Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 2019

Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 2019

Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 68 27.01.2019, 13:21

Sözdizimsel analiz ve "Achilles topuk" ifadesinin anlamı

Sen nasıl duydunKonuşmada konuşmanın anlamsız konuşması olan konuşmasını kullanarak, "Bu öğrencinin Aşil Topağı" matematiği kullanarak, herhangi bir kişiyi tanıdık alay eder. Ve böylece, ve benzeri. Bu ifade sizin için muhtemelen ilginizi çekiyor ve bir soru gibi: "Aşil topuğu" sözcüğünün anlamı nedir? ".

Utançlı ve korkutucu - Aniden gülmek veTapınağında bir parmak bükün! Arkadaşlarınızın arasında bulunan tanıdık filologlar sormak zorunda değiller. Ve "Achilles heel: meaning" sorgusu için arama motorlarında, her site bu deyimin kendi yorumunu sunar ve her biri bir önceki dilden farklıdır. Ancak, bu makaleyi tökezlerseniz, şanslı olduğunuzu düşünün! Aşağıda, "Aşil topuğu" ya da "Aşil topuğu" ifadesinin anlamını ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Önce, bu cümleyi sözdizimsel olarak analiz edelim. İki kelimeden oluşur: "Aşil" ve "topuk". Bulundukları konuşmanın hangi bölümlerine ait olduklarını öğreneceğiz.

"Topuk" kelimesi "ne?"(Beşinci topuk üzerinde, topuk, topuk, topuk) olguda değişebilir dişil mi ve birinci düşüş ve dolayısıyla i onun eş anlamlıdır -." Topuk ".

"Aşil" kelimesi "ne? ? Kimin "dişil ve değişiklikler durumlarda (Aşil, Aşil) ile, daha sonra yukarıdaki özellikleri, bu oluşturulduğu bir sıfat i temelinde -." Aşil".

"Aşil topuğu" ifadesi "sıfat + isim" yapısına sahiptir. İçindeki sözcükleri sözdizimsel olarak bağlama yöntemi bir anlaşmadır.

Şimdi dilbilim bölümüne geçiyoruz: "Aşil topuğu" ifadesinin edebi anlamını açıklığa kavuşturun. Bu cümledeki sıfatla ilgili paragrafı okursanız, hem onun hem tüm ifadesinin kökünün bir sözcük veya daha doğrusu bir ad olduğunu anladınız demektir: Aşiller.

Aşil topuğu değeriEski Yunan mitolojisini okursanız, o zaman sizMuhtemelen "Aşil" kelimesi veya bazı kaynakların dediği gibi "Aşil" tanıdıktır. Bu, Truva Savaşı'ndaki katılımcılardan birinin adı. Şimdi tartışılan ifadenin kökeni bu kahramanın ölümü ile yakından ilgilidir. Onun ... Hayır, dur. Aşil'in tüm hayatını anlayana kadar, onun ölümüyle ilgili söylediklerimi anlamayacaksın.

Achilles'in doğumu Zeus tarafından tahmin edildi.Prometem, kayaya zincirlenmiş. Thunder'ı deniz tanrıçası Thetis'le evlenmeyeceği konusunda uyardı, ya da babasından daha güçlü bir oğlu olacaktı. Zeus, Prometheus'u dinledi ve karısına Myrmidonların kralı olan büyük kahraman Peleus'u verdi. Yakında Achilles adında bir oğlu vardı. Oğlunun savunmasız kalmasını sağlamak için, Aşil'i topuk tarafından tutan Thetis, onu kutsal nehir Styx'in sularına daldırdı. Ve oklara, ateşe ve kılıca ulaşılamaz hale geldi, sadece annesinin tuttuğu topuk, tüm vücudunda tek savunmasız yer olarak kaldı.

Çocukluk döneminde Achilles arkadaşı Phoenix ve tarafından büyütüldü.Centaur Chiron. Yakında Odysseus ve Nestor'un gerekliliklerine göre ve babasının iradesini yerine getiren Aşil, Truva'ya karşı kampanyaya katıldı. Aşil Oğlunu kurtarmak isteyen bitmez bu kampanya için iyi olduğunu şey bilmeden Annesi, bir kehanet tanrıça Thetis, kadın giysileri içinde oğlu boyunca, son arasından Skyros Lycomedes kızları kralından sakladı.

Aşil topuğunun felsefesinin anlamıAma Odysseus bunu öğrendi ve gitmeye karar verdi.hüner. Lycomedes sarayına geldi ve prenseslerin kadın takıları ve silahlarından önce ortaya çıktı. King Skyros'un bütün kızları süslemelere hayran olmaya başladı ve sadece biri silahı ele geçirdi. Bu, çocukluktan beri silah sanatını öğrenen Achill'di, onu alma arzusuna karşı koyamadı. Odysseus hemen yaygara yaptı ve maskesiz Achilles bir grup Yunan'a katılmak zorunda kaldı.

Savaşlarda Aşil'in mükemmel olduğu kanıtlandı.savaşçı, 72 Truva atları elinden düştü. Ancak son savaşta, Paris'in okuyucusu tarafından öldürüldü ve onu doğrudan en savunmasız topuğa bıraktı. Aşağıda, Achilles'in bedeni eşit bir altın ağırlığı karşılığında kullanılmıştı.

Aşil topuğu bu

Bu Aşil'in tüm efsanesi. Muhtemelen, çoktan anlamların anlamını anladınız. Bu efsanede Aşil'in topuğu, vücudunun tek savunmasız kısmı olan Aşil'in topuk kısmıdır. Ve deyimdeki rol, zayıf ya da savunmasız bir yer, bir konu, vb. Anlamına gelir. İnsanlarda, görünüşte görünmesine rağmen, incinebilir.

Rusça dilinde çok fazla deyim var. Ve konu olan konuşma, - "İfade Kuşlar" "Aşil topuğu" phraseologism değeri üzerinde birçok sorunun arasında tek değildir Diğer bir çok sayıda feolojik birim, bu kadar çekici bir anlama sahip değildir. Ama onlar hakkında başka bir zaman konuşacağız.

Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 2019

Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 2019

Related news

 • Anne hakkında yazmak: nasıl yazılır, ipuçları, örnekler
 • KESE SABUN LİFLERİNİN EN GÜZELİNİN YAPILIŞI
 • Anlaşmalı boşanma davasının şartları nelerdir

 • Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 1

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı


  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 31

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 8

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 74

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 53

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 67

  Sözdizimsel analiz ve Achilles topuk ifadesinin anlamı 85