Safkan at (fotoğraf) 2019

Safkan at (fotoğraf) 2019 Safkan at (fotoğraf)

Safkan at (fotoğraf)

Safkan at bir atdır, sonuç çıkarİngiltere'de nişanlandı. Başlangıçta, bu hayvanlar İngiliz ırkı olarak biliniyordu, ancak türün üremesi hemen hemen her yerde başladıktan sonra isim değişti.

özellik

Bu cinsin atları tanınırsürat şampiyonları: 1 km / dak hızın kendileri için norm olduğu düşünülür. Kısa ve orta mesafeler, bu hayvanlar ortalama 60 km / s hızda geçmektedir. 3 km'den uzun mesafeli atlar yaklaşık 55 km / saat hızla geçmektedir. Kayıt hızı Plaj Rekit 69,69 km / saat hızla Meksika'da çeyrek mil (409,26 m) tutulur. Bu atların herhangi başka bir cins çok daha hızlı ve daha güçlü olduğu için Safkan at, sadece aynı cins temsilcileriyle yarışta katılabilir. Gelişmiş bir yarış ve eğitim sistemi bu hayvanları elde etmek için bir fırsat sağladı. Figüratif konuşma, safkan "ırklarda doğdu." Onun vücudu, dış ve iç verileri sadece atın hedefi hakkında çığlık atıyor. Bu cins hayvanlarda kurtçuklarda büyüme 155-170 santimetredir. Boyun eğik olarak ayarlanır, uzunluk ortadır. Vücut kuru, hatta yağsızdır. Uzun omuzlu derin göğüs. Kalçalar ve kruplar pek çok gelişmiş kaslara sahiptir, güçlüdür. Güçlü, nispeten uzun bacaklar. Safkan binicilik, diğer atlardan daha güçlü ve daha büyük bir kalbe sahiptir. Ek olarak, akciğer hacmi de daha büyüktür. Dinlenme durumunda, darbe dakikada yaklaşık 60 vuruşa eşittir. Aktif atlama sırasında - 140 vuruşa kadar. Körfez ve kırmızı takımların çoğu. Daha az yaygın olan, kahverengi renkteki atlardır ve gri veya siyah renkli bir hayvan bulmak çok nadirdir. Diğer seçenekler olamaz.

safkan at

Sadece at safkan kabul edilebilir,Anne ve babaları da ders kitabında, sırasıyla safkan. Bir hayvanın soy takma değil, ilgili ırkı veya at kendisi ne de atalarının hiçbir geri melez kalma tespit edilirse - bunların hiçbiri türe ait olarak tanınmamaktadır. Bir soy ağacında böyle bir hayvan giremez. Bununla birlikte, buna rağmen, atların herhangi bir resmi yarışa katılması yasaktır. Safkan atlarda bu yaklaşım sayesinde, tarihinin üç yüz yılı boyunca, bir başkasının kanının etkisini deneyimlemediler. Onun içinde F. Tezio "ıslah yarış atları," Thoroughbreds kimin soyundan 1793 yılında geri yayınlandı ilk kitabı Generale soy kütüğü listelenen Mares ve Stallion, kadar takip edilebilir sadece bu atları dikkate alınması hakkına sahip olduğunu yazdı.

öykü

18. Yüzyılın Birleşik Krallığı olduğu göz önüne alındığındaçok güçlü bir askeri devletti, aceleci atlar atlar için çok gerekliydi. Bütün ordu bağlantılarına karşılık gelen bir büyüme standardı bile getirildi. Üstelik, üremede bu tür atları kullanmakta ve kullanmamak imkansızdı. Eşzamanlı olarak, damızlık çiftliklerinin birçok sahibi diğer ülkelerden monte edilmiş hayvanların seçkin ırklarından ithal etmeye başladı. Çok sayıda at yarışları, avdaki atların kullanımı, üreticilerin en sağlam bireylerini tanımlamayı mümkün kıldı. Böylece, 18. yüzyılın ortalarında, İngiliz kralının ahırları mükemmel raspostnyh nitelikleri ile elit atlarla doluydu.

safkan at

kurucular

Boşaltımdaki çalışmalarda taban plakasıOrdunun ve soyluların taleplerini tatmin edebilen, at yarışı için mükemmel hayvanlara sahip olmak isteyen bir at, çeşitli tür ırkları tarafından hizmet edildi. Kraliçelerin çoğu kraliyet bitkilerinden alındı. Doğu, İspanyol ve Macar kanının kirliliği ile kısraklara tercih edildi. Bunlardan 50'si yeni türün ataları oldu. Üreme sırasında, 200'den fazla aygır kullanılmış, bunların hemen hepsi Doğu kökenlidir.

 safkan at

Çok sayıda üreticiye rağmen1730s ülkede göründü 1683 yılında İngiltere'ye getirildi Byerley Turk, Godolphin Barb, ve Darley Arap, 1710 yıldan kullanıldı: üremeye katılan İngiliz Safkan at üç aygır için varlığını borçludur.

Beuerley, Buda'nın kuşatması sırasında yakalandı.adı da aygır olarak adlandırılan kaptanı yüceltti. İngiltere'ye gelen ilk atandı. Türk, az sayıdaki kimi kapsayacak şekilde yönetmesine rağmen mükemmel bir yapımcı olduğunu kanıtladı. İlk isminin aksine, büyük olasılıkla bu aygır Arap kanıydı. Türk Beerlei en ünlüleri Herod (1758 doğumlu) olan bir dizi safkan kurdu. Herod, sırayla, çok başarılı bir yapımcıydı.

Darley Arabian 1700’de Suriye’de doğdu.1704 yılında Tamas Darley tarafından satın alındı. Aygır, üreme için müşteri tarafından kullanıldı. Çok sayıda kısrak vardı. Özellikle başarılı olanlar, doğurmak için son derece önemli olan Betty Leeds ile çiftleşiyor: Flain Chlders ve Chalders Barlet. Taylardan biri doğrultusunda Darley Arabian, 04/04/1764 tarihinde doğan Eslips'in büyük büyük büyükbabası oldu. Darley, üç üreticinin üreme üzerindeki etkileri açısından en önemlisidir. Safkan at atı.

Godolphus Barb Yemen'de doğdu. Bir hediye Fransız kralı olarak sunuldu, ancak bir İngiliz tarafından satın alındı. Aygırların en önemli doğrudan torunu, Godolphin ve Roxana tarafından doğmuş, Keid'den 1748 yılında doğmuş Metcham'dı.

yayılma

Safkan İngiliz atı

Çiçeğin ilk cildi 1793'te yayınlandı. O zamanlar, en azından bir ataya sahip olmayan, Eclipse'e giden bir atın takma adı olan Harrod'a veya Maçlara atılmayı yasaklayan bir kural vardı. Cinsinin resmi olarak tanınması 1821'de meydana geldi. Yakında hala yürürlükte olan bu cinsin at yarışlarına katılım kuralları geliştirildi. Kurallar, safkanların fizyolojisini ve mizacını dikkate alır. Jokeyler, atın hareketini kısıtlamayan kısa üzerilerle donatıldı. Aynı zamanda, mühimmatın ve jokeylerin kendileri de ağır bir şekilde düzenlenir - 60 kg'ı geçmemelidir.

Rusya'da doğurmak

Safkan at bizimtürün oluşumu zamanında ülke. 1825 yılında Lebedyan'da bir sıçrama toplumu kuruldu. Kamu ve özel fabrikalar bu cinsi yetiştirdikleri yerlere başladı. Türün gelişmesine katkıda bulunan tote ile ilk yarışlar 1876'da yapıldı. Ödül parası önemli ölçüde artmıştır. Ana yarışlar Moskova, Varşova ve Tsarskoye Selo'da gerçekleştirildi.

safkan at fotoğrafı

Bugüne kadar evcil hayvancılıkSafkan at türlerinin atları yabancı dalların temsilcilerinin gerisinde kalıyor. Yakın zamana kadar ülkemizde yetiştirilen hayvanlar yabancı meslektaşlarıyla rekabet edebilirdi, ancak bugün sadece Rus atlarıyla yarışabilirler. Ülkemizde bu cins, Stavropol ve Krasnodar bölgelerinde ve Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinde yetiştirilmektedir. Çoğu hipodrom aynı bölgededir. Bir istisna sadece mayıs ayından eylül ayına kadar at yarışlarının düzenlendiği Moskova'dır.

Diğer ırklarda etkisi

Safkan at, fotoğraf herhangi bir süsleyecekkayalar kataloğu, hemen hemen tüm ülkelerde farklı yönlere sahip diğer ırkları geliştirmek için kullanılmaktadır. Safkanların kanı sayesinde çok sayıda ırk geliştirildi. Bu, bir safkan olmadan, çok sayıda ırk olamaz, onlar 300 yıl boyunca diğer ırklarla birleşmeksizin, sadece niteliklerini iyileştirmekle boşanmış olmaları şaşırtıcıdır.

kullanımı

Safkan at ırkı uğruna yetiştirildiırklara katılım - pürüzsüz ve engelli yollarda. Sıradan sevenler için, bu at patlayıcı doğa ve enerji nedeniyle uygun değildir. Ustanın ellerine ve günlük yorucu sıçramalara ihtiyaçları var.

Safkan at fotoğrafı

Ek olarak, bu cinsin atları tilkilerde, triatlonda avlanmasında kullanılır. Sporda kendilerini göstermeyen hayvanlar, diğer ırkları da geliştirmek için verilir, ki bu da çok önemlidir.

Yirminci yüzyılın şampiyonları

Safkan at, fotoğrafıekli, mükemmel kendini yarışlarda kendini gösterir. Bu nedenle şampiyon sayısı çok büyük. Ancak, katıldıkları tüm startları kazanan Colin, 1907 ve 1908 için 15'te, özellikle 20. yüzyılda kendini gösterdi.

İngiliz safkan at

Buna ek olarak, savaşçı, Men O'Var, Ekupois, Kont Filosu, Cytech, Neitiv Dinser, Kelso, Sekreterya, Foego ve bu görkemli türün diğer birçok atı meşhur olmuştur.

Safkan at (fotoğraf) 2019

Safkan at (fotoğraf) 2019

Related news

 • Ünlü şarkıcı kızını paylaşıp dua istedi
 • Bayan av koruma memuru görenleri şaşırtıyor
 • Kızlar için moda sweatshirtler (2013 trendleri)
 • Pasaportum için hangi belgelere ihtiyacım var
 • Nane: ferahlatıcı bir bitkinin tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

 • Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)


  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)

  Safkan at (fotoğraf)