Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 2019

Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 2019
21.09.2019

Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 49

Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan

Büyük bir sazan yakalamak için, bir iplikya da olta yeterli olmayacak. Sazan üzerindeki dişli toplayıcılar çok farklı olabilir, hatta kendi başlarına bile yapılabilirler. Büyük bir avın sadece teçhizata değil, aynı zamanda avlanma sürecine hazırlık derecesine de bağlı olduğunu hatırlamak önemlidir.

Besleyici takımları

sazan

Besleyicilerle sazan yakalamak bir süreçtirBu kolay değildir ve zorluklar için önceden hazırlamak gerekir. Doğru ve sonuç daha etkili olacaktır. Bununla birlikte, bu öncelikle, çubuk tipi hakkında düşünmeyi gerektirir. Sazan üzerinde besleyici, yem ağırlığı ile 3.9 m'ye kadar olan çubukların kullanılmasını gerektirir - bir test - 90 grama kadar. İkincisi, besleyicideki sazan yakalamak, yumurtlamanın ardından gelir. Bu işlem için çeşitli kurallar vardır:

 1. Derin bir değişiklik olmadan düz bir tabana sahip bir yer bulmak gereklidir - bu, büyük olasılıkla, balık yuvadır.
 2. Besleyicideki sazan yakalama süreci uzundur, bu yüzden sabırlı olmalısınız. Çubuğu sürekli izlemek gerekiyor.
 3. Sazan, güvenle ve güçlü bir şekilde ısırır.
 4. Bir çizgi yapmak mümkün olduğunca uzundur.

neyisazan ekipmanlarıgerekli olacak

Bu şekilde balık tutmaya karar verirsenizHer şeyden önce, uzun bir çubuk (4 m'ye kadar) gereklidir. Bobinler bir arka kavrama ile olmalıdır (bobin boyutu 3000). Hat 0.25-0.28 mm kalınlığında ve kanca boyu 8-6 olmalıdır. Cazibeyi unutmayalım: çok olmalı, çünkü sazan - balıklardan bir tanesi. en uygun gübreleme kabul kırıntıları, bisküvi, mısır, küçük taneler, kavrulmuş, öğütülmüş ayçiçeği tohumu veya öğütülmüş kavrulmuş fıstık. Sazan çeşitli meyve tatlarını sever. Kıyıya yakın balık tutarsanız, günün küçük bir kısmını beslemeniz gerekir. Ana şey çok ve iyi beslemek, sazan seviyor!

sazan besleyici

Sazan için besleyici dişli, pahalı olta balıkçılığına layık bir alternatiftir. Buna ek olarak, yakalama süreci daha uygun ve evrensel olacak ve tecrübesiz bir balıkçı bile sazan alabilecektir.

Ya da bir şamandıra mı?

Birçok insan her zamanki gibi balık tutmayı tercih eder -Ancak, her bir balık için şamandıra üzerinde ve bu durumda belirli bir yaklaşım gereklidir. Şamandıra çubuğu, silt tabakasının kalın olduğu havuzlar ve göller için iyidir. Aynı zamanda sazan üstündeki şamandıra da doğru bir şekilde seçilmelidir:

 1. En iyi şamandıra sistemleri volan,eşleştir veya tak. 2 kg ağırlığa kadar olan bireyleri yakalamak için, bu oltaların herhangi birini kullanabilirsiniz, asıl mesele, olta takımının doğru seçilmesi gerektiğidir - balıkların büyüklüğüne göre kırılması kuvvetli olmalıdır.
 2. Bir kupa sazan yakalamak planlıyorsanız, o zaman bir makara ile bir olta seçin. Çubuk uzun (4-6 m) olmalıdır, bobin ataletsizdir.
 3. Sazan - balık titiz, bu yüzden önemlieki ve yem doğru seçin. İlkbaharda, solucan, solucan ya da kurtçuklarla doldurabilir ve yaz aylarında mısır ya da bezelye, inci arpa ya da hamur gibi bitkisel kökenli yemler en iyisidir. Ana şey yemde yeterli parçacıkların yeterli olmasıdır.

Makuha nedir

sazan balığı

Anglers arasında bu teknik yaygındırsazan balığı üzerinde sazan balığı gibi balık yakalamak. Bu yöntemin özü, balıkçılığın makuhi olarak da adlandırılan basit ve uygun fiyatlı bir kek üzerine yapılmasıdır. Kek - Bu bir yem ve aynı zamanda balık yakalamak için bir meme. Bir acemi fener için ana şey doğru nasıl monte etmeyi öğrenmek. Bir çiçeklenmenin kendisine bağlanması oldukça mümkündür. Bunu yapmak için, stok gerekir:

 • Çok farklı şekillerde olabilen bir platin. Yakalama işlemi akım üzerinde gerçekleştirilirse, o zaman kırlangıç ​​kuyruğu veya at nalı tiplerini yüklemek en iyisidir. Bu arada, akımın ağırlığı 100 g'dan az olmamalıdır.
 • Tasma kayışlarını sabitleyen bir bağlantı elemanı. Onların yardımıyla, kek kurulum sırasında korunacaktır.
 • 0.4-0.6 mm çapında bir iskele ile bu kalınlık, sazan balıkçılığı için idealdir.
 • Bir tasma ile bir kanca (iki tane olabilir).

Şimdi sazanda nasıl bir mücadele yapacağımızı görelim. Bunun için platin hattından geçiyoruz, çift düğüm yapalım. Makuhu'yu alıp çizginin geçeceği bir delik açıyoruz. Onu deliğe geçiririz, kancaları bağlar, dar yuvaya doğru hareket ettirir ve sabitleriz. Sazan avcılığı için sazan hazır! Bu arada, kanca sizin istediğiniz gibi yerleştirilebilir: makuhu'nun kendisinde sıkışmış olabilir, ancak açık bırakabilirsiniz.

Makutatnik: Nasıl çalışıyor?

Karakteristik güçlü bir koku içinde kekin karakteristiği veyüksek yağ içeriği. Kek çubuk üzerine sabitlendikten sonra suya atılır. Burada, bazı küpler parçalanmaya ve dibe çökermeye başlar. Güçlü bir koku, küçük kek parçacıklarını emmeye başlayan sazanları çeker ve onlarla birlikte kancalar. Sazan bu mackintosh'da nasıl yakalanır.

sazan bir mücadele nasıl yapılır

Bu arada, bu gibi yemler her zamanki gibi temin edilebilirolta ve güçlü iplik. sazan beri - balık daha iyisi yakalanan av sırasında kırmayacak güvenli ve güvenilir bir model seçmek oldukça güçlüdür. ideal zamandır sazan kullanarak makushatnika için avı - Mayıs-Haziran, bu süre içinde, su ısınır ve balık aktif sudaki konumlarını değişiyor çünkü. Ve o anda balık, sebze yemeklerini tercih ediyor.

Nerede yakalanır

Küçük kaplumbağa üzerinde yakalamak en iyisidirsuyun temiz olduğu su depoları ve akım kuvvetli değildir. Buna ek olarak, aşırı büyümüş yerlerden de kaçınmalısınız, çünkü pasta bitkilere veya çalılara yakalanabilir ve sadece kırılabilir. Günün herhangi bir saatinde pastada sazan yakalamak mümkündür, ancak günün en iyi ısısı günün ikinci yarısındadır.

sazan şamandıra

Bir olta nasıl seçilir

Sazan üzerindeki zıpkınlar, daha önce de belirtildiği gibi, gerekliDoğru. İlk olarak, çubuk, döküm menzili sağlanacak şekilde olmalıdır, çünkü sazan sık sık kıyıdan uzakta saklanır. İkinci olarak, hesaba katılması gereken uzunluğa ve çubuğun hafif, esnekliğine ve dayanıklılığına ilişkin göstergeler. Üçüncü olarak, olta, özellikle büyük akımları yakalamak için önemli olan 150 grama kadar bir ağırlık için tasarlanmalıdır.

Birçok anglers dişliyi nasıl yapılacağını biliyorkendi elleriyle sazan. Bunun için en basit şeyler: 6 mm çapa kadar yaylı mandallar, ahşap sap, tel halkalar. Bunlar güvenilir bobinler, tercihen bir fren sistemi ile, örneğin bytraner olarak seçilmektedir. Onun özelliği, hattın kırılmasını ve gerginliğini önleyen bir bobin ile iki frenleme modudur.

sazan dişli için balıkçılık

Makaraları kurtarmaya değmez çünküarma daha pahalı unsurları, daha etkili ve güvenilir olacak kesmek ve kıyıya balık olacak. Örneğin, özel sazan bobinleri yardımıyla, sakin ve kendine güvenen bir balık avı yapabilir, balıkların kırılıp kopacağından endişe edemezsiniz.

Standlar, alarmlar: neden

Için kaliteli balıkçılık ilgileniyorsanızSazan, bunun için dişli sadece iyi ve güvenilir seçmeniz gerekir. Örneğin, birçok anglers bir stand gibi bir aksesuar olmadan yapamaz. Dört destek üzerinde duran ve kararlı olan metal modelleri seçmek en iyisidir. Stand, hareket eden iki metal raftan oluşur. Biri üzerine bir çubuk koymak ve ikinci yüklü elektronik alarmlar - ısırmak için uyarırlar.

sazan

Donka'da balık tutarsan, ihtiyacın olacakKıyıdan uzaklaşsa bile ısırma konusunda sizi uyaran swinger ve elektronik sensörleri doldurun. Sinyalleme cihazında bir döner silindir ile bir hat geçirilir ve silindir dönmeye başladığında, sensör bir sinyal verir. Bir swinger yardımıyla, hat gerilir - bu elementte hassasiyeti ayarlayabilirsiniz, böylece rüzgara veya dalgaya bakmaksızın sinyal doğru ve kalıcı olarak yakalanır.

Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 2019

Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 2019

Related news

 • Tereyağında Yumurta Tarifi
 • Bu ışıktan çocukları koruyun
 • Çinli özel şirket, uzaya uydu gönderdi
 • Şarap Lekeleri Giysilerden Nasıl Çıkar
 • İkizler Memo Can Sibel Kimdir Nihan Okutucu Kaç Yaşında

 • Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 4

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan


  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 74

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 7

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 57

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 23

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 57

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 54

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 23

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 58

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 9

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 34

  Sazan tack. Besleyici sazan üstünde mücadele eder. Sazan sazan 100