doğum gününde Sashaya komik tebrikler
 • A Harfi Дle BaЕџlayan RГјya Tabirleri
 • Potasyum eksikliği tedavisi nasıl yapılmaktadır
 • Eski Arbat. Arbat Gate Meydanındaki metro istasyonu
 • Zeytinyağlı Taze Fasulye Videosu

 • Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir


  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir

  Ses nasıl geri yüklenir