Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 2019

Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 2019

Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 7 23.02.2019, 23:01

Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz

Şekerleme sakız - en çokKek ve kek yapımında kullanılan ortak malzemeler. Onunla birlikte daha güzel görünüyorlar, daha iştahlılar ve birçok kez daha hızlı yiyorlar. Ve mutluluk için bir metresi başka ne gerekir?

En az popüler olan sakızlardan yapılmış süs eşyalarıdır.Çok çeşitli olabilir. Çiçekler, ağaçlar, vazolar, sepetler, insanlar, hayvan heykelcikleri ve hatta bütün saraylar kalıplanmıştır. Ana şey arzu ve hayal gücüdür.

Mastik nedir?

Mastiğin bileşimi oldukça çeşitlidir, ancak bunun temeli her zaman pudra şekeridir. Bunun için genellikle şeker denir. Aşağıdaki bileşenler buna ekleyebilir:

 • badem ezmesi;
 • hatmi;
 • nişasta;
 • jelatin;
 • süt;
 • Protein.

Sakızların rengini ve kokusunu değiştirmek içinçeşitli tatlar ve gıda renkleri ekleyin. Hatta bazıları lezzetli hamur işi boncukları, filizler, çiçekler ekleyebilir - herhangi bir seçenek mümkündür. Bütün bunlar sayesinde, şeker sakızından yapılan süslemeler her zaman çok farklı ve şekerleme sanatının gerçek eserleri gibi görünüyor.

yoğurmak

Farklı macunlar farklı şekillerde karıştırılır. Biz hatmi yapılmış, çok basit düşünün. Hazırlanması için kendinizi hatmi şekerler ve ince pudra şekeri için gereklidir. Eğer yoğurduğunuzda, tüm şeker kristalleriyle büyük bir toz kullanırsanız, mastik yuvarlarken bile kopar.

Pişirme işlemi basittir. İlk şekerler kitlelerin durumuna eritilir ve sonra bu kitle yavaş yavaş olan pudra şekeri engeller. Bitmiş sakız plastik, homojen ve yoğun olmalıdır. Elinize veya nesnelere çok fazla yapışmamalıdır. Bu, mastikten gelen süslemelerin uygun bir şekilde kalıplanması için gereklidir. sahip olmak için tüm (hatmi şişer ve eriyecek kadar sadece bekleyin) o (daha olmalı ve az ne) oranlarını takip etmek ve şeker yanmamasına dikkat olması gerektiği gibi ortaya çıktı.

Dışarı rulo

Daha sonra, mastik yuvarlanmalıdır. Bu, toz haline getirilmiş veya nişastalanmış bir masa üzerinde veya herhangi bir bitkisel yağ tabakası polietilen ile yağlanmış olarak yapılır. Birinci yöntemin olumsuz tarafı, haddelenmiş tabakanın, masa üzerinde "soyulmuş" olması ve ağırlıkta tutulmasıdır. Sakızlı keklerle dekorasyon yapmak ikinci yolla daha kolay uygulanır. Bu durumda, sadece üst polietileni çıkarmanız, haddelenmiş kağıdı ters çevirmeniz, bir keki ile kaplamanız ve ardından kalan polietilen tabakasını çıkarmanız yeterlidir. Rulo macun tabakasının kalınlığı yaklaşık 3 mm olmalıdır. Daha az ise, kırılabilir. Bir şey heykel yapacaksanız daha kalındır.

Hepsi aynı mı?

Pastayı örttüğünüz sakız tabakasıysa,aniden en kritik aşamada kırdı, umutsuzluk yapmayın. Daha önce suya batırılmış dikişleri, yamaları ve diğer kusurları geniş bir fırça ile sıvalayın. Böyle bir fırçayı, yüzeyi eşit olana kadar bir pasta ile kullanın.

Mastik tabakasının altında hava kabarcıkları bulursanız, bu yerlerde bir iğne ile delin ve ayrıca bir fırça yardımıyla delikleri hafifçe pürüzsüz hale getirin.

Boyamak için daha iyi olan nedir?

Tabii ki, yemek kullanmak en iyisidirboyalar, ancak her zaman bulunamazlar. Bunun yerine Paskalya yumurtaları için normal renkler kullanmak mümkündür, ancak bu tür tuzlarda genellikle mevcut olduğundan ve sakız tuzlu olmamalıdır, çünkü çok dikkatli yapılmalıdır. Kırmızı renk, ıspanak suyu - yeşil, havuç suyu için - portakal için: Sen-ebilmek denemek ve doğal boyalar: pancar suyu. Tabii ki, bu şekilde boyanmış sakız süsleri daha az güzel olacak, ama% 100 zararsız.

Yapılması en zor şey siyah sakız. Bunu yapmak için üç boyayı karıştırın: kırmızı, sarı ve mavi (1: 1: 2). Oranları çok net bir şekilde gözlemleyin, ancak yine de, nötr siyah bir gölge alacağınızın kesinlikle bir garantisi yoktur. Ayrıca siyah bir sakız alabilir, önce bir kahverengi (yanmış şeker veya çikolatayla) hazırlayıp, ardından bir damla mavi boya ekleyebilirsin.

Mastiğin parlamasını ister misin?

Mastik glisten, yumuşak süs eşyaları yapmakOnlara bal ve votkadan oluşan bir çözelti tabakası (1: 1). Votka kekin tadı ve kokusunu etkileyeceğinden korkmayın, zarara uğramadan hızlı bir şekilde buharlaşır.

Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 2019

Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 2019

Related news

 • Bir çocuğun nesi var Öğrenelim
 • Çok İzlenen Videolar
 • Evde Lahmacun Yapımı–Lahmacun Tarifi–Ev Yapımı Lahmacun
 • Tığ İşi Çeyizlik Püsküllü Lastik Patik Yapılışı Videolu
 • Mideden gelen tabletler: almak için doktor olmadan istenmiyor
 • Arap Birliği: Afrin’deki operasyon endişe verici

 • Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 24

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz


  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 22

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 48

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 61

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 88

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 96

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 78

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 80

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 29

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 78

  Sakızlardan süslemeler - bağımsız olarak yapmayı öğreniyoruz 42