Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 2019

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 2019
18.05.2019

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 100

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: "Osteochondrosis bir karar değil!" Egzersizler, yorumlar

Kas-iskelet sistemi hastalıklarının çoğuaparat, özellikle osteokondroz, onlara sahip olan insanlara çok fazla sorun ve rahatsızlık getirir. Hastalıktan kurtulmak için sadece çok fazla para harcamak değil, aynı zamanda çaba harcamak gerekir. Ancak, ünlü Rus doktor - Bubnovsky Sergey Mikhailovich - osteochondrosis ve diğer hastalıklar üzerinde kazanmak için izin veren yazarın tekniğini önerdi. Onlar nedir? Ve ne kadar etkilidirler?

Bubnovsky osteochondrosis bir cümle değildir

Yazar hakkında genel bilgiler

Bubnovsky, 50'den fazla bilimsel makale yazan ve modern kinesiterapinin kurucusu olan tam saygın bir tıp bilimleri doktorudur.

Profesör tarafından geliştirilen sisteme göre,Kas-iskelet sistemi hastalıklarının neredeyse her hangi bir şekilde iyileştirilebileceğine inanılmaktadır. Aynı zamanda, yöntem kişinin iç gücünü optimize etmeye yönelik geleneksel olmayan tedaviye dayanmaktadır. "İnsan vücudu tek bir mekanizma olarak çalışır. Ve eğer içinde bir başarısızlık varsa, o zaman kendisi de kendine yardım edebilir, "yazar Bubnovsky tekrar tekrar işlerinde iddia etti. "Osteochondrosis bir cümle değildir!" Profesörün kas-iskelet sistemi hastalıklarının yeni gerçeklerini anlattığı ilk yayınlardan biridir. Yöntemin temeli nedir? Bu daha sonra tartışıldı.

Profesör Bubnovsky Biyografi

Doktor Bubnovsky 1955'te doğdu. Çocukluğundan spor meraklısıydı. Ancak, kişisel trajedinin sonucu olarak, bir araba kazası geçirdi ve sürekli olarak hareketsiz kaldı. Daha sonra kas-iskelet sisteminin işlevlerini kısmen geri kazanmayı başardı. Ancak ordudaki genç bir adamla hizmet sırasında, istemeden onu geçersiz kılan bir kaza oldu. Aynı zamanda, doktorlar, Sergei Mihayloviç'in gitmeyeceğini oybirliğiyle savundukları için doktorların hayal kırıklığı hayal kırıklığı yaratıyordu. Fakat kahramanın kendisi kendini bu türden mahrum edilemez bir kadere bağdaştırmak istemiyordu. Omurga ile mevcut sorunları daha ayrıntılı olarak incelemeye karar verdi, böylece tıp enstitüsüne girdi ve daha sonra başarılı bir şekilde mezun oldu.

Onun tıbbi uygulama sırasında, Bubnovsky(Hayatın gerçek vakalarına dayanarak onun tarafından yazılan kitaplar), kendisi için olası iyileşme için seçenekler arıyorlardı. Sonuç olarak, yöntemlerini geliştirmeyi ve başarılı bir şekilde test etmeyi başardı. Sürprizine göre, ilk sonuçlar uzun sürmedi. Bu arada, tıp kolejine girerken, Bubnovsky koltuk değneği üzerindeydi. Ancak tekniğini kendi kas korsesi üzerine kullandıktan 27 yıl sonra tüm yürüyüş yardımcılarını bir kenara bıraktı.

Sadece kendini değil, daha sonra da yardımcı olmayı başardısakatlık gelen şiddetli omurilik ve vertebra otlar birçok kurbanları kaydedin. Şu Bubnovsky çeşitli tanı, tedavi ve rehabilite telif sistemleri için sayısız patent sahibi.

Bubnovsky Sergey Mikhaylovich

Bubnovsky yayın hakkında daha fazla bilgi "Osteochondrosis bir karar değil!"

Yazarın hastalığından kurtulma yöntemiBubnovsky ("Osteochondrosis bir cümle değildir!" - baskı, okuyuculara yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgi verir) kendi kitabında ayrıntılı olarak anlatılmıştır. İçinde, hastanın iyileşme sürecine katılma yükümlülüğüne göre, bizi kinesitrapiye sokar.

Tedavi sürecinde yazarın yöntemine göre,Hastalar çok fonksiyonlu, yerel ve dar çarpışma güç antrenörlerinin etkisini kullanır ve ayrıca bireyin kendini geliştirmesi üzerinde çalışır.

Bu kitabında Dr. Bubnovsky ("Osteochondrosis bir cümle değildir!" - yazarın en ünlü yayınlarından biri) aşağıdaki soruları yanıtlamaktadır:

 • sırt ağrısına dikkat etmek;
 • osteokondrozun belirtileri nelerdir;
 • Tabletleri içmek veya osteokondrozda bir omurgada ameliyat yapmak veya yapmak için bir gereklilik olup olmadığı;
 • Sağlıkları nyxes ve corsets olmadan restore etmek mümkün olup olmadığı;
 • özel egzersizler ile nasıl tedavi edilir

Bubnovsky başka hangi kitapları yazdı? "Osteochondrosis bir cümle değildir!" - kas-iskelet sistemi bozuklukları olan hastalarda bu kadar popülerlik kazanan yazarın ilk yayınlarından biri oldu. Popülerlik ikinci sırada yazar olarak adlandırılan başka bir kitap oldu - "Fıtık hernisi - bir karar değil!". Bu ne hakkında?

Bubnovsky kitapları

Kitap hakkında daha fazla bilgi "Hernia hernia - bir karar değil!"

Onun çalışmalarında yazar kitleyi yükseltir“Omurganın fıtığı” tanısıyla vatandaşlarda ortaya çıkan yanma sorunları. İçinde semptomlar, başlangıç ​​nedenleri ve hastalığın doğası hakkında ayrıntılı bilgi verir. Hastalara sadece fiziksel değil aynı zamanda psikolojik düzeyde de hastalıkla baş etmeyi öğretir.

Bubnovsky'in diğer basılı sürümleri

En iyi iki satıcıya ek olarak, Bubnovsky bir dizi başka eser de yazdı. Bunlar arasında şunlar vardır:

 • "Sağlık İçin 50 Temel Egzersiz";
 • "Kalça eklemi hakkındaki gerçeği. Ağrısız hayat ";
 • "Sağlıklı kan damarları veya bir adamın kaslara ihtiyacı var mı?";
 • "Dizlerim ağrıyor. Ne yapmalıyım? »;
 • "Omurga ve eklemlerin iyileştirilmesi. Bubnovsky'nin yöntemleri, okuyucuların "HLS" Herald "deneyimi;
 • "Travma sonrası yaşam ya da sağlık kodu" ve diğerleri.

Bütün bu yayınlar Bubnovsky tarafından yazılmıştır. Onun kitapları tıp pratiği sırasında edindiği kendi deneyim ve bilgisine dayanmaktadır.

kitap osteochondrosis bir cümle değildir

Bubnovsky'nin tekniği ile hangi hastalıklar ortadan kaldırılabilir?

"Osteochondrosis bir cümle değil!" Kitabı. Bubnovsky yöntemini kullanan hastaların aşağıdaki hastalık türlerinden kurtulmayı başardıkları birkaç vaka açıklanmaktadır:

 • sıradan osteokondroz ve bir veya birden fazla disk hernisi ile komplike;
 • romatoid poliartrit;
 • humerus periartriti;
 • aseptik nekroz;
 • deforme olan koksartroz;
 • çocuklarda postür ihlali çeşitli biçimleri;
 • Bekhterev ve diğerlerinin hastalığı.

Ek olarak, Bubnovsky Sergei belirtildiği gibiMikhailovich, onun yönteminin kullanımı ilaç bağımlılığı, astım, diabetes mellitus derece II, depresyon, prostatit ve diğer hastalıkların tedavisinde olumlu bir sonuç elde etmeyi sağlar.

Dr. Bubnovsky osteochondrosis bir cümle değildir

Bubnovsky'nin yönteminin benzersizliği nedir?

Modern "Merkez" in ana prensibiDr. Bubnovsky "doğal bir tedavidir. Tekniğin yazarı göre, her kişinin hastalıkların tedavisi için kendi potansiyeli vardır. Ve yazarın Profesör Sergey Mikhailovich tekniği sayesinde, organizmamızın bu olanakları çözülebilir ve doğru kanala yönlendirilebilir.

Aynı zamanda kitapların yazarı "Osteochondrosis bir karar değil!"," Omurganın fıtığı bir karar değildir! "Ve diğer yayınlar, insan enerjisinin iç rezervlerinin derhal müdahale etmeden ve kimyasal madde kullanmadan hastalığı dışarı atmaya yardımcı olduğuna inanmaktadır. Buna ek olarak, Bubnovsky yöntemiyle tedavi sırasında hastaların kas dokusuna büyük önem verilmektedir. Sonuçta, eklemleri ve kemikleri destekleyen odur.

Kinesitherapy yardımı ile bir tedavidirHareket, kaslarınızı esnek ve güçlü kılar. Bu etki, hasta jimnastiği, yoga ve pilates elemanlarıyla egzersiz yapılarak gerçekleştirilir. Buna ek olarak, bu kas-iskelet korse güçlendirmek için Bubnovsky tarafından geliştirilen özel eğitmenler kullanabilir.

Bubnovsky osteochondrosis egzersiz bir cümle değildir

Bubnovsky ("Osteochondrosis bir cümle değil!"): Egzersizler

Bir doktorun en basit egzersizlerinden biriBubnovsky uykudan hemen sonra "Repulsion" olarak adlandırılmasını tavsiye ediyor. Yüzüstü pozisyondan yapılır. Bunu yapmak için, tam uzunlukta germek, ellerin kenarlarına yaslanmak ve omuzların genişliğine yaymak için düz bacaklar gerekir. Ayrıca, bacak üzerinde öne doğru bir başparmak çizmek ve ardından kuvvetli bir şekilde bükmek, aynı anda topuk (ileri ve geri yönde) çekerek yapmak gereklidir. Böyle bir egzersiz 15-20 defa her bacakta yapılmalıdır.

Eklemler için ikinci egzersiz denir"Avukatlar." Bunu gerçekleştirmek için, ayaklarınızı bir kaynaktan diğerine, başlangıç ​​pozisyonundan (sırt üstü uzanarak) hareket ettirmelisiniz, kapıcıların arabadaki hareketlerini taklit etmelisiniz.

Üçüncü egzersiz "Rotasyon" denirayakların hareketini dönüşümlü olarak sağlar. Bütün bu alıştırmalar, Bubnovsky'nin eserlerinde anlatılmaktadır. "Osteochondrosis bir cümle değil!" - eklemler ve omurga için yararlı jimnastik hakkında bilgi olduğu benzer bir çalışma.

osteokondrosis bir spinal fıtığın bir kararı değildir bir cümle değildir

Bubnovsky'nin metodolojisi hakkında nelerden haberdar olabilirsiniz?

Bubnovsky'nin metodolojisi hakkındaki yorumlar duyulabilirtamamen farklı. Örneğin, bazı kullanıcılar doktorun fizyoterapisi sayesinde ihmal edilmiş osteokondrozu aşmayı başardıklarını iddia ediyorlar. Diğerleri, doktorun hizmetlerinin doğru reklamlara dayandığını, dolayısıyla fiyatlarının çok yüksek olduğunu söylüyor. Yine de diğerleri, doktorun rehabilitasyon jimnastiğinin onlara geldiğini bildiriyor. Ve dördüncü - o yakın operasyondan kurtardı.

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 2019

Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 2019

Related news

 • Votka üzerinde tıbbi tentürler
 • Rus süpersonik savaş uçakları, Fransızları korkuttu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Ispanaklı Ve Peynirli Lazanya Tarifi
 • Av köpekleri Weimaraner: cins tanımı, doğa, yorumlar, fotoğraflar

 • Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 29

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar


  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 6

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 93

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 72

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 58

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 64

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 58

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 78

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 87

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 11

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 90

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 84

  Sergei Mikhailovich Bubnovsky: Osteochondrosis bir karar değil Egzersizler, yorumlar 14