Safra kesesi kanseri 2019

Safra kesesi kanseri 2019 Safra kesesi kanseri

Safra kesesi kanseri

Safra kesesi kanseri nadir görülen bir hastalıktır.kronik kolesistit, kolelitiazis ile gelişir. Tümör mesanenin alt ve boynunda yer alır. Kötü huylu. Tümör elementleri karaciğerde hepatik-duodenal ligamanda hızla yayıldı ve ekstrahepatik safra kanallarını etkiledi. Karaciğerin girişinde, bu oluşumlar, mesane boynu ile birlikte tek bir yoğun kümeye dönüşerek, lober hepatik kanalların çatalı için bir çakışma oluşturur. Metastaz yakın dokulara, selüloz paraaorticum, pankreas, periton parietaline giden lenfatik yolları takip eder.

Safra kesesi kanseri üç kategoriye ayrılır.malignite derecesi. Safra kesesi normal bir doku ile karşılaştırıldığında belirlenir. Birinci derece düşük, ikinci derece - orta, üçüncü derece - yüksek.

Hastalığın prognozu malignite derecesine dayanır. Hastaların yaş ortalaması 50-70'dir. Erkeklerde hastalık olasılığı, kadınlarda hastalık olasılığından biraz daha yüksektir.

Risk faktörleri tam olarak belirlenmemiştir. Ancak, istatistiklere göre, hastaların yaklaşık% 90'ında organ ve kronik iltihaplanma vardı. Ancak, kanser varlığı için taşların varlığı bir ön koşul değildir. Listelenen hastalıklara ek olarak, bir tümörün görünümü aşağıdakiler tarafından kolaylaştırılmaktadır:

- kolesistit kronik,

- obezite,

- safra kesesi polipleri

- Alkolün kötüye kullanılması,

- tifo ateşi,

- kolesistit kronik,

- Kötü kaliteli yiyecekler.

Safra kesesi kanseri. semptomlar

Safra kesesi hastalığının ilk başta belirlenmesi zordur. Üç klinik-anatomik sendrom:

- mesane tümörü;

- büyüyen karaciğer;

- mekanik sarılık (mesane genişlememiş).

Gözlemlere göre, uzun koşukolelitiazis karakterini değiştirir. Ağrılı ataklar arasındaki aralıklar kaybolur, ağrı kalıcıdır. Bu daha önce etkili tedavi ile artık kendini ödünç vermez. Eğer kolelitiazis kanseri önlenmemişse, sağ subkondral bölgedeki kanser kanserli bir tümörden söz edebilir. (ilk etapta yaşlılarda) yanı sıra dispeptik fenomenler (dahil olmak üzere iştah azalması).

Safra kesesi kanseri diğer tarafından karakterize edilirağrı tipi: ağrı kalıcı, belirsiz (safra kesesi alanı), safra kolik ataklarında ağrı ile ilgisi yoktur. Ağrı hiç olmamasına rağmen.

Tanı için ciddi işaret (gözlemlenenTüm vakaların dörtte) bazen yaygın safra kesesi yoğun, yumrulu içinde maloboleznennoy tümörü araştırma yapıyor. şikayetleri, (ağrı doğası değişti özellikle) bu hastalık için karakteristik ile bağlantılı olarak bunun varlığı, kanser önemli bir belirtisidir. Sarılık yoktur. Hastalık ateşin eşlik edilebilir, bir yandan enflamatuar süreçlerin açıklanabilir ulaşan ve "kanserli ateş", çoğu zaman, diğer yandan, tümör büyümesi gözlemlenmiştir.

X-ışınları, maalesef iddia edilen tanıyı onaylama veya onaylama konusunda her zaman yardımcı olmaz. Resimlerde sadece bir balon kusurunun zayıf gölgelerini görebiliriz.

Bir tümör problanamaz, ama not edilirsarılık, karaciğerin güçlenmesi, artı iştah azalır, dışkıda kanın varlığı izhudanie.Vozmozhno görülür. Tümörün karaciğer yönüne doğru büyümesi ile karaciğer genellikle artar. Çalışma sırasında kan, lökositoz, artmış ESR gösterir.

Safra kesesi kanseri tedavi edilebilir iseSüreç yerelleştirilmemiş ve gelişimin ilk aşamalarındadır. Bu nedenle, burada açıklanan en küçük belirtilerde (sarılık, ağrı, sıcaklık), muayeneye tabi tutulmalıdır. Ve tümör tespit edilirse, onun yerini belirlemek önemlidir. Halen bir aşama tarafından yönlendirilmekte olan doktor, tahmini yapabilir ve uygun tedaviyi atayabilir. Form zaten çalışıyorsa, ağrıyı kolaylaştırmak için palyatif tedavi uygulanır.

Safra kesesi kanseri 2019

Safra kesesi kanseri 2019

Related news

 • Dünyanın en pahalı 5 elektrikli otomobili
 • Kuskus Salatası Tarifi Videosu
 • Rusyada kişi başına ortalama yaşam maliyeti. Tüketici sepetinin asgari miktarı ve maliyeti
 • Kiraz Dünyası: Şekerpare
 • Devlet memurları belli hukuki ilişkilerin konularını oluşturuyor

 • Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri


  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri

  Safra kesesi kanseri