Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 2019

Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 2019
15.09.2019

Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 44

Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu

2 Haziran 2013'te Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda polisler  olaylarını protesto edenlere müdahalede bulunmuş, meydandaki kalabalığı cop ve ile dağıtmıştı. 

Bu sırada Kordonboyu'nda rıhtım üzerinde oturan ve eylemle ilgileri olmadığı belirtilen birkaç genç de polislerce coplanmıştı.

Üç polisin gençleri coplarken bir polisin de genç bir kızın saçını çekmesi objektiflere yansımıştı. 

Tepki çeken görüntüler sonrası iki polis kask numaralarından belirlenip geçici olarak açığa alınmıştı.İzmir Barosu da bu polislerin cezalandırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Dava açılmadı

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı, polisler hakkında 'Görevi kötüye kullanma' suçundan 2-6 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açtı. Ancak bu süreç içinde tartaklanan gençler ortaya çıkmadığı için Savcı sanıklar hakkında etkili eylem suçundan dava açamadı.

32'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde sekizinci celsesi yapılan duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık polis memurları İbrahim G. ve Mehmet K., katılmazken, avukatları Tolga Yurdakul hazır bulundu. 

Sanıkların avukatı Tolga Yurdakul, dosyada şikayetçi ve zarar beyanında bulunan her hangi bir müştekinin olmadığını, müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesi gerektiğini, ceza verilecekse de adli para cezası uygulanmasını ve daha önceden sabıkaları bulunmadığından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep etti.

Aynı suçu işlerlerse ceza ödeyecekler

Hakim Ümit Özmen, taleplerin ardından her iki sanığı önce iki eylemden dolayı 360'şar gün hapis cezasına çarptırdı. Hakim ardından sanıkların cezalarını suçu kabul etmeleri ve sabıkasız olmalarından dolayı 74'er güne indirdi. Hakim 74'er gün hapis cezasını da 1480'er lira adli para cezasına çevirip bu cezayı da beş yıl süre ile erteledi. Polisler 5 yıl içinde aynı suçu işlerse 1480'er lira ceza ödeyecek.

Sanık polis 'pişmanım' dedi

Daha önceki duruşmada ifade veren sanık İbrahim G, olay günü bir grubun kendilerine taş atıp küfür ettiğini, gözaltı işlemi sırasında da küfürlerine devam edince kendisine hakim olamadığını belirtti. Sanık polis, 60 saatten fazla uykusuz, aç ve yorgun olmasının etkisiyle, kendisine, mesleğe ve teşkilatına yakışmayan bir harekette bulunduğunu, pişman olduğunu söyledi.

Sanık Mehmet K., ise mavi tişörtlü kişinin olayların başında elindeki sopayı yere atarak devlet büyükleri ve kendisine ağza alınmayacak küfürler ettiğini, bu kişi üzerine yürüyünce copla iki kez vurduğunu, bu sırada yanındaki kadının da elindeki taşları denize attığını gördüğünü, içinde gaz maskesi ve taş bulunduğunu tahmin ettiği sırtındaki çantayı çekmek istediği sırada eline saçlarının geldiğini ileri sürdü. 

Mehmet K.

Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 2019

Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 2019

Related news

 • Ayva Jölesi
 • Japon Nefes Tekniği İle Göbek Eritme
 • İlkbahar-Yaz 2019 Saç Rengi Trendleri
 • Cut crease makyaj nedir
 • Badan (bakım ve yetiştirme): yararlı bilgilerle silahlandık

 • Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 8

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu


  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 43

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 36

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 50

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 49

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 8

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 50

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 30

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 86

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 56

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 79

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 3

  Saç Çekip Coplayan Polislerin Cezası Belli Oldu 55