Seçim2019 2019

Seçim2019 2019 Seçim2019

Seçim2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek yasaya göre köprü cezaları silinecek, tahsil edilen 19 milyon liralık ceza ise iade edilecek.  Trafik cezalarına 2019’da zam yapılmayacağı da yer alan yasada yalılar sahil hariç Beykoz, Üsküdar ve Sarıyer’in bir bölümü de imar barışına dahil edildi.

28.12.2018Ekonomi
CHP’den küskün seçmen analizi

CHP’den küskün seçmen analizi

CHP, yerel seçimlerde söylem belirlemek için AK Parti ile arasına mesafe koyan küskün milliyetçi - muhafazakâr seçmenler arasında, ‘Soulmate’ denilen ‘derinlemesine görüşme’ yöntemiyle araştırma yaptırdı.

27.12.2018Gündem
Milyonları ilgilendiriyor: Ve kabul edildi

Milyonları ilgilendiriyor: Ve kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

26.12.2018Gündem
CHP görsel iletişim kılavuzu yayınladı

CHP görsel iletişim kılavuzu yayınladı

CHP'nin 31 Mart 2019'da gerçekleştirilecek seçimler için hazırladığı, "Yerel seçim 2019 görsel iletişim kılavuzu" yayınlandı.

26.12.2018Gündem
Sürpriz torba

Sürpriz torba

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın önceki akşamki açıklamalarının ardından, dün meclise sürpriz bir torba yasa teklifi geldi. Teklifle trafik cezalarına 2019 yılında zam yapılmazken, Boğaziçi’ndeki kaçak yapılara da imar affı imkanı getiriliyor.

22.12.2018Ekonomi
‘Merz başkan olursa, Merkel’i başbakanlıktan da eder’

‘Merz başkan olursa, Merkel’i başbakanlıktan da eder’

2005 yılında Merkel’e yenildikten sonra politikadan çekilen Gerhard Schröder’e göre Friedrich Merz’in CDU genel başkanı seçilmesi durumunda Başbakan Angela Merkel, başbakanlığı da kaybedecek. Schröder’e göre 2019 yılı içinde erken seçim var.

11.11.2018Avrupa
Bakan Eroğlu: Seçim 2019da olsaydı güya Türkiyeyi sarsacaklardı (2)

Bakan Eroğlu: Seçim 2019'da olsaydı güya Türkiye'yi sarsacaklardı (2)

30.05.2018Afyonkarahisar
Bakan Eroğlu: Seçim 2019da olsaydı güya Türkiyeyi sarsacaklardı

Bakan Eroğlu: Seçim 2019'da olsaydı güya Türkiye'yi sarsacaklardı

30.05.2018Sandıklı
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasaların dün genel olarak negatif bir seyir izlemesinin ardından bugün, siyasi ve ticaret savaşına ilişkin gelişmelerin yatırımcı kararları üzerinde etkili olması bekleniyor.

29.05.2018Ekonomi
Bakan Eroğlu: 24 Haziran, ülkemizin tarihinde bir milat olacak

Bakan Eroğlu: 24 Haziran, ülkemizin tarihinde bir milat olacak

12.05.2018Kahramanmaraş
Başbakan Yıldırım: Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika

Başbakan Yıldırım: 'Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika'

BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD'yi sert sözlerle eleştirdi. Başbakan Yıldırım, "Darbeciyi ver, vermezsin. Teröristle iş tutma, tutmaya devam edersin. Günahsız yere tutar banka genel müdür yardımcısını (Mehmet Hakan Atilla) Bu nasıl olacak? Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika" dedi. ABD'nin gizli ambargoyu nasıl uyguladığına ilişkin yöneltilen soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Efendim işte kıçı kırık tabanca. Polislere verilen. Efendim Kongre onayına göndereceğiz. Kardeşim tanklar dolusu uçakları PYD'ye, YPG'ye gönderirken Kongre'yi mi sordunuz? Bu ne kepazelik ya. Bizi de zannediyorlar ki hiçbir şey bilmiyoruz." diye konuştu.

14.02.2018Gündem
Son dakika... Hükümet Sözcüsünden flaş erken seçim açıklaması

Son dakika... Hükümet Sözcüsü'nden flaş 'erken seçim' açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “AK Parti ve MHP’nin erken seçim talebi yok” dedi.

10.01.2018Gündem
İl Danışma Meclisi Mamak’ta toplandı

İl Danışma Meclisi Mamak’ta toplandı

6.01.2018Ankara
Cumhurbaşkanlı ilk MKYK

Cumhurbaşkanlı ilk MKYK

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, genel başkan seçilmesinin ardından partisinde ilk işbaşını dün Merkez Karar ve Yürütme Kurulu’nu (MKYK) toplayıp, “A Takımı” olarak da nitelenen Merkez Yürütme Kurulu’nu (MYK) belirleyerek yaptı. Erdoğan, son kongredeki tüzük değişikliğiyle oluşturulan Genel Başkanvekilliği görevine Başbakan Binali Yıldırım’ı getirdi.

29.05.2017Gündem
Kurtulmuştan kıdem tazminatı açıklaması: Olgunlaşma aşamasında, gerekli adımlar atılacak

Kurtulmuş'tan 'kıdem tazminatı' açıklaması: Olgunlaşma aşamasında, gerekli adımlar atılacak

29.05.2017Ankara
AK Parti Milletvekili Nergis: Referandum sonrası, Partili Cumhurbaşkanımız olacak

AK Parti Milletvekili Nergis: Referandum sonrası, Partili Cumhurbaşkanımız olacak

31.01.2017Kayseri
Yıldırım Demirörenden flaş açıklamalar

Yıldırım Demirören'den flaş açıklamalar!

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, spor medyasının sorularını yanıtladı. Demirören, Beşiktaş, Fenerbahçe, Milli Takım krizi ve Fatih Terim ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

18.01.2017Futbol
Ankarada sıcak saatler... Anayasa teklifinde neler var

Ankara'da sıcak saatler... Anayasa teklifinde neler var?

AK Parti'nin MHP'ye önerdiği anayasa değişiklik teklifine göre Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler 2019 yılının kasım ayında yapılacak.Yerel seçim 2019 yılının Mart ayında olacak. Cumhurbaşkanı parti üyesi olabilecek. HSYK'nın yapısı değişiyor. Anayasa Mahkemesi'nin üye sayısı 15'e düşürülüyor. Askeri yargı kaldırılıyor. Jandarma Genel Komutanı MGK üyeliğinden çıkarılıyor.

10.12.2016Gündem
Kaş Gençlik Kollarında seçim

Kaş Gençlik Kolları'nda seçim

5.12.2016Antalya
MÜSİAD Genel Başkanı Olpak:

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak:

30.01.2015Bursa
HDPden skandal tanıtım

HDP'den skandal tanıtım!

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Mardin'de gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında, terör örgütü PKK'yı ve teröristleri övücü mahiyette marş okundu, ölen teröristler için saygı duruşunda bulunuldu.

30.01.2019Gündem
Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubatta TBMM Başkanlığını bırakacağım

Son dakika... Binali Yıldırım: 18 Şubat'ta TBMM Başkanlığı'nı bırakacağım

TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, aday gösterildikten sonra ilk kez bir televizyon programına konuk oldu. "İstanbul'u konuşmalıyız. Anlamsız yere benim istifa edip etmeyeceğim konuşuluyor." diyen Yıldırım, "Partim aday göstereceğini açıklamış. Yapılmayan bir işlem üzerinden tartışmanın gidiyor olması çok rahatsız edici bir şey. Burada ilk kez açıklıyorum. Adaylık müracatımın yapıldığı andan itibaren görevimi bırakıyorum." ifadelerini kullandı ve 18 Şubat'ta istifa edeceğini duyurdu.

29.01.2019Gündem
Aday gösterilmeyen CHPli Kesimoğlu: Bu kararı tanımıyorum, içime sindiremiyorum

Aday gösterilmeyen CHP'li Kesimoğlu: Bu kararı tanımıyorum, içime sindiremiyorum

Kırklareli Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Siyam Kesimoğlu, yerel seçimler için yeniden aday gösterilmemesini 'kılıç yarası' olarak nitelendirerek, "Bunu ben hak etmiyorum, hele hele Kırklareli halkı hiç hak etmiyor. Ben sizin temsilciniz, sesinizim, onun için genel merkezin aldığı bu kararı tanımıyorum. Kabul etmiyorum, içime sindiremiyorum" dedi.

29.01.2019Gündem
Son dakika: Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHPden istifa etti

Son dakika: Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa ettiğini açıkladı. CHP Parti Meclisi Acar'ın yerine Mehmet Oktay'ı aday göstermişti.

28.01.2019Gündem
Başbakan Şahide yakın Yaşasın Tunus Partisi kuruldu‎

Başbakan Şahid'e yakın 'Yaşasın Tunus' Partisi kuruldu‎

Başbakan Şahid'e yakın isimlerden oluşan, meclisin en büyük ikinci grubu Ulusal Koalisyon, "Yaşasın Tunus" ismiyle partileştiğini açıkladı.

28.01.2019Dünya
Rusya sert çıktı: Utanmaz ve agresif eylemler...

Rusya sert çıktı: Utanmaz ve agresif eylemler...

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, ABD ve müttefiklerini, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya karşı darbe yapmaya çalışmakla suçladı.

26.01.2019Dünya
Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, masaya 111 proje koydu. Çocuklar, gençler, yaşlılar, sokak hayvanları… Şehirde yaşayan herkese göre bir çalışması var Özhaseki’nin… Peki detayları neler? Rakibi Mansur Yavaş hakkında ne düşünüyor? Kendisini FETÖ ile ilişkilendirenlere ne cevap veriyor? Özhaseki ile buluştuk.

26.01.2019Gündem
Son dakika... Roger Stone gözaltında

Son dakika... Roger Stone gözaltında!

Trump'ın yakın isimlerinden biri olan Roger Stone yakalandı

25.01.2019Dünya
Türkiyenin Vatikan Büyükelçiliğine atanan Göktaştan veda mesajı

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliğine atanan Göktaş'tan veda mesajı

Türkiye'nin Vatikan Büyükelçiliği görevine atanan Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, "Tam sekiz yıl boyunca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Basın Başdanışmanı olarak çalışma onurunu yaşadım. Şimdi yeni bir göreve başlıyorum, Vatikan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği. Beni bu yeni vazifeye layık gören muhterem Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

25.01.2019Gündem
Davos etkisi

Davos etkisi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos mesaisini tamamladı. Dün Davos’tan ayrılmadan önce Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan Albayrak, Türkiye’nin takdir edildiği çok başarılı bir zirve gerçekleştirdiklerini belirterek, zirvenin olumlu etkisinin son iki gündür Türkiye piyasalarına da yansıdığına dikkat çekti.

25.01.2019Ekonomi
Hayali seçmen iddiasına yanıt: Alayının oyununu bozacağız

Hayali seçmen iddiasına yanıt: Alayının oyununu bozacağız

MHP, belediye başkan adaylarını Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle açıkladı. 863 adayın tanıtıldığı toplantıda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, hayali seçmen iddialarına değinerek, “Yalanlarla hayali seçmen üretildiğini iddia edenler beyhude yere çırpınmasın, alayının oyununu bozacağız” dedi. Bahçeli özetle şunları kaydetti:

25.01.2019Gündem
AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak Kayıt yenileme haftası

AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? Kayıt yenileme haftası

AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Anadolu Üniversitesi'nde eğitim ve öğretim gören öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. AÖF final sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, güz dönemi tamamlandı ve öğrenciler gözlerini kayıt yenileme haftasına çevirdi. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak?

24.01.2019Gündem
Son dakika: YSKdan Mansur Yavaşın iddiasıyla ilgili açıklama

Son dakika: YSK'dan Mansur Yavaş'ın iddiasıyla ilgili açıklama

Yüksek Seçim Kurulu'ndan Mansur Yavaş'ın 2014 yerel seçimlerinde 550 sandık sonucunun YSK'ya gelmedi' iddiasına karşı cevap geldi.

24.01.2019Gündem
Türkiyenin mavi cennetinde tatil yapacaklar için elinizi çabuk tutun çağrısı

Türkiye'nin mavi cennetinde tatil yapacaklar için 'elinizi çabuk tutun' çağrısı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki nitelikli otellerin 2019 yaz sezonu için yüzde 60'ının yabancı turistlere rezerve edildiğini, yerli tatilcilerin ön rezervasyonlar için elini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

24.01.2019Seyahat
Tek istikrarlı ülke Türkiye

Tek istikrarlı ülke Türkiye

Türkiye’yi Davos Zirvesi’nde temsil eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gündemi yoğun. Dün bir panele katılan, uluslararası CEO’larla bir araya gelen Albayrak, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Albayrak, Türkiye ekonomisinde toparlanmanın hızlandığını, verilerin normalleştiğini belirtirken, Türkiye’nin bölgesindeki tek istikrarlı ülke olduğunu vurguladı.

24.01.2019Ekonomi
Dijital kampanyalar yerel seçimlerde belirleyici olacak

Dijital kampanyalar yerel seçimlerde belirleyici olacak

31 Mart tarihinde gerçekleşecek 2019 yerel seçimleri öncesinde, hem partiler hem de adaylar dijital mecralarda kritik bir sınav veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz ay gündeme getirdiği #ÇevreDostuKampanya yaklaşımı hem vatandaşlar hem de partiler tarafından kabul görünce, seçim kampanyalarının odağı da bir anda dijital mecralar olmuştu. Peki çalışmalar nasıl gidiyor, mecralar nasıl kullanılıyor, gelecek seçimlerde bizleri neler bekliyor; gelin birlikte inceleyelim...

24.01.2019Teknoloji
MSÜ başvuruları için son gün ne zaman MSÜ sınav ücreti hangi bankalar yatırılacak

MSÜ başvuruları için son gün ne zaman? MSÜ sınav ücreti hangi bankalar yatırılacak?

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı, gözler şimdi başvuruların biteceği tarihte. Öte yandan söz konusu sınav için henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, sınav başvuru ücretinin ne kadar olduğunu ve hangi bankaya yatırılması gerektiğini araştırıyor. Peki, MSÜ başvuruları ne zaman bitecek? MSÜ başvuru ücreti hangi bankalara ödenecek?

23.01.2019Gündem
Son dakika... MHP 21 belediye başkan adayını daha açıkladı

Son dakika... MHP 21 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 11'i ilçe ve 10'u belde olmak üzere 21 belediye başkan adayını daha açıkladı.

23.01.2019Gündem
Taylandda darbeden sonraki ilk seçim tarihi kesinleşti

Tayland'da darbeden sonraki ilk seçim tarihi kesinleşti

Tayland Seçim Komisyonu, ülkede ordunun 2014'te iktidara gelmesinden bu yana ilk genel seçimin 24 Mart'ta düzenleneceğini bildirdi.

23.01.2019Dünya
Akademisyene ABD’de önemli görev

Akademisyene ABD’de önemli görev

Aralarında Illinois; Columbia; Boston gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinin bulunduğu 350’ye yakın kuruma kalite belgesi veren CEA’nın yönetim kurulana Türkiye’den bir akademisyen seçildi. Toplamda 13 üyeden oluşan kurul, İngilizce’nin öğretimi ve sürekli değişmen ihtiyaçları karşılamaya devam edebilmek için gerekli iyileştirmeleri sağlıyor.

23.01.2019Eğitim
Taylandda darbeden 5 yıl sonra bir ilk

Tayland'da darbeden 5 yıl sonra bir ilk

Tayland Kraliyet Sarayı, ülkede ordunun 2014'te iktidara gelmesinden bu yana ilk genel seçimin yapılacağını duyuran bir kararname çıkardı.

23.01.2019Dünya
Son dakika... Bakan Albayraktan Davosta flaş açıklamalar

Son dakika... Bakan Albayrak'tan Davos'ta flaş açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, mali disiplinden taviz olmayacağının altını çizdi. Albayrak, bir sonraki PPK kararında faiz indiriminin gündeme gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya, "Merkez Bankası işini yapıyor. Mart ayında ne yapacaklarını bilmiyorum. Ama bir şeyi biliyorum, ne yaparlarsa yapsın; analitik bir titizlikle yapıyorlar." diye konuştu.

23.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kolayı varken

Seçim 2019’da... Anladık.

11.03.2018

Türkiye’nin gerçeklerine dönebilsek

Bizim siyasetçilerimiz yorulmuyor, meydan meydan dolaşmaya doymuyorlar.

17.04.2017

Parmak hesabı  

En yakın seçim 2019’da.

15.06.2016

Saray ve Demokrasi

6.12.2014

Bürokrasi ihraç üründe kapıyı açmıyor, üç ülke bize mal vermiyor... Kenevir tohumumuz yok

AYDIN Üniversitesi’nde yapılan ‘Endüstriyel Kenevir Forumu’na katılım, Cumhurbaşkanı’nın kenevir üzerindeki sözleri nedeniyle çoktu.

25.01.2019

Güvenilir bir seçim

Nüfus artışımız yavaşladı, durağan hale geldi.Demografik yapı ekonomik, sosyal, kültürel, siyasal açıdan mesajlar verirken asayiş, eğitim, beslenme, sağlık, sanayi ve ulaşım başta olmak üzere yaşam alanları açısından bir takım düzenlemelerin gerekliliğini hissettirir.

24.01.2019

Küresel belirsizlik ve güven sorunu

Davos toplantıları küresel belirsizlik konusundaki kaygıların arttığını gösterirken, bu belirsizliğin Türkiye’nin ekonomik sorunlarının çözümünü zorlaştırma ihtimali yüksek. Türkiye’nin hem içeride hem dışarıda üstesinden gelemediği güven sorununu bu iklimde çözebilmesi  daha zor olacak.

Seçim2019 2019

Seçim2019 2019

Related news

 • Kendi ellerinizle Japon perdeleri nasıl yapılır
 • Pamuktan yapılan aplike: çocuklu sınıflar için yararlı ipuçları
 • Tavuklu Ve Mantarlı Kremalı Makarna Videosu
 • Diriliş Ertuğrul Ögeday Kimdir Ögeday ve Ertuğrul Gerçekte Görüştü mü Ögeday’a Elçi Olarak Kim Gitti
 • Putin, Cenevre görüşmelerindeki mevcut durumdan rahatsız’

 • Seçim2019

  Seçim2019


  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019

  Seçim2019