Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 2019

Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 2019


Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 16 18.01.2019, 16:41

Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları

Bir kadın bir bebek doğduğunda, o başlarher vesileyle ilgili endişelenme. Böylece, annem, kırıntılarının yiyecek, uyku ve sağlığından endişe ediyor. Yenidoğanın sık sık hapşırdığı olur. Her kadın endişelenir. Bu semptomun nedenleri makaleden öğrenilecek. Neden yeni doğmuş bir bebek sık sık hapşırıyor? Bununla ne yapmalıyım ve bir doktora gitmeliyim?

sıklıkla yenidoğanlarda hapşır

Yenidoğanları sık sık hapşırma

Bebeğin görünümünden hemen sonra vücuduçevre koşullarına uyum sağlamaya başlar. Yani, bir bebek hıçkırık, hapşırma ve öksürme yapabilir. Çoğu zaman bu, herhangi bir patolojinin bir semptomu değildir ve tedavi gerektirmez. Bununla birlikte, yenidoğanın sık sık hapşırdığı durumlar vardır ve bu hastalığın bir işaretidir. Aynı zamanda en kısa zamanda düzeltmeye başlamak gerekir, ancak bir doktor tedaviyi reçete etmelidir.

Yenidoğan neden sık sık hapşırıyor? Bu semptomun ortaya çıkışının ana nedenlerini göz önünde bulundurun ve eliminasyon yöntemlerini anlayın.

Fizyolojik soğuk

Yenidoğan bebeklerini sık sık hapşırmayın, çünkü oburunlarında büyük miktarda mukus salınır. Tüm bunların oldukça basit bir açıklaması var. Anne bulunan bebek sıvı haldedir. Akciğerleri yoğun yapıştırılmış ve hava üşütmemelidir. Dağıtıcı kırıntılar amniyotik sıvı çekebilir ve geri çıkarabilir. Solunum organlarının mukoza zarları sürekli nemlenir.

Bir bebek dünyaya geldiğinde, ilknefes alıyor. Akciğerler düzleşir ve solunum sistemi farklı çalışmaya başlar. Mukus zarları kademeli olarak kurumaya başlar ve ağızda küçük kabuklar oluşur. Solunum yollarını tahriş edebilirler. Bunun sonucunda yeni doğan bir bebek sıklıkla hapşırır.

Yenidoğan sık sık hapşurur

Östaki trompet ve olgunluk

Çoğu kez yeni doğanlarda hapşırmanın nedeni,Östaki geçişinin başarısızlığı olabilir. Bu tüp bebeğin kulaklarını nazofarinks ile birleştirir. Doğumdan hemen sonra, kısa ve geniş. Yaşla birlikte uzatır ve inceltir.

Bebeğin hapşırılması hemen sonra başlarsabeslenme, daha sonra muhtemelen nedeni bunun içinde yatıyor. Endişelenme. Birkaç hafta içinde kırıntı durumu değişecektir.

yenidoğanın neden sık sık hapşırdığı

Kuru hava

Sık sık yenidoğanları, aşırı kurutulmuş hava ile çevrelenmiş olmalarından dolayı hapşırırlar. Bir yetişkinin vücudunun bu duruma benzer şekilde tepki verdiğini belirtmek gerekir.

Kuru hava, mukoza zarlarını etkiler. Gerekli nemi kaybederler ve çok hassas olurlar. En ufak tahriş edici hapşırmaya neden olabilir.

hastalık

Yenidoğan neden sık sık hapşırır? Bu, kırıntının hasta olduğu gerçeğinin bir belirtisi olabilir. Eğer hapşırmaya ek olarak, bebeğin burun akıntısı ya da burun mukozası, ateşi olan bir öksürüğü varsa, o zaman soğuktur.

Hapşırmanın şu şekilde olabileceği unutulmamalıdır.bakteriyel ve virüs enfeksiyonunda. Her iki durumda da tedavi çok farklıdır. Bu yüzden muayene ve randevu almak için bir uzmanı ziyaret etmeye değer.

yenidoğan bebek sık sık hapşırır

alerji

Bir kişi sık sık hapşırmaya başlarsaDurum, akla ilk gelen şey alerjik bir reaksiyon. Bebeği dikkatle izle. Belki hapşırmasının belli bir modeli vardır.

Çoğunlukla çocuklar ev kimyası, şampuan veya kremaya benzer şekilde tepki verirler. Tüm kokuları çocukla temastan çıkarmaya çalışın ve davranışının değişip değişmediğine bakın.

Dış uyaran

Küçük çocuklar herhangi bir şekilde güçlü tepki verebilir.dış uyaranlar. Bir kırıntı genellikle annemin parfümden yararlanması nedeniyle hapşırmaya başlar. Ayrıca, parfüm bulunan herhangi bir kozmetik ürün benzer bir reaksiyona neden olabilir.

Babam yakınlarda sigara içmiş ve sonra aldıBebek kollarında, sonra da hapşırmaya başlayabilir. Bütün bunlar dış uyaranlara karşı savunmacı bir tepki. Genellikle bu durumda, ağzından gelen mukusun bolca ayrılması başlar.

Ya bebek sık sık hapşırırsa?

Bebeğin çok hapşırdığını fark ederseniz,o zaman bir uzmana danışmaya değer. Sadece bir çocuk doktoru bebeği inceleyebilir ve doğru tanı koyabilir. Tedavi, nazal pasajların tahriş edilmesine neden olacaktır.

 • Burun mukozayı tahriş küçük kabuklar, kurdu, o bunları kaldırmak için gereklidir. Vazelin veya yağda batırılmış bir pamuk çubukla kullanarak yapabilirsiniz.
 • Genellikle havayı nemlendirir. Bebeğin hapşırması, mukoza zarının aşırı miktarda alınmasıyla oluşur, derhal durur. Nemlendirin, hava ıslak giysileri, sıvıları kaynatmak veya özel cihazlar kullanarak olabilir.
 • Kokulu, kokulu ve kokulu kozmetikler kullanmayın. Bebekle temastan önce ellerinizi yıkayın ve bir duş alın.
 • Hapşırma hastalığın nedeniyse, tedaviye başlamaya değer. Çoğu zaman, doktorlar antiviral veya antibakteriyel ilaçlar reçete eder.

Neden yeni doğmuş bir bebek sık sık hapşırır

Özetlemek

Artık yeni doğmuş bir bebeğin neden olduğunu biliyorsun.Sık sık hapşırır ve onunla nasıl başa çıkılır. Semptom fizyolojik nedenlerle ortaya çıkarsa, doktorlar sadece beklemenizi tavsiye eder. Zamanla hapşırma azalır ve tamamen geçer. Deneyimli kız arkadaşlarının tavsiyesi üzerine bir bebeğin burnuna asla anne sütünü gömmeyin. Bu sağlıklı bir bebekte iltihap ve enfeksiyona yol açabilir.

Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 2019

Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 2019

Related news

 • Verilen garantinin yüzde 4ü karşılandı: Zafer Havalimanında gitmeyen yolcular için 26.6 milyon euro ödendi
 • Seks bağımlısı bir eşle nasıl başa çıkılır
 • Yarı Transparan Bayan Örgü Bluz Yapılışı

 • Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 2

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları


  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 70

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 39

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 64

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 7

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 55

  Sık sık yenidoğanlarda hapşırma: nedenleri ve onları ortadan kaldırmanın yolları 48