Sendika birleştirme ve ayrı harfler 2019

Sendika birleştirme ve ayrı harfler 2019 Sendika birleştirme ve ayrı harfler

Sendika birleştirme ve ayrı harfler

Bölünmüş ve ayrı bir sendika yazımı basit bir konudur. Hataları önlemek için, konuşmanın bu servis kısımlarını metinde bulunan diğer öğelerden ayırmak gerekir. Kurallar ve örnekler makalede anlatılmıştır.

Birliklerin birleştirilmesi ve ayrı yazılması

Kavramı

"Sendikaların birleştirilmesi ve ayrı ayrı yazılması" - bölümYazım. Konuşmanın resmi kısımlarını yazılı olarak kullanma kurallarına ithaf edilmiştir. Genellikle zamirlerin, parçacıkların veya dilin diğer öğelerinin birleşimi için yanlış anlarlar. Dolayısıyla hata.

Sendikalar iki tiptir:

 1. Türevler.
 2. Türev olmayan.

Hem birinci hem de ikinci homojen konuşma üyelerinin veya kompleks cümle bileşenlerini uygulamak üzere tasarlanmıştır.Edatlar ve bağlaçları birleştirmek ve ayrı yazmak

Yazım hatalarının nedeni

Ayrıştırma ve Ayrı Yazım TürevleriÖzel zorluklara neden olur. Bu türden konuşmanın servis parçaları diğer elementlerin kombinasyonu ile oluşturulmuştur. Bu yüzden hatalar sıklıkla görülür. Türemiş ittifaklar aşağıdaki kombinasyon türleridir:

 • iki türev dışı sendika (ama aynı zamanda, sanki);
 • preposition ve sendika (böylece,);
 • bir zamir, bir önayak ve genelleştirilmiş bir anlamı olan bir kelime (sürece).

Böylece, birleştirilmiş ve ayrı yazım denetimisendikalar, konuşmanın hizmet parçaları türleri hakkında bir fikriniz olmadan anlamak kolay olmayan bir konudur. Türev olmayan mektuplarda sıklıkla bulunur (a ve). Türetilmiş ittifaklar daha az kullanılır, bunlar konuşmanın diğer bölümlerinden oluşur ve ayrı ayrı yazılır. Sendikaların başka sınıflandırmaları da vardır. Örneğin:

 1. Koordinatif.
 2. Itaat.

İlk durumda biz hizmet birimleri hakkında konuşuyoruz,Aynı gramer özelliklerine sahip kelimeler arasındaki iletişim. İkincisinde - sendikalar hakkında, karmaşık cümlelerde bulundu. Daha detaylı bir sınıflandırma yapmayacağız. Birleşmeler ve ittifaklar bölünmeleri belirli örneklerde düşünülmelidir.türev sendikaların ortak ve ayrı yazımı

Birlik "için"

Genellikle parçacıkların bir kombinasyonu ile karıştırılır vezamirler. Özellikle bu unsurun virgülden sonra olması durumunda, ve ikincil madde onunla başlar. Sendikayı böyle bir kombinasyondan ayırt etmek için parçacığı teklifte başka bir yere yerleştirmeyi denemelisiniz. örnekler:

 1. Acısını hafifletmek için böyle bir çaresi yok.
 2. Acısını hafifletecek hiçbir araç yok.

İlk varyantta hata. Eğer '' '' 'öğesi anlam kaybı olmadan' '' '' ayırabiliyorsa, bu bir zamir ve bir parçacığın birleşiminden başka bir şey değildir. Eğer "to" ifadesi "sırayla" ile eşdeğer ise, bir birliktir. örnekler:

 1. Editör, yazarı sözleşmeyi imzalamaya davet etti.
 2. Müdür ebeveynleri bilgilendirmek için çağırdı.

Ama "ne olursa olsun" birleşimi sadecebağımlı maddeler. Basit bir anlatı veya soru cümlede bulunabilir. Bu gibi durumlarda ayrı yazı açıkça açıktır:

 1. Başka ne düşünebilirsin?
 2. Ne dersen, kararımı değiştirmeyeceğim.

Hatırlamak önemlidir!

"Her anlamda" her zaman ayrı ayrı yazılır.

parçacıklar

Rusçada öğeler var kifarklı kategorilere atfedilebilir. Örneğin, “görünüşte” hem bir parçacık hem de bir ittifak olabilir. Aynı "let", "aynı", "like" hakkında da söylenebilir. Fakat iki unsurdan oluşan kombinasyonlar vardır (sanki). Bir birlik olarak ve bir parçacık olarak davranırlar. Ayrı ayrı yazılır. Bu kelimelerin örneklerle kullanımını düşünün. İttifaklar ve parçacıkların birleştirilmiş ve ayrı bir yazısının bulunduğu teklifler:

 1. Bir ülke yolunda yürüdüğünü ve dünün yabancılarıyla tanıştığını hayal etti.
 2. Sadece tembel kişi köyde onun hakkında konuşmadı. O bir cadı olduğu iddia edildi ve her gece gerçek bir süpürgeyle bacadan uçtu.
 3. Dünün olaylarını sanki hiçbir şey olmamış gibi hatırlamadı.
 4. Tavsiyenize engel olmadıysan, sonuna kadar getirmeyi başarırdık.
 5. Onun bakışları şu soruyu soruyordu: "Neden bunu bana anlatıyorsun?"

Birlik ve parçacıkların ortak ve ayrı yazımı

Sendikalar "da", "ayrıca"

Parçacıklarla birlikte zamirler yazılır.ayrı ayrı. Ve onlar da "ve" ile bağlayan "ve" ile aynı zamanda "de" ile karıştırılmaması için önemlidir. Yukarıdaki kombinasyondan sonra genellikle "en" kelimesi gelir. Ayrı yazıların onaylarından biridir. Diğer işaretler, sendika kelimesinin "ne" varlığıdır, "nasıl" diye adlandırır. Örneğin:

 1. Her gün aynı şeyi tekrarladı.
 2. Aynı yazarın son kitabı hakkında da söylenebilir.
 3. Aile, tıpkı bir önceki gibi geçti.
 4. Öğretmen meslektaşlarıyla aynı şeyi yaptı.

Çoğu zaman, geniş bir içeriğe erişim olmadan, hangi seçeneğin doğru olduğunu anlamak kolay değildir. örnekler:

 1. Çocukların geri kalanı çığlık atmaya ve odaya koşmaya başladı (çocukların geri kalanı diğerlerinin yaptıklarını yapmaya başladı).
 2. Çocukların geri kalanı da odanın etrafında koşmaya başladı ve gıcırdadı (Ve çocukların geri kalanı odanın etrafında koşup çığlık atmaya başladı).

Hatırlamak önemlidir!

Bir parçacık olarak "çok" birlikte yazılır. Örneğin: "Ben de profesyonelim!"

edatlar

Sendikalar "ama", "üstelik", "ve" aslaayrı yazılır. Zamir ve edatların kombinasyonlarından ayırt edilmeleri gerekir. Örneğin: "bununla", "onunla", "bunun için". Edatlar ve bağlaçların ayrılması ve ayrı yazılması bazen bazı zorluklara neden olur. Doğru seçeneği bulmak için, cümlenin bir kısmını analiz etmelisiniz.ittifak ve zarfların ortak ve ayrı yazımıörnekler:

 1. Deney başarılı bir şekilde gerçekleştirilmemiş ve ilk kez (buna ek olarak) gerçekleştirilmiştir.
 2. Bu konuşma bilgilendirici ve ilginçti.
 3. İddialarınızla ne ilgisi var?
 4. Bu kuruluşta küçük bir matbaa vardı.
 5. Tur tüm gün sürer, ama ilginç ve çok bilgilendirici.
 6. Daha sonra şenlikli akşamı bozmaya geldi (belli bir amaç için).
 7. Uzun yıllardır aradığı şey için geldi.
 8. Neden (her ne sebepten dolayı) insanları her zaman kötü değerlendiriyorsunuz?
 9. Ruh halindeki değişiklikleri ne (hangi kriterlere göre) siz belirlersiniz?

Birlik "öyle"

Yazım hatalarının kaynağı genellikleSözcüğün hangi bölümünün ait olduğunu anlayamama. "Öyle" birliği var. Ama aynı zamanda metinlerde "ve benzeri" nin bir kombinasyonu var. Bileşenleri bir zarf ve bir ittifaktır. Aşağıda, sendika ve zarfların birleştirilmiş ve ayrı bir yazısının yer aldığı öneriler bulunmaktadır.

 1. Ve bu yüzden uzun zamandır herkesin uzun zamandır beklenen sözlerini duyana kadar mantıklıydı: "Öyleyse, özetleyelim."
 2. Ve böylece languidly o, aniden başkan korkunç sesi vardı o rahatsız sorulardan kaçmak için umduğu bir toplantı düzenledi: "Yani, tekrar ana konuya ...."

Bağlamda bağımlılık

Daha önce de belirtildiği gibi, ayrı bir cümlebazen birliğin uygun şekilde kullanıldığını anlamak kolay değildir. Birçok durumda ayırma ve birleştirme imla, bağlamı belirler. Bazen bir çift yorumlama mümkündür. Örneğin:

 1. O yazdığı için, az kullanışlıdır.
 2. Yazdığı şeyden, az bir kullanım.

İlk cümle bir kişi ile ilgilenir,kim işe yaramaz bir uğraşıyla uğraşıyor. İkinci yazılan düşük kaliteli metinlerde. Genel kurallardan sapan konuşma dilleri de vardır.ortak ve ayrı sendika yazım örnekleri

Açıklayıcı birlikler

Bunu oluşturan kurallar hakkında bilmeniz gereken başka neler var?"Bağlaçların yazımını bölme ve ayırma" gibi yazımın bölümleri? Yukarıda verilen örnekler ana, en karmaşık durumları içerir. Ancak metnin küçük geçitlerinden birini açıklamak için tasarlanan sendikalar da yazılı ve sözlü olarak konuşuluyor. Onlar: "bu", "demek istediğim". Bu sendikalar her zaman ayrı ayrı yazılır. Örneğin:

 1. Bu akşam her zamanki gibi konuştu, yani, çok fazla.
 2. Üç gün önce, geçen hafta, bu kişi beni oldukça geç bir saatte inişte karşıladı.

Son olarak, karmaşık sendikalar “için”, “beri” asla birlikte yazılmazlar.

Sendika birleştirme ve ayrı harfler 2019

Sendika birleştirme ve ayrı harfler 2019

Related news

 • Kuşburnu Marmelatı Videosu
 • Erzincan Lokumu
 • Nazar Boncuğu Modeli Patik Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Yaprak sarması nasıl yapılır
 • En İyi Fondöten Markası

 • Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler


  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler

  Sendika birleştirme ve ayrı harfler