Seramik fayanslar ve montajı

Seramik fayanslar ve montajı

Doğal çini bugünçatı malzemeleri pazarında liderlerden biri. Yardımı ile oluşturulan çatı, yılın herhangi bir döneminde evin içinde konforlu koşullar sağlar. Çatı kiremitlerini kullanmaya karar verirseniz, çok çeşitli profilleri ve renkleri kullanabilirsiniz. İşin tamamlanmasından sonra çatının görünüşü çekiciliğini bulacaktır.

Seramik fayans özellikleri

Doğal fayans

Doğal zona parçaları bir parçası olabilireğimli düzlemlere ve karmaşık şekillere sahip çatı kaplama sistemleri, bu kalite sadece bu yapı malzemesine popülerlik katar. Kimyasal ve biyolojik etkilere karşı dayanıklıdır. Buna ek olarak, kaplama donma ve çözme işlemine birden çok (1000 çevrime kadar) geçebilir. Bu, 100 yıldan uzun süren bir ömrü garanti eder.

Doğal fayanslar oldukça basit bir şekildekurulum ve daha sonra karmaşık bir bakım gerektirmez, boyanması gerekmeyecek ve kolayca yeniden yapılandırılacaktır. Montaj işlerinin özel emek gerektirmediği gerçeğine rağmen, malzemenin iş teknolojisi ile uyumlu olması gerekmektedir. Bu nedenle, kendi yeteneklerinize güvenmiyorsanız ve yeterli tecrübeye sahip değilseniz, kurulumu deneyimli inşaatçılara emanet etmeniz tercih edilir. Karmaşık bükülmelere ve şekillendirilmiş yüzeylere sahip olan çatının kapatılmasına ihtiyaç duyulursa, tanımlanan malzemenin seçilmesi tavsiye edilir.

Zona döşenmeden önce hazırlık

Doğal zona

Doğal zona çatıda kullanılır.10-90 derecelik bir eğime sahiptir. Sistem 10 ila 22 ° arasında rampalara sahipse, örneğin, rulo halinde değiştirilmiş bir kaplama ile temsil edilen su yalıtımının kapatılması gerekli olacaktır. Eğimi 50 degree'yi aşan bir eğimle çalışmak isterseniz, bu durumda malzemenin vidalarla eklenmesi gerekir. Böyle bir kaplama güçlendirilmiş bir çerçevenin varlığını varsayar.

Destekleyici bir yapının oluşturulmasıkirişleri güçlendirmek. Bu nedenle, rafterin ayakları altında, nem seviyesi% 15'i geçmeyen, çok iyi kurutulmuş kirişler kullanılmalıdır. Kiriş, 50 x 150 mm'ye eşit bir kesite sahip olmalıdır, ancak mukavemet özelliklerini arttırmak gerekirse, 60 x 180 mm'lik bir kiriş satın almak gerekir. Bu ölçü aşırı olarak düşünülebilir ve bunu önlemek için, kirişlerin 80-130 cm'lik bir mesafeye monte edilmesine izin verilir.Yüksekliklerin bacakları arasındaki mesafe, uzunluğuna bağlıdır, böylece elementin uzunluğu ne kadar uzun olursa, mesafe o kadar küçük olur.

Isı ve buhar bariyeri döşeme

Doğal kiremitlerden çatı

Rafter sistemi kurulumu sonrasıBir buhar bariyeri ile bir ısı yalıtkanı döşemek mümkündür. Bu kaplamaların sıkılığını sağlamak için, birleşme yerleri bir inşaat bandı ile yapıştırılmalıdır. Kirişlerin sonunda güçlendirilmelidir. Isı yalıtım tabakası ve su yalıtımı arasında 50 mm'lik bir havalandırma aralığı sağlayacaktır. Bu, çatı altındaki alanın düzgün çalışmasını sağlar. Kontrol paneli üzerinde kirişler sabit çıta dik olan su yalıtımı ile kaplı olmalıdır. İkincisi, çatıların döşenmesi için gereklidir.

Çubukların kenarları

Doğal kiremit, kurulum

Çubukların kalbinde 40 x 40 bir kiriş olmalıdır.40 x 50 mm. Korniş alanında, 100 mm genişliğinde bir tahta uygulamanız gerekir. Diğerlerine göre 20-30 mm daha yüksek monte edilmelidir. Çubukların elemanlarını yerleştirme adımını belirlemek için, zona parametrelerini hesaba katmanız gerekir. Kural olarak, çıtanın bileşenleri arasındaki mesafe, üst üste binme kesintisi ile çatı malzemesinin genişliğine eşittir. Yani, adım 310-345 mm olacak, bu da bitiş malzemesinin genişliği 400 mm'ye eşit ise doğrudur. Kontrol kafesi üzerinde güçlendirilecek olan bir ip kullanarak gerekli olan satırların işaretini gerçekleştirin.

İstifleme teknolojisinin tanımı

doğal seramik fayans

Doğal çini birkaç olabilirörtü serme kurallarını belirleyen çeşitler. Eğer düz fayanslarla çalışmak istiyorsanız, kurulum, birkaç kat döşenmesine izin verilirken aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirilerek yapılmalıdır. Oysa yivli bir yüzey durumunda, kurulum soldan sağa doğrudur. Efendinin fayansı çıkıntıdan yukarı doğru hareket etmeye başlar.

Doğal kiremitlerden çatı kaplama, aralarında bazı malzemeler ve aletler kullanılarak donatılmıştır:

 • Isı yalıtımı;
 • buhar bariyeri;
 • ahşap;
 • karo;
 • bina scotch;
 • halat;
 • kendinden dokunarak vidalar.

Zona döşeme süreci

Doğal fayans başlangıçta uygunçatı eğiminde bulunan elemanlar üzerinde. Bu durumda, bağlantı elemanları olarak ahşap bağlantı elemanları kullanılır. Onları durma noktasına vidalamak gerekli değildir, bu da sıcaklık aralıklarını bırakacaktır. Kancalara yerleştirilmiş kantarlarla çalışmak isterseniz, kilidin bir kısmını yıkmanız ve ardından bir sabitleme yapmanız gerekir. Her üçüncü tabakanın anti-rüzgar kelepçesi ile bağlanması gerekir. 4.5-7 m uzunluğunda bir çatı için, bir sıra fayans döşemesinin kurulması gerekecektir, bu sırtın bulunduğu yerden üç sıraya yerleştirilmelidir. Tavanın uzunluğu 7-12 m ise, açıklanan seriler iki tane gerektirir.

Doğal zona, kurulumuBaşlangıçta paten alanında üretilen, döşenmelidir ve sırt bölgesinde. Bu alanda sandık için bir sırtlık kullanmalısınız. Montajı kendinden kılavuzlu vidalarla yapılır. Havalandırma bölgesini ve sırtın altındaki alanı sağlamak gerekir, bunun için havalandırma kafesi veya sızdırmazlık bandı kullanılması gerekir. İkinci durumda, yüzeyine delikler uygulanmalıdır. Bir sonraki aşamada sırt, özel bir braketle sabitlenmesi gereken doğal seramik karolardan yapılır.

Seramik karolar sadece cazip görünüm ve montaj kolaylığı nedeniyle değil, aynı zamanda malzemenin mükemmel performansa sahip olmasından dolayı popülerlik kazanmaktadır.Related news

 • Sheepskin coat from Tuscany: Seyahatsever Yorumları
 • Mayasız Pişi (Mayasız Hamur Kızartması)
 • Fındıklı Üzümlü Kurabiye Tarifi
 • Ölü sevicilik nedir
 • Renk Temelleri: Yeşil nasıl alınır

 • Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı


  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı

  Seramik fayanslar ve montajı