Sergi 2019

Sergi 2019 Sergi

Sergi

Orhan Pamuk'un balkonundan Orhan Pamuk’un Aralık 2012 ve Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul’daki evinin balkonundan çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ta sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

30.01.2019Keyif
Ustalara saygı

Ustalara saygı

Türk resim sanatının ustalarına saygı niteliğindeki sergi Galeri İdil'de devam ediyor.

30.01.2019Keyif
Akyurt Fuar Alanı’nın yüzde 25i tamam

Akyurt Fuar Alanı’nın yüzde 25'i tamam

25.01.2019Ankara
Mekâna nefes aldıran heykeller

Mekâna nefes aldıran heykeller

Türkiye’de heykel sanatının duayen ismi Rahmi Aksungur’un Evin Sanat Galerisi’ndeki sergisi, sanatçının bir süredir üretimini yoğunlaştırdığı hayvan figürlerinden oluşmuş bir seçki. Aksungur, imzası haline gelen ızgara formlu heykellerle kütleyle hesaplaşırken mekâna da nefes aldırıyor.

24.01.2019Kitap Sanat
21 Türk sanatçıdan Londra’da ‘birlik ve kaynaşma’ sergisi

21 Türk sanatçıdan Londra’da ‘birlik ve kaynaşma’ sergisi

İngiltere’de yaşayan 21 Türk sanatçının 48 eserinden oluşan sergi, Londra’da açıldı. 22 Şubat tarihine kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek sergi ile İngiltere’deki Türk toplumu arasında kaynaşma ve birlik ruhunun kuvvetlendirilmesi amaçlanıyor.

24.01.2019Avrupa
Kongre turizmi Roma’da masaya yatırıldı

Kongre turizmi Roma’da masaya yatırıldı

24.01.2019Ankara
Tokyodaki dijital sanat müzesinde görsel şölen

Tokyo'daki dijital sanat müzesinde görsel şölen

Kendilerine "teamLab" adını veren bir sanatçı kolektifinin çalışmalarından oluşan ve Tokyo'daki ’Mori Building Dijital Sanat Müzesi’nde sanatseverlerle buluşan sergi, video görüntülerinden oluşan eserlerle ziyaretçilere görsel şölen sunuyor. Japonya'nın başkenti Tokyo'da bulunan ‘Mori Building Dijital Sanat Müzesi’ dünyada dijital sanatın ilk örneklerinden olarak gösterilen çalışmaları ziyaretçilerle buluşturuyor. Dijital sanat içerikleri üzerinde çalışan ve ‘teamLab’ olarak bilinen sanatçı kolektifinin çalışmalarından oluşan ‘Borderless’ sergisinde, 10 bin metrekarelik labirent taban planına sahip bir alanda, projeksiyon ve video teknolojileri kullanılarak hazırlanan eserler sergileniyor.

23.01.2019Life Style
Metin Şenergüç anısına Londra’da sergi açılıyor

Metin Şenergüç anısına Londra’da sergi açılıyor

15 Aralık’ta 58 yaşındayken Londra’da hayatını kaybeden ressam Metin Senergüç anısına 27 Ocak’ta kendi eserlerinden oluşan bir sergi açılıyor.

21.01.2019Avrupa
Engin Altan Düzyatan merak edilenleri anlattı: Amerika’ya çocuk orada doğsun diye gitmedim

Engin Altan Düzyatan merak edilenleri anlattı: Amerika’ya çocuk orada doğsun diye gitmedim

Birbirinden farklı karakterleri canlandırdı; kâh romantik bir delikanlı oldu, kâh bir pilot... Oynadığı reklamlar ve yaptığı seslendirmeler hep akılda kaldı; sesini ezbere bildiğimiz oyunculardan biri oldu. Beş yıldır reyting birincisi olan ve şimdilerde son sezonu yayımlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisiyle ekranda. İşi gündemden düşmüyor, evliliği ve çocukları da... Ama o çoğunlukla sessiz kalmayı tercih ediyor. Engin Altan Düzyatan, uzun süren sessizliğini nihayet bozdu. “Ne yaparsam yapayım bir şekilde eleştirilir oldum” diyen oyuncuyla hakkındaki tüm iddiaları konuştuk.

20.01.2019Hürriyet Pazar
Hayatı oyun alanına çeviren tasarımcı: Yılmaz Zenger

Hayatı oyun alanına çeviren tasarımcı: Yılmaz Zenger

60 yıllık üretim ve öğretim hayatının ardından yaşam öyküsünü yazmak için masa başına oturduğunda şunları kaleme almış Yılmaz Zenger: “Yaşam hikâyemi yazmak için masa başındayım, başım iki elimin arasında, kafam karışık, ben ne yaptım diyorum, bende de pişmanlıklar dolu dizgin.” Zenger’in pişmanlıklarından biri de 'gerçekten de karışık ve kocaman' arşivini gelecek kuşaklara bırakmak üzere düzenlememiş olmaması. Studio-X İstanbul’da ve SALT Galata’da 15 Şubat’a kadar devam edecek, Zenger’in de Ağustos 2018’deki vefatına kadar hazırlık aşamalarında bizzat yer aldığı arşiv sergileri, Yılmaz Zenger’in farklı alanlardaki üretiminin bir bölümünü sanat ve tasarım izleyicileriyle buluşturuyor. Studio-X İstanbul’daki sergi üzerine konuştuğumuz küratör Pelin Derviş, Yılmaz Zenger’in bıraktığı kıymetli mirasa sahip çıkılması için, “Zenger Ailesi’nin yalnız bırakılmaması ve onlara destek verilmesi gerektiğine inanıyorum” diyor.

18.01.2019Kitap Sanat
TUVALDEKİ BOYA HİÇ KURUMASIN

TUVALDEKİ BOYA HİÇ KURUMASIN

18.01.2019Yerel Haberler
Tomurcuklar için el ele

Tomurcuklar için el ele

Zihinsel engelli çocukların üreten ve kendilerine yetebilen bireyler olabilmeleri için düzenlenen destek gecesinde sahneye çıkan Duysal Doğu gösterdiği performansla büyük beğeni topladı.

17.01.2019Keyif
Gizemli bir dijital sergi deneyimi: Cadılarla Dans Etmek

Gizemli bir dijital sergi deneyimi: Cadılarla Dans Etmek

British Council’ın zaman ve mekandan bağımsız bir sanat deneyimi sunan ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital sanat platformunun üçüncü sergisi ‘Cadılarla Dans Etmek’, 16 Ocak itibariyle sanat tutkunları ile buluştu. ‘Kadın’ teması üzerinden sanatta cadı kavramına odaklanan sergi, ‘Herkes için sanat’ söylemiyle ziyaretçileri dijital bir sergi deneyimine davet ediyor.

17.01.2019Kampüs
MEB ulusal bilim kampı düzenleyecek

MEB ulusal bilim kampı düzenleyecek

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin katılımıyla ‘III.Ulusal Bilim Kampı’ düzenlenecek. Bilim kampında, ‘akıllı araçlar ve teknolojileri’, ‘akıllı ve yenilikçi şehir uygulamaları’, ‘temiz ve yenilenebilir enerji’, ‘daha sağlıklı bir Türkiye için farmakoloji’, ‘endüstriyel tasarım’ gibi konular ele alınacak.

16.01.2019Eğitim
Troya Müzesi’nin mimarından Kapadokya Müzesi

Troya Müzesi’nin mimarından Kapadokya Müzesi

Eylül 2018'de açılan Troya Müzesi'nin mimarı Ömer Selçuk Baz müzenin geldiği noktayı ve yeni müze çalışmalarını anlattı

16.01.2019Kitap Sanat
Heykele 11 Eylül tepkisi

Heykele 11 Eylül tepkisi

ABD’nin New York şehrinde 11 Eylül saldırılarının gerçekleştiği ‘Ground Zero’ bölgesinde Suudi Arabistan bayraklı bir eseri de içeren sergi tepki topladı.

16.01.2019Kitap Sanat
Ergün Penbe: Şimdiki aklım olsa...

Ergün Penbe: 'Şimdiki aklım olsa...'

Eski milli futbolcu Ergün Penbe, 2000 yılında ilk defa bir Türk takımının UEFA kupasını kazandığını hatırlatarak, "Belki dünyada inanmayan, o kupayı almamıza imkan vermeyen bir sürü insan varken bizim içimizde o kupayı alacağımıza inanan insanlar vardı." dedi.

15.01.2019Futbol
Geleceğin mühendisleri yaptıkları ürünleri tanıttı

Geleceğin mühendisleri yaptıkları ürünleri tanıttı

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, geleceğe yön verecek yeni teknoloji alanında yaptıkları ürünleri düzenledikleri "2019 Güz Dönemi Bitirme Projesi Sergisi" ile katılımcılara tanıttı.

15.01.2019Kampüs
İzmir’e kent müzesi geliyor

İzmir’e kent müzesi geliyor

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından gerçekleştirilen 37’nci Dyo Sanat Ödülleri yarışmasında ödül alan eserler Galata Rum Okulu’nda sergilenmeye başlandı. Sergide aynı zamanda 1967 yılından bu yana yarışmada ödül almış 70 eser de özel bir alanda ziyaret edilebilecek. Küratörlüğünü Denizhan Özer’in gerçekleştirdiği sergi, 10 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

15.01.2019Gündem
Darüşşafaka Avrupa Parlamentosu’nda tanıtıldı

Darüşşafaka Avrupa Parlamentosu’nda tanıtıldı

Darüşşafaka Cemiyeti’nin de aralarında bulunduğu Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları ve fark yaratan öğretmenleri, Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda düzenlenen sergiyle tanıtıldı.

14.01.2019Eğitim
Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanları öfkelendirdi

Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanlar'ı öfkelendirdi

İsrail’in kuzeyindeki Hayfa kentinde bulunan Hayfa Müzesi’nde “Kutsal Eşyalar” başlığıyla tüketim eleştirisi yapan sergide sergilenen model ve tablolar kentte yaşayan İsrail vatandaşı Filistinli Hristiyanlar'ı öfkelendirdi.

13.01.2019Dünya
Sivil toplumda ‘müze’ sevinci

Sivil toplumda ‘müze’ sevinci

12.01.2019Antalya
2019’da müze yarışı olacak

2019’da müze yarışı olacak

Türkiye’de sanat ortamının önemli isimlerinden Murat Pilevneli, akılcı kültür ve sanat politikalarıyla Türkiye’nin sanat ihraç eden bir ülke haline gelebileceğini söyledi. Pilevneli, “Bu yıl müze rekabeti artacak. Resim Heykel Müzesi, ARTER ve Eskişehir Odunpazarı Müzesi’nin açılması hareket getirecek. İstanbul Modern kendini yeniden konumlandıracak” dedi.

12.01.2019Ekonomi
O da ‘kardelenler’ için sergi açıyor

O da ‘kardelenler’ için sergi açıyor

Berlin’deki iki katlı evini resim atölyesine çeviren üç çocuklu Ayşe Çelik, tüm gelirini Türkiye’deki kız çocuklarının eğitimi için kullanacağı gelecek ay açılacak resim sergisinin heyecanını yaşıyor.

11.01.2019Avrupa
Barça kupada tatsız Coutinho yetmedi...

Barça kupada tatsız! Coutinho yetmedi...

İspanya futbol Kral Kupası son 16 turu ilk maçında Barcelona, deplasmanda Levante'ye 2-1 yenildi.

11.01.2019Futbol
ANTALYA MÜZESİ YERİNDE KALIYOR

ANTALYA MÜZESİ YERİNDE KALIYOR

11.01.2019Antalya
Karlov suikastı davasında ilginç savunma: Uzaya giden ilk Türk olmak için...

Karlov suikastı davasında ilginç savunma: Uzaya giden ilk Türk olmak için...

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin davada, fotoğraf sergisinin organizatörü savunma yaptı. Tutuklu sanık Mustafa Timur Özkan, hesabından ABD'deki bir şirket hesabına gönderdiği 100 bin doların ne amaçla gönderildiğinin sorulması üzerine, "Bu şirket, uzaya adam götüren bir şirketti. Ben de uzaya giden ilk Türk olmak için bu parayı gönderdim" dedi.

10.01.2019Gündem
Kumkapı’da 1000 İtalyan

Kumkapı’da 1000 İtalyan

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkan Yardımcısı Müberra Eresin, 2015’te düzenlenen 211 kongrenin ardından 2017 ve 2018’de bu sayıların çok uzağında kalındığına dikkat çekerek, “2017’de Türkiye’de 57 kongre düzenlenirken bunların 20’sine ise İstanbul ev sahipliği yaptı” dedi.

10.01.2019Ekonomi
İngilizler Türk ressamlara hayran kaldı

İngilizler Türk ressamlara hayran kaldı

3 Türk ressamın İngiltere’nin Maidstone bölgesinde açtığı karma sergi İngilizlerden tam not aldı. 2019’un ilk sergisi olan ‘Colors of Anatolia’yı (Anadolu’nun renkleri) gezen İngilizler, Türk sanatçıların eserlerini hayranlıkla inceledi.

9.01.2019Avrupa
Yunan vekilden AB’nin kalbinde Türkiye sergisi

Yunan vekilden AB’nin kalbinde Türkiye sergisi

Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren raporu oylamaya hazırlanırken AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Başkan Yardımcısı Miltiadis Kyrkos, AB’nin kalbinde Türkiye sergisi açtı. Yunan vekil Krykos, sergiyle vekillerin kararlarını bir kez daha gözden geçirmesini istediğini söyledi.

9.01.2019Dünya
Barış Manço sergiyle anılıyor

Barış Manço sergiyle anılıyor

Barış Manço, vefatının 20’nci yılında özel bir sergi ile anılıyor. Ece Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan serginin açılışı yapıldı.

8.01.2019Keyif
Le Monde’dan ‘Rus Avangardı’ sergisine övgü

Le Monde’dan ‘Rus Avangardı’ sergisine övgü

SABANCI Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin Sabancı Holding’in katkılarıyla sanatseverlerle buluşan ‘Rus Avangardı Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek’ sergisi, Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Le Monde’un sayfalarına taşındı.

8.01.2019Gündem
Fahrelnissa Zeid kimdir Fahrelnissa Zeid hakkında merak edilenler

Fahrelnissa Zeid kimdir? Fahrelnissa Zeid hakkında merak edilenler

Sanay-i Nefise'nin ilk kadın öğrencileri arasında yer alan Fahrelnissa Zeid'in doğum gününe özel Doodle, Google tarafından hazırlandı. Bu gelişmenin ardından, Fahrelnissa Zeid’in kim olduğu ve neler yaptığı merak konusu oldu. Peki, Fahrelnissa Zeid kimdir?

7.01.2019Gündem
Fahrelnissa Zeid kimdir İşte Fahrelnissa Zeidin hayatı

Fahrelnissa Zeid kimdir? İşte Fahrelnissa Zeid'in hayatı

Fahrelnissa Zeid kimdir sorusunun yanıtı, Dünyanın en büyük arama motoru olan Google'ın sürpriz doodle'ı sonrasında birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Halikarnas Balıkçısı'nın kız kardeşi olarak da bilinen Fahrelnissa Zeid'in hayatı hakkında bilgiler araştırılmaya başladı. Peki, Fahrelnissa Zeid kimdir? İşte hayatı hakkında bilinmeyenler.

6.01.2019Gündem
Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2019'da yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 20'nin üzerinde bir artış ile hedefimiz 50 milyon yabancı turisti yakalamak. 2019'un sektörümüz için rekor yılı olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız." dedi.

5.01.2019Ekonomi
Bu, bir nevi yeni nesil simyacılık

Bu, bir nevi yeni nesil simyacılık

Mücevher ve sanat dünyası, 8 Ocak’ta gerçekleşecek bir sergiyle buluşuyor. Kariyerinde 30’uncu yılını kutlayan mücevher tasarımcısı Zeynep Erol, organik pırlantalardan tasarladığı koleksiyon ve heykelleriyle bizi periler dünyasına götürecek.

5.01.2019Hürriyet Cumartesi
Güneştekin Madrid’de

Güneştekin Madrid’de

Sanatçı Ahmet Güneştekin’in farklı dönemlerde ürettiği işleri bir araya getirdiği ‘Işık Üstüne Işık’ sergisi İspanya’nın başkenti Madrid’de açılıyor.

5.01.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Hilton ‘Müze’den çıktı

Necmi Asfuroğlu’nun Antakya’da 2009’da başlattığı otelin inşaatı sırasında bulunan eşsiz tarihi eserler, aynı otelin zemininde sergilenecek. Adı Hilton’la anılan otelde, ABD’li grupla yollar ayrılıyor. Nisan ayında açılacak otelin adı The Museum Otel Antakya olacak, işletmesini ise Asfuroğlu ailesi üstlenecek.

27.01.2019

Şehirde en son ne oldu

.

26.01.2019

Kapsamlı bir Atatürk sergisi

İZMİR’deki Folkart Gallery’de Atatürk’ün hiçbir yerde görülmeyen, hiçbir dergide çıkmayan fotoğraflarından ve kişisel eşyasından oluşan bir sergi açıldı.

25.01.2019

Mühürlenmiş zamanlar

Ne kadar planlarsanız planlayın, bazı şeyler istediğiniz gibi olmuyor. Çoğunlukla “Zamanı gelince olur” kuralı işliyor.

21.01.2019

Hangimiz yerli, kime ecnebi: Bir 'masum yıllar' potpurisi

Hani günümüzde “Kim yerli ve milli, kim ecnebi” tartışması var ya...

20.01.2019

TEV’e 250 bin lira bağışlayan Murat Boz siz misiniz?

TÜRK Eğitim Vakfı’nın (TEV) Rona Yırcalı başkanlığındaki yönetimi banka hesaplarından birine 250 bin lira yatırıldığını farkedince harekete geçti.

17.01.2019

Bu fırının hamurunda kadın, sağlık, sanat var

İlk parasını lise yıllarında futboldan kazanır. Makine mühendisliği okuduğu yıllarda ise ders vererek harçlığını çıkarır.

14.01.2019

İTO sahaya çıkıyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) İstanbul’daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurumsal şirketler haline gelmesi için ‘İTO Sahada’ başlığıyla road show’a çıkıyor. Başkan Şekib Avdagiç, amaçlarının finansmana erişimde zorlanan KOBİ’leri alacak sigortası gibi imkânlara ulaşır hale getirmek olduğunu söylüyor. Avdagiç, özellikle özel bankaların kredi musluklarını kısmasının sorunları büyüttüğünü düşünüyor.

13.01.2019

Ülkesini bu hale getiren insan 2'nci defa o koltukta

Adı Nicolas Maduro...

12.01.2019

Objektifi, Anadolu’nun sesi

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Avrupa’nın en hızlı büyüyen sosyal ağı olarak 2018 yılını lider kapattı. Almanya merkezli istatistik portalı ‘Statista’ tarafından yayınlan verilere göre, Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 45’i (yani 37 milyon kişi) popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanıyor. Bu rakamlarla Instagram kullanımında Türkiye; ABD, Hindistan, Brezilya ve Endonezya’nın ardından 5’inci sırada.

9.01.2019

Vakıflar ve Gülriz Sururi ile Engin Cezzar’ın anlamlı bağışı

Aramızdan ayrılanların eğer birinci dereceden mirasçıları yoksa, yapabilecekleri en doğru ve en hayırlı iş çok paraları varsa vakıf kurmak ya da bir vakfa bağışta bulunmaktır.

8.01.2019

Serap Soyaltın’ın sıcak resimleri

“Yeni yıl nasıl başlarsa, bütün yıl öyle geçer” denir ya, ben de bu sözden hareketle yeni yılın ilk yazısının sevimli, bol renkli ve bıcır bıcır hareketli olmasını istedim.

7.01.2019
Objektifi, Anadolu’nun sesi

Objektifi, Anadolu’nun sesi

Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, Avrupa’nın en hızlı büyüyen sosyal ağı olarak 2018 yılını lider kapattı. Almanya merkezli istatistik portalı ‘Statista’ tarafından yayınlan verilere göre, Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 45’i (yani 37 milyon kişi) popüler fotoğraf paylaşım uygulamasını kullanıyor. Bu rakamlarla Instagram kullanımında Türkiye; ABD, Hindistan, Brezilya ve Endonezya’nın ardından 5’inci sırada.

Sergi 2019

Sergi 2019

Related news

 • Koşullanma Kuramı (Reinforcement Theory)
 • Ekinözü Haberleri: Askerler, hastayı karlı yolda 2 kilometre taşıdı
 • Muşta 3 terörist yakalandı
 • Çocuklar İş Bankası Müzesi’nde kendi kumbaralarını tasarladı
 • TARZ SAHİBİ KADINLARDAN 9 DEĞİŞİK ÖRGÜ VE MODA FİKİRLERİ

 • Sergi

  Sergi


  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi

  Sergi