Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 2019

Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 2019

Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 100 17.03.2019, 23:58

Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel

Uzun süredir birçok çiftçi anlayamadıBirkaç yıldır aynı yerde yetiştirildiğinde tarım ürünlerinin veriminin azalmasının nedenleri. Olumsuz koşullar altında bile, ilk ürün her zaman aşağıda belirtilenlerden daha fazla olduğu halde, ziraat agrotechnikleri aynı seviyede kaldı ve genellikle gelişmiş - organik gübreler tanıtıldı, toprak daha verimli hale geldi. Tek kültür yetiştiriciliğindeki verimin düşmesinin nedenleri toprak bilgisinin birikimi ile bağlantılı olarak nispeten açıktı.

Düşük verim nedenleri

Içinde ürün yetiştirirkenToprak belirli bir bitkinin pahasına yaşayan mikroorganizmalar ve mantarları biriktirir. Onların sayısı sürekli olarak artıyor. Sebze kültürünün kendisi, büyüme ve onu takiben meyve verme sürecinde, bu türün karakteristik besin öğeleri dizisini toprağa götürür. Tüm bunlar, benzer bitkileri aynı yerde yeniden bitirdiklerinde önceki ekimlerin mikrofloralarından etkilenmelerine katkıda bulunur. Büyüme yavaşlar, ardından meyve verme koşulları bozulur. Sebzeler, bu mücadele için besin unsurlarının bir bölümünü geçirerek var olmaları için savaşmaya mecburdur.

Bitkisel ürün rotasyonu

"Siyah buhar", dünyanın fertilitesini geri kazanmanın bir yolu olarak

Adam uzun zamandır bu özellikleri fark etmiştir. Bu nedenle, ekili bitkilerde geniş alanlardaki araziler birkaç yıldır kullanılmayan halde kaldı, arazinin üzerine "dinlenmiş" olan sözde "siyah buhar" oluşturuldu. Sadece sürülmüştü, ancak hiçbir şey dikilmemişti. Çeşitli bitkiler yetiştirme konusunda bütün bir teori oluşturuldu. Arazinin üçte biri buhar altında kaldı. Harcanmış gibi görünüyordu. Ama gerçek tersi kanıtladı - arazi, mevsim için "dinlenmiş", önümüzdeki yıl, bir yıl kesintileri için kayıpları tam olarak telafi ettiği bu yüksek getiri memnun oldu memnuniyetle karşıladı. On dokuzuncu yüzyıl Rus bilimadamlarının ve takipçilerinin çalışmalarında, buhar çiftçiliğinin toprak verimliliğini arttırmaya yönelik olumlu etkilerinin yüzlerce örneği gösteriliyor. İnanılmazlığı olan istatistikler, dünyanın, yaşayan bir varlık olduğunu kanıtladı; bunlara dikkat edilmesi gerekenler var.

Mahsul rotasyonu - araştırmacıların bulması

Birçok deney,ekin dönüşü yapılırsa toprak verimliliğinin korunması ve hatta artışı sağlanabilir. Belli bir mahsulü dikmek için aynı bölgeye geri dönüşün yedi yıl sonra gerçekleşmemesi için sebzeleri değiştirmeniz önemlidir. Mahsulleri değiştirirken, bu veya bitkilerin hangi ailenin ait olduğunu bilmek gereklidir. Örneğin, turpgil turpu, havuç, lahana - aynı arazide birbiri ardına dikmek istenmemektedir.

Ülkede bitki dönüşümü

Yaz Dönmesi

Dachada bitki dönüşü öyle düzenlenmelidir ki,bazı kültür bitkilerinin yerini diğer ailelerden alıyor. Aynı bardakta lahana büyüdükten sonra domates yetiştirirsiniz - bunlar Solanaceae'ye aittir. Domateslerden sonra, biber veya patlıcan ekilmemelidir, çünkü bunlar aynı ailenin bitkileri ve zararlıları aynıdır. Sebze bitkilerinin tarla dönüşü düzenli olarak izlenmelidir, bu nedenle bir iniş günlüğünün olması arzu edilir. Araziyi daha rasyonel olarak kullanmak için, sebze bahçesindeki komplonun kalıcı yataklara bölünmesi gereklidir. Aralarında aralarında geniş pasajlar bulunan dar sırtların kullanılmasını önermekte olan Profesör Mittlider'ın teknolojisi uygulanabilir. Aynı zamanda, geniş sırtların kullanımını önermektedir, ancak örneğin tahtaların kullanıldığı tahtalarla. Tabloların kutuları içinde kalıcı yataklar oluşturulur. Bereketli tabakaya ayaklarıyla kimse gitmez, sadece bitkiler orada büyür. Banliyö bölgesindeki yataklar arasındaki yollar, örneğin tuğla gibi herhangi bir malzeme ile döşenebilir. Sonra kir asla bahçıvan ayakkabılarına yapışmayacak.

Yazlık sitede

özet

Gelişmiş teknolojilerin kullanımı yardımcı olacaktırBir sebze eksikliğinin olmaması için sebze bitkilerinin ürün rotasyonunu yetkin bir şekilde organize eder. aşağıdaki gibi literatürde tarif bitkilerin Rasyonel münavebe, ama en önemli sonuç, formüle edilebilir: "diğer bazı bitkilerin sadece yetkili yedek her yıl ekinlerin yüksek verim elde etmek için izin" Bugünün yetiştiriciler birçok savunmak organik tarım yöntemlerinin eşzamanlı kullanımı ile sebze bitkileri Rotasyon sadece garantili bir verim alamazsınız. Toprağın verimliliğini sağlar ve istikrarlı bir şekilde arttırır. Mevcut yılda meyve ve kök sebzeleri almak için değil, aynı zamanda onun yatağından taze salatalık veya domates tadı, böylece çocukları ve torunları bereketli toprakları terk etmek de önemlidir.

Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 2019

Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 2019

Related news

 • Karın Kaslarını Sergilemek için Hiçbir Fırsatı Kaçırmayıp En Mükemmel Anı Yakalayan 20 Kadın Ünlü
 • Muhallebili Güllaç Tarifi
 • Neden süblimasyon mürekkebine ihtiyacım var
 • Çijov: G7, geri dönmemize gerek olmadığını gösterdi
 • İĞNE OYASI RENKLİ DAĞ MODELİ YAPIMI
 • Kızarmış patateslerin kalorili içeriğini nasıl azaltabilirsiniz

 • Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 82

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel


  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 13

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 20

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 35

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 4

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 88

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 86

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 78

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 66

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 87

  Sebze bitkilerinin kırpma dönüşümü - verimleri artırmak için temel 11