Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 2019

Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 2019

Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 40 17.03.2019, 21:16

Sergei Bubka'nın yenilmediği rekor

Sergey Bubka rekorDünya spor yıldızları çok sıkEvrensel ilgi konusu, çünkü irade, başarı arayışı ve elbette ki şans gibi özelliklere sahipler. Son bileşen zorunludur, bazen yeteri kadar sahip olmayan plak sahibi Sergei Bubka'ya göre zorunludur. Böylece şampiyon dört olimpiyata katıldı, ancak sadece bir altın madalya kazandı. Ancak, sporcunun defalarca tekrar ettiği Sergei Bubka'nın (6 m yüksekliğindeki) kaydı hiç kimsenin dövmediği bir yer değil.

Kişisel hayat

Ünlü sporcu Ukrayna şehrinde doğduLugansk, 1963'te, 4 Aralık'ta. Veliler tarafından Sergei Bubka'nın sporla ilişkisi yoktu. Babası Nazar Vasilievich, Sovyetler Birliği Silahlı Kuvvetleri'nde (ensign) çalıştı ve şampiyonanın annesi Valentina Mikhailovna poliklinikte çalıştı. Ancak şampiyonundan 3 yaş daha büyük olan kardeşi Vasily de sırıkla atlama ile uğraştı ve hatta 1986'da Avrupa Şampiyonasında ikinci oldu. Sergei Bubka, erkek kardeşi ve 1997'de profesyonel spor yaptı.

sergei bambu kaydıSeçkin bir şampiyonun oğulları tenis seçti. Ancak Vitali (kıdemli) artık yarışmalara katılmıyor. Şampiyonun yeğeni Alexander, amcası ve baba - sırıkla atlama yolunu da seçti. Sergei'nin karısı Lilia Fedorovna da spor alanındaki faaliyetlerini sürdürüyor - ritmik jimnastik bölümünde grupları eğitiyor.

Sergey Bubka'nın rekoru

Büyük şampiyon 15 yaşında spora geldi. Atlayışlarla, direklerin nasıl antrenman yaptığını gösteren bir arkadaş tarafından tanıtıldı. Sezgi belki de Sergei'ye bunun tüm enerjisini ve zamanını vermesi gereken şey olduğunu söyledi. Antrenörü, geleceğin şampiyonunun potansiyelini doğru hesaplayan yetenekli bir atlet olan Petrov VA idi.

Sergey Bubka'nın dünya rekoruSergei Bubka ilk rütbesi barda 5.7 olarak alındı.Finlandiya'nın başkenti 1983 yılında. Bu, atletizmde ilk kez tüm zamanların şampiyon olduğu dikkati çekmektedir. O zamandan bu yana Sergey Bubka birkaç yıl boyunca (1997 dahil) bir dizi rekor atlamayı planladı ve sırıkla atlamada altı kez dünya şampiyonu unvanını kazandı.

İlginç bilgiler

Spor unvanlarına ek olarak, ünvanı almaya hak kazandı."Ukrayna'nın Kahramanı" ve aynı zamanda Lugansk ve Donetsk, Sergei Bubka fahri vatandaşı oldu. Şampiyonun rekoru, spor başarılarının yabancı uzmanları tarafından fark edilmedi. Bu yüzden, 2008 yılında Dünya Spor Akademisi "Laureus", ödüllü Sergey Nazarovich ve erkekler arasında dünyanın en iyi sporcusu unvanını kazandı. Ayrıca şampiyon, 1991 yılında İspanya'daki Asturias Prensi ödülünü ve Belarus, Slovakya, İtalya ve diğer ülkelerden ödül aldı.

Sergei Bubka'nın dünya rekoru (35 atlayış) olduGuinness kitabında (en çok sayıda) listelenmiştir. Sporcunun ömrü boyunca Donetsk'te bir anıt dikildi (1999). Yetenekli bir rekor sahibi, başarılı bir işe öncülük ediyor; liderliği altında bir fırın, bir ofis malzemeleri üreticisi, bir dizi dükkan ve benzin istasyonu işletiyor ve Ukrayna'daki en büyük finans kuruluşlarından birinde bir hissesi var.

Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 2019

Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 2019

Related news

 • Yeşil Otlar hakkında Bilmediklerimiz
 • Saç kurutma makinesi nasıl temizlenir
 • Tunus İşi Kurdeleli Bayan Patik Yapılışı
 • Pasta süsü nasıl yapılır
 • Bikini Diyeti Menü Listesi
 • Kazakları Süsleyen Gösterişli Kolyeler

 • Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 90

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor


  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 5

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 37

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 55

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 3

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 33

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 58

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 83

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 77

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 41

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 88

  Sergei Bubkanın yenilmediği rekor 5