Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 2019

Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 2019

Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 51 13.02.2019, 13:24

Sakha Cumhuriyeti: Yakutya'nın Manzaraları

En büyük idari bölgeBütün dünyada birim, Sakha Cumhuriyeti'dir (Yakutia). Bu bölgenin cazibe alanları çoğunlukla doğanın eseridir. Hangileri en ilginç ve etkileyici?

Gezi: Sakha (Yakutia)

Sert ve pitoresk ile şaşırtıcı bir bölgedoğası. Yakutia sınırındaki yoğun Tayga ormanları, tundranın ayaz genişliklerinde yer alır, tabi ki, eğer dikkatlice dinlerseniz, sonsuzluk hissedebilirsiniz. Özgün ve eski kültür, modern teknoloji dünyasıyla iç içedir, ancak Yakutya'nın doğal cazibe merkezleri hala maceracıları çekmektedir.

Yakutia'nın vahşi el değmemiş doğasıÜlkenin% 17'si ve neredeyse hepsi endüstriyel işletmelerle temas kurmuyor. Bu turistler için gerçek bir genişlik. Burada yaya ve aşırı turlara gidebilir, örneğin nehirde rafting yapabilir veya bir dağa tırmanabilirsiniz. Boş zamanlarında boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için etnografik ve ornitolojik geziler var.

Yakutya manzaraları

Yakutya'nın manzaraları ulusalParklar ve rezervler yanı sıra ilginç açık hava müzeleri: "Dostluk", "Yakut siyasi bağlantı". Bu bölgede, Lena ve Sinsky sütunları, Kisilyakh Dağı ve Ölüm Vadisi gibi pek çok şaşırtıcı doğal oluşum vardır.

Yakutya'nın soğuk manzaraları

Cumhuriyetin% 40'ından fazlası kutupların arkasındaÇevresinde ve köylerden birinde bile soğuk bir kutup var. Bu isim Oimyakon köyüne verildi. Kışın sıcaklık -70 dereceye kadar çıkabilir, fakat yaz aylarında dayanılmaz derecede +39 dereceye kadar ısınabilir.

Yakutistan'daki frostlar yaygın bir şeydir.Permafrost Enstitüsü Permafrost Caddesi'nde Yakutsk Permafrost Tarihi Müzesi'dir. Ziyaretçiler için, kayaların eksi sıcaklığının ilk ölçüldüğü Shergina madeni açıldı. 15 metre derinlikte bir yeraltı laboratuvarı var.

Sakha Yakutia Gezilecek Yerler

Bereleh nehri kıyısındaki yılın çoğu günükalın bir buz tabakasının altındadır ve yaz mevsiminde, çözülme sırasında genellikle uzun süredir var olan canlıların kalıntılarını bulur. Böylece, Allaikhovsky bölgesinde, 150 mamutun kalıntıları bulundu. Şimdi yer Berelekh Mezarlığı.

Taş devleri

Cumhuriyette kayalar arasında yer vargerçek sanat eserleri ortaya çıktı. Yakutya'nın bu manzaraları doğanın iradesinden oluşuyordu. Nehirler Blue ve Lena'nın kıyıları sarp kayalıklarla sınırlar. Yüksek taş sütunlar onlarca kilometre boyunca Yakut nehirleri boyunca uzanıyordu. Eski kabileler, bu kayalara "yazılarını" bıraktı ve onları sarı bir boyayla boyadılar.

Lena Nehri'nin sol yakası Khodar dağı ile ünlüdür. Bu, yüzyıllar önce gerçekleşen uzun tektonik süreçlerin sonucudur. Buradaki rahatlık çok sağlamdır - zirveler ve sarp kayalıklar, çatlaklar ve mağaralar nehir boyunca bile yüzenler görülebilir.

"Taş insanların dağı" veya Kisilekh, halaYakutya'nın bir doğal mucizesi. Dev taş bloklar uzun devlerin özelliklerine benziyor. Yerel halk, burayı gizemli hikayelere ve efsanelere daha da çekici hale getirdi.

cumhuriyeti sakha yakutia gezi

Lena Nehri'nin yalnız adasında Poleb adası. 104 metrede, nehrin üzerinde yükselir ve tepesinde taştan yapılmış eski bir sığınak vardır. Sunağın ortasındaki bir direğe, gezginler geleneksel olarak bilinmeyen güçlere bir haraç olarak renkli kurdeleler veya madeni paralar asarlar.

Milli parklar ve rezervler

Yakutya'nın en parlak yerlerimilli parklar ve rezervler. Uzak ama güzel bir yer Olymkinsky Reserve. Bu fırtınalı, daha sonra sakin Olekma nehri, rezervin bulunduğu kıyılarda, eşsiz doğal genişliklerle sularını taşır. Dağlık arazi ve eşsiz fauna, burayı gerçekten güzel kılıyor.

Nehirler arasında Lyampushka ve Dyanyshka bulunurUst-Vilyui'nin milli parkı. Parkın topraklarında neredeyse hiç yerleşim yeri yok, uzun süredir terkedilmiş ve sakinleri tarafından unutulmuşlar. Burada, Oruchan nehrinden çok uzak olmayan, Kuzey Kutup Dairesi'nin sınırı. 22 Haziran'da, güneş asla bu yerlere girmez ve 22 Aralık'ta asla Aralık ayında yükselmez.

yakutistan'ın doğal manzaraları

Sonuç

Sakha Cumhuriyeti her şeyden önce sınırsızve çoğu el değmemiş doğal alanlar için. Bu yerleri ziyaret etmeye cüret eden herkes değil, çünkü buradaki iklim oldukça şiddetli. Ancak, buraya gelen herhangi bir gezgin, kaybettiğinden bin kat daha fazla aldığını söyleyecektir.

Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 2019

Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 2019

Related news

 • Kapadokya balon turisti yüzde 63 arttı
 • Kolesterol İle Başa Çıkmanın Yolları
 • Sizin erkeğiniz hangi tip
 • 2019 Trend Çanta Modelleri

 • Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 40

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları


  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 1

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 69

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 68

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 21

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 67

  Sakha Cumhuriyeti: Yakutyanın Manzaraları 73