Saç Rengi Nasıl Açılır 2019

Saç Rengi Nasıl Açılır 2019 Saç Rengi Nasıl Açılır

Saç Rengi Nasıl Açılır ?

Kuaföre gitmedensaç renginizi açmakistiyorsanız mutfak dolaplarınıza yönelin. Limon suyu, bal, zeytin yağı ve hidrojen peroksit gibi ürünlerin hepsi saçınızda daha açık renkli gölgeler elde etmek için kullanılabilir. Bu saç rengi açama yöntemlerini nasıl kullanacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin.

Yöntem 1/3: Limon Suyu

­

1) Limon suyu karışımı yapın.Birkaç limonu kesip sıkın ve yarım fincan limon suyunu bir kâseye aktarın. Üzerine yarım fincan da su ekleyip bu karışımı bir sprey şişesine dökün. Su ve limon suyu iyice karışıncaya kadar çalkalayın.

 • Eğer saçlarınız uzun ve kalınsa su ve limon miktarlarını 1'er fincana çıkarın. Sadece bazı yerlerin vurgulandığı röfleli bir görünüm istiyorsanız da ölçüleri dörtte bire indirin. Burada önemli olan, su ve limon suyu miktarlarının hep aynı olmasına dikkat etmektir.
 • Eğer boşalmış eski bir sprey şişesi kullanacaksanız, şişeyi limon suyu solüsyonuyla doldurmadan önce içinde kalmış olabilecek her türlü kimyasaldan arındırıp duruladığınızdan emin olun.

­

2) Saçınız nemli olsun.Saçınızı duşta ıslatın ve nemli kalacak kadar ama suların da damlamayacağı kadar kurulayın. Aman dikkat; nemli saça uygulamak çok önemli. Yoksa limon suyu saçınızı çok fazla kurutur.

 • Mümkünse, birkaç gündür yıkanmamış saçlara uygulayın. Saçınızın doğal yağı, saçlarınızı limon suyunun zararlarına karşı koruyacaktır.

­

3) Limon suyu solüsyonunu saçlarınıza sıkın.Daha açık olmasını istediğiniz bölgelerde yoğunlaşarak spreyi istediğiniz gibi sıkabilirsiniz. Ne kadar çok solüsyon kullanırsanız saçlarınız da o kadar açılacaktır.

 • Eğer sadece saçınızın belli yerlerinde vurgular istiyorsanız bi pamuğu solüsyona batırıp rengini açarak vurgulamak istediğiniz yerlerdeki saç tellerinize sürebilirsiniz.
 • Saç diplerinize de iyice limon suyu değdiğinden emin olun ki dipler saçlarınızın geri kalanından daha koyu görünmesin.

­

4) Saçınızı güneşe verin.Güneş ışınları, limon suyunu harekete geçirerek saçınızda açık birkaç gölge daha ouşturmasına yardım eder. Bunun için güneşe çıkın ve 30 dakika kadar saçlarınızın güneş almasını sağlayın. Saçlarınızı güneşe ne kadar çok maruz bırakırsanız açılma da o kadar fazla olacaktır.

 • Güneşte 60 dakikadan fazla kalmayın yoksa saçınız zarar görebilir.
 • Doğrudan güneşe maruz kaldığınız durumlarda güneş yağıyla vücûdunuzu korumayı ihmâl etmeyin.

5) Durulayın. İçeri geri girin ve saçınızı soğuk suyla yıkayın.Önce limon solüsyonunun yapış yapış etkisi geçene kadar yıkayın; ardından her zamanki gibi şampuanınızı yapıp saçınızı kremleyin.

­

­

6) Bırakın kurusun.Birkaç gün saçınızı ısıtıcılı şekillendirici ürünlerden uzak tutun ki saçlarınız limon solüsyonunun kurutucu etkilerinden arınabilsin. Kendi kendine kurumasına izin verin ve canlılığını kazanması için saç nemlendiricisi sürün.

Yöntem 2/3: Bal ve Zeytinyağı

­

1) Bal ve zeytinyağını bir kâsede karıştırın.Yarım fincan bala yarım fincan zeytinyağı kullanın. Bir çırpıcı yardımıyla güzelce karıştırın. Bal biraz katılaşabilir; devam etmeden önce solüsyonun tamamen yumuşadığından emin olun.

2) Karışımı nemli saça uygulayın.Rengini açmak istediğiniz saç tellerine köklerden ucuna kadar kapladığından emin olduğunuz karışımla friksiyon yapın.

 • Saçınızın tamamının rengini açmak istiyorsanız karışımı bir kerede kafanızdaki bütün saça her teli kaplamasına dikkate ederek uygulayın. Bu işlem sırasında karışımınız biterse biraz daha bal ve zeytinyağı karışımı yapın. Bütün saçınıza sürdükten sonra kafanızı plastik duş bonesiyle kapatın.
 • Sadece birkaç teli açmak için vurgulamak istediğiniz tutamları ayırıp bal ve zeytinyağı karışımıyla kaplayın. Ardından o tutamları saçınızın geri kalanından ayrı tutmak için streç filmle sarın.

­

3) Karışımın saçınıza işlemesine izin verin.Oturup bal ve zeytinyağının sihirlerini göstermelerini bekleyin. Bu süre, en az yarım saat alacaktır. Ne kadar çok beklerseniz karışım saçınızın rengini o kadar açacaktır.

4) Durulayın. Hazır olduğunuzda su artık duru akana kadar saçlarınızı sıcak suyla durulayın.İşiniz bittiğinizde saçınızın yapış yapış ya da yağlı kalmamış olması gerekiyor. Sonrasında şampuanlayıp kremleyin ve kurutup şekil verin.

 • Bu yöntem saçınıza limon suyu kadar zarar vermez. O yüzden neticeden memnun kalıp da saçınızın rengini daha da açmak isterseniz birkaç gün sonra işlemi yenileyebilirsiniz.
 • Bir dahaki sefer saçlarınızın rengini açarken bu karışımın içine nane ya da lavanta gibi bitki özü yağları koyarsanız aromaterapinin yararlarının da keyfini dürebilirsiniz.

Yöntem 3/3: Peroksit

­

1) Peroksit solüsyonu hazırlayın.Temiz bir sprey şişesine eşit miktarlarda su ve eczenelerden temin edebileceğiniz hidrojen peroksit koyun. Saçınıza nüfuz etmelerini istemiyorsanız şişede önceden bulunmuş olabilecek her kimyasalın tamamen temizlendiğinden emin olun.

2) Solüsyonu saçınıza uygulayın.İster tutamlar hâlinde bütün saçınızı spreyleyin isterseniz de karışımı bir pamukla açmak istediğiniz belli tellere sürün. Ama solüsyonu köklerden uçlara kadar uygulamaya dikkat edin.

 • Kafa derinize çok fazla solüsyon kaçırmayın; cildinizi tahriş edebilir.
 • Saçınızı ilk defa açarken çok fazla peroksit solüsyonu kullanmayın. Eğer etkilerinden memnun kalırsanız her zaman tekrar edebilirsiniz.
 • Çok koyu ya da siyah saçlarınız varsa bu yöntemi kullanmayın. Sonunda saçlarınız turuncuya dönebilir.

­

3) Oturun. Birkaç dakika sonra peroksidin saçınızı açtığını görebilirsiniz. 30-30 dakika kadar oturup bekleyin.

 • Peroksidi saçınızda ne kadar uzun bırakırsanız saçlarınız da o kadar açılacaktır.
 • Solüsyonu saçınızda 40 dakikadan fazla bırakmayın. O kadar uzun süre bırakırsanız saçlarınızı kurutup ciddi zararlar görmelerine neden olur.

­

4) Durulayın. Saçınızı soğuk suyla yıkayıp şampuanlayın ve boyalı saçlar için olan ürünlerle kremleyin.Peroksidi sık kullanmak saçlarınızı yıpranmış ve hasarlı gösterebileceğiden işlemi yenilemeden önce birkaç hafta geçmesini bekleyin.

İpuçları 1

­

 • Saçlarınızı açtıktan sonra derinlemesine krem kullanın. Saçlarınızın nemini geri kazanmasına yardımcı olacaktır.
 • Bir başka yol da kremle birlikte limon, lime ve portakal suyu kullanmaktır.
 • Peroksit kullanırken dikkatli olun; gerçekten saçlarınıza hasar verebilir.
 • Limon suyunu kremle karıştırmak (ya da limon suyunu kremin içinde bırakmak), daha kolay sürülür hâle getirir ve duruladığınızda da daha yumuşak saçlar elde edersiniz.
 • Demli kamomil çayı, limon suyu yerine kullanılabilir.

­

­

İpuçları 2

­

 • Saçınızda ani renk açılmaları istemiyorsanız hidrojen peroksidi önce saçınızın uçlarında ufak bir yere sıkın; tarayıp­ ayırın ve sonucu test etmek için durulayın.
 • Saçınızı yeni boyadıysanız ve hemen ardından rengini açmak istiyorsanız sıcak yağ uygulaması yapın ye da zeytinyağıyla kaplayın. Sonra saçınızı streç filmle sarıp 60 dakika nüfuz etmesini bekleyin. Şampuanla yıkadığınızda boyanın çoğunun çıktığını göreceksiniz.
 • Güzellik malzemesi satan bir dükkândan saç boyası çıkarıcı da alabilirsiniz. Boyayı sıyıracağı için saçınıza zarar verebilir. Saçınız aşırı zarar görmüşse ekstra bakım yapan saç boyası çıkarıcı kullanın. Boya uzun bir süredir saçınızdaysa yine ekstra bakım yapan saç boyası çıkarıcı kullanın. Ama bunlar, saçlarınızı kendi renginden daha kızıl ya da cırtlak hâle getirebilir.
 • Boya yüzünden saçlarınız ciddi zarar görmüşse bir saç stilistinden tavsiye alın.
Saç Rengi Nasıl Açılır 2019

Saç Rengi Nasıl Açılır 2019

Related news

 • Haftalık makyaj rehberi
 • Tek Seferde Çoklu Ponpon Yapımı
 • Çiçek Desenli Nevresim Modelleri
 • Geleneksel Kuru Köfte Tarifi
 • Divriği Pilavı Tarifi

 • Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır


  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır

  Saç Rengi Nasıl Açılır