Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 2019

Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 2019
21.08.2019

Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 61

Rusya'nın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri

Rusya asırlık ve çok büyük bir ülkeilginç tarih. Her yıl binlerce turist ve hacı ziyaret ediyor. Ve rota sekiz ana noktadan oluşur. Bu Rusya'nın Altın Yüzüğü: Suzdal, Sergiev Posad, Pereslavl-Zalessky, Büyük Rostov, Yaroslavl, Kostroma, Ivanovo ve Vladimir şehirleri. Her biri kendi yolunda benzersiz ve sıra dışı. Bugün ilk temsilcimizle tanışacağız.

En başında

Suzdal Vladimir bölgesinde yer almaktadır. Kamenka nehrinin kıyısında bulunan bir yönetim merkezidir. Şehir yeşillikler içinde gömülü, huzur ve temizlik farklıdır. Burada şairlerin söylediği muhteşem Rusya'nın pitoresk manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Rusya'nın Suzdal altın yüzükSuzdal'ın tarihi, arkeologların ve diğer bilim adamlarının öne sürdüğü gibi onuncu yüzyılda başlıyor. Bununla birlikte, yıllardaki ilk sözler sadece önümüzdeki yüzyılda ortaya çıkmaktadır.

İlk giriş: "Suzdal, yıl 1024". Şehir, ciddi bir kuraklık yaşadı ve bu da mahsul yetmezliğine ve kıtlığa yol açtı. Zaten Ortodoks Rusya'da, hala putlara sadık hayranlar vardı - putperestler. Yiyecek eksikliği sorununu bir işaret olarak gördüler ve inançtan sapma konusundaki memnuniyetsizliklerini göstererek bir isyan çıkardılar.

İç sorunu çözmek için kendisiKiev büyük prens - Yaroslav the Wise. O, düşmanlığın ateşini yakmaya başlamamış ve her zaman olduğu gibi, düşünceli ve rasyonel davranmıştır. Çok fazla ekmek aldım ve halka verdim. Sorun çözüldü, daha fazla huzursuzluk için hiçbir neden yoktu.

Suzdal'ın tarihinin basit olduğu söylenemez: salgın hastalıklar, yangınlar, harabe, düşman halkların yakalamaları. Ancak, en iyi özelliklerini korudu ve bugün neşe ile onları turistlere gösteriyor.

Suzdal manzaraları

Şehrin ilk ilgisiyetmişli. Burada turistler güzel pitoresk yerde toplanmış, hayranlık ve hayretler uyandırdı. Gerçekten de Suzdal, tarihsel olarak değerli ilkel olarak adlandırılabilecek cazibe merkezlerine sahiptir.

Bugün şehir, büyük bir müze, bir koruma, Rusya'nın gerçek bir hazinesi haline geldi.

Bir başka ayırt edici özellik ise tatil. Kentin yetkilileri, girişimcileri ve müze çalışanları çok çaba harcadılar, ama inanılmaz başarılar elde ettiler.

Suzdal'da Rusya'nın altın yüzükMardi Gras, yılbaşı, bayram el sanatları, karikatür festivali, Indian Summer - bu Rusya'dan değil, aynı zamanda uzak ülkelerden sadece binlerce turist çeken bir süre.

Bu harika bir yer, bir kez ziyaret edildi, tekrar tekrar gelmek istiyorum.

Aşağıda Suzdal müzeleri, manastırları ve kiliseleri ile tanışacağız.

Yaşayan Tarih Müzesi: "Shurovo Gorodishche"

Bu modern antik anıt çok uzun zaman önce ortaya çıkmadı. Kentte düzenlenen tarihi bir filmi filme aldıktan sonra manzara vardı. Onlara dayanarak bir müze oluşturuldu.

Çeşitli binalar, konut ve ev,İlk yerleşimcilerin yaşamını yansıtır. İnsanların el sanatları, çömlekçilik, demirci olarak çalıştıkları ve fırınlarında ekmek yaptıkları zamanın tarihini gözler önüne sermektedir. Ziyaretçiler geçmişin dünyasına kolayca giremez, sadece herşeyin nasıl görünebileceğini görmekle kalmaz, aynı zamanda kendi yaşam tarzlarını da deneyimleyebilir.

Yöneticiler elleriyle denemeyi öneriyorlar.silahlarla çalışın, tarımla uğraşın, hayvanlarla tanışın. Kalemlerin topraklarında kırılmamış boş, atlar ve evcil hayvanlar var.

Genel olarak, Rusya'nın Altın Yüzüğü - özellikle Suzdal - pek çok turist çeken muhteşem bir dünyaya dalmanızı sağlar.

Bu arada, müzeye yardım eder ve sunar. Dahası, bir hektardaki devasa bir bölgede, folklor olayları ve çeşitli toplu şenlikler gerçekleştirilebilir.

Suzdal manastırları

Ahşap Mimarlık Müzesi

Turistler şehirde nereye giderse, onlarçağdaşlara sırlarını saklayan geçmişe düşmek. Suzdal müzeleri, tarihe olan sevgiyle, ataları ve her detayı için kendi içinde iyi bir atmosfer yaratır.

Rus köylülerin hayatını tanımak ve geçmişin gerçek binalarını görmek için - bu yüzden buraya birçok turist gelir.

Ahşap Mimarlık Müzesi korundugerçekten eşsiz şeyler. Örneğin, köylü kulübeleri, bu dönemin iki katlı evleri. Burada nüfusun en fakir kesimlerinin, orta sınıfın ve varlıklı insanların nasıl yaşadığını görebilirsiniz.

Daha yakın zamanlarda, sergi yenilenmiştirBaşka bir bölgeden getirilmiş olan bu değirmen. Hemen hemen bütün binalar ülkenin farklı bölgelerinde toplanıyor, ama hepsi gerçek tarihi ve hayatı yansıtıyor.

Balmumu Müzesi Rakamlar

Kremlin caddesinde görebilirsinizondokuzuncu yüzyılın sıradan bir binası, ama onun içeriği entrara ve hatta biraz korkuyor. Çeşitli pozlarda donmuş meşhur siyasal ve kültürel figürlerin balmumu figürleri o kadar gerçekçi gözüküyor: dar bir şekilde bakın ve nasıl nefes aldıklarını görün.

suzdal gözde mekanlarıBu materyal yanlışlıkla oluşturulmadıüç boyutlu modeller. Balmumu kullanımı eski zamanlarda başladı. Büyücülük için, mumyaları işlemek, tuvali dış etkilerden korumak. Zamanla, yaratıcılık için bir malzeme oldu. Roma'da, evlerde maruz kalan, yaşayan veya ölü insanların yüzlerinden maskeler yapmak popülerdi.

Çağdaşlarımız ileri adım attı. Bugün Suzdal şehri sadece orijinalleri gibi olmayan balmumu figürleri saklıyor. Onlar ünlülerin küçük bir dünyasına dalmışlar. Özel kıyafetler, iç mekan, süs eşyaları - tüm bunlar görüntüleri tamamlıyor.

Posadsky Evi

Turistler arasında Suzdal'ın çeşitli manastırları popülerdir. Birinin topraklarında, Spaso-Efremovsky, Posadsky evi yer almaktadır.

Kentin diğer yapılarından farklıdır. Ekstrüde yukarıya doğru keskin ahşap çatı, oyma kepenkler. Ev, ahşap muadilleri ile aynı şekilde yapılır, ancak ana malzemesi bir taştır. Tarihsel olaylardan dolayı oldu. Ticarete katılan kent sakinleri, giderek zenginleşmeye ve daha güvenilir ve pahalı evler inşa etmeye başladılar.

Müze inşaatı sadece 70'lerde yapıldı. Bugün iç dekor, evin hala yaşadığı izlenimini veriyor ve sahibi sadece geçici olarak yok.

İç mekanda, gömme tezgahlar, oymalı masalar, yağlı boya ile kaplanmış dolaplar gibi mobilya detayları korunur.

Suzdal müzelerinin tarihsel notalarla ayırt edildiği açıktır. 9. ve 11. yüzyılların yaşam ve yaşam koşullarını tanımak isteyenler çok fazla izlenim ve dokunma tarihi elde edebilecektir.

rusya suzdal

Suzdal Kremlin

Şehrin binalarının çoğu derinlere dayanıyorantik. Suzdal, canlı ve ilginç tarihini korudu. Gezi kendi içinde gizliyor ve yeni bir nesle aktarıyor. Bu yerlerden biri Kremlin'dir.

Günümüzün tarihinde yüzyıllar önce şehir doğdu. İlk yerleşmeler için bilinen bir tarih yoktur. Farklı bilim adamları ve arkeologlar, 10. veya 12. yüzyılda binaların görünümünün versiyonlarını ileri sürdüler.

Eğer Rusya'nın Altın Çemberi'ni gezmeyi seçtiyseniz, güzergahınıza Suzdal dahil edilmelidir.

Kremlin birçok tarihi depolarZiyaretçilerin ilgisini çeken ve yoğun ilgi uyandıran sergiler. Noel katedrali, Prens mahkemesindeki Varsayım Kilisesi, Aziz Nikolaos Kilisesi - tüm bu topraklarında.

Burada ünlülerin aktiviteleri hakkında bilgi edinebilir, kiliselerin hazinelerini, çeşitli tabloları ve el ile yapılan objeleri görebilirsiniz.

Michali Bölgesi

Meraklı araştırmacılar asla geçmeyecekBu büyüleyici bir yer. Michali, şehirden ayrı duran ve kendi hayatını yaşayan bir yerleşmedir. Yaya veya ulaşımla ulaşılabilen ayrı bir köy olarak kabul edilir.

Rusya'nın Altın Yüzüğü: Suzdal, Michali - bu yer dünyanın dört bir yanından gelen turistleri çeken keşifler ve sırlar içeriyor.

Sözde Rusça'yı koruyan eşsiz bir kilise.tarzı - St. Alexander Nevsky. Duvarlar tuğladan yapılmıştır ve mimari düzen, binanın bir bütün olarak bir haçı andırdığı şekilde tasarlanmıştır. Canlı bir fark, platbandların, kokoshnikov'un, desenlerin, sütunların bolluğu.

Suzdal'da Rusya'nın altın yüzükSovyet zamanlarında kilise, kendileri gibi birçok kişinin kaderinden kaçındı, bir depo ya da köy klübü yapılmadı. Bütün bu süre boştu. Belki de bu yüzden önceliğini korumuştur.

Spaso-Evfimievsky Manastırı

Şehrin kuzey kısmı, sol banka - burada başka bir ünlü yer. Başkalaşım Manastırı bir kez Evfimievsky olarak yeniden adlandırıldı. İlk hegümanın adı buydu.

Başlangıçta, binalar ahşaptan yapılmış, ancak daha önceBugün ulaşamadılar. Bugün, turistler 17. yüzyılın başlarında oluşturulan mimari yapıları gözlemleyebilirler. Bu beyaz taşlı kiliselerin kurulması, asaletin çabalarıyla toplanan çok fazla kaynak gerektirdi.

Suzdal manastırları birçok katedrali saklar. En dikkat çekici olanlardan biri Spaso-Preobrazhensky'dir.

Bir zamanlar en iyi kalelerden biri olduVladimir'in toprağı. Manastır, yüksekliği bin metreden fazla olan devasa bir taş duvarla çevrilidir. Onikinci delikli kuleler. Uzaklardan fark edilirler ve genel arka plana karşı net bir şekilde dikkat çekerler.

Pokrovsky Kadınlar Manastırı

Müze tesislerine ek olarak, Suzdal kenti de bu güne kadar devam eden yerlere sahiptir. Örneğin, Pokrovsky adı verilen işleyen bir rahibe manastırı.

1936'da çıktı ve onun en parlak zirvesi geldiBasil III saltanatı için. Onbeşinci yüzyılın başında, içindeki her şey kralın emriyle tam bir yeniden yapılanma geçirdi. Böylece Kutsal Bakire ve Mübarek Bakire Müjde'nin Kapısı Kilise Şefaat Katedrali ortaya çıktı.

Manastırın acemi aynı zamanda çarın eşi idi.uzun yıllar evlilik için ve ülkeye mirasçı veremezdi. O günlerde boşanma bile yöneticiler bile olamazdı. Aksine, çok kavram bile mevcut değildi. Bu yüzden kocası Solomoniya'nın düzeni tonlandı ve acemi bir Sophia oldu. O andan itibaren manastırı terk etmedi. Ve ölümünden sonra, vücudu kilisenin topraklarında dinleniyordu.

suzdal gözde mekanları

Alexander Manastırı

Rusya'nın Altın Çanı'na ilgi duyan turistler, Suzdal'ı mimarlık, kültür, tarih ile tanışmak için ziyaret ediyorlar.

Anıtlardan biri Alexander Manastırı'dır.kökleri tarihin derinliklerinde. Almanlara karşı bir kampanya yürüten Alexander Nevsky, koruyucu meleğine bir hediye olacak olan Suzdal'da bir manastır inşa etmeye karar verdi.

14. yüzyılda bu yapı, Moskova prenslerinin kanadı altındaydı ve "Büyük Lavra" adını taşıyordu.

16. yüzyılda manastır Polonyalılar tarafından saldırıya uğramış, bir kısmı yakılmıştır. Ana Üstün, Çar'ın yeni bir kilise binası inşa etmesini istedi. Onun sözleri duyuldu ve bir mektup geri geldi.

Suzdal kiliseleri muhteşem tarihi eserlerdir, her ziyaret yeni bir şeyleri gözyaşlarına bırakır.

Çeşitli mimari tarzlar, tarihi detaylar. Burada herkes ilginç bir şey bulabilir.

Rizopolozhensky Manastırı

Bir çok sıra dışı ve çekici yer gizliRusya'yı hayal et. Suzdal bir istisna değildi. Rizopolozhensky manastırı, 12. yüzyılda, kavşaklarda kuruldu. Hikayelerinden biri, azizlere atfedilen Suzdal'ın Euphrosyneus'u, hacıların kalıntılarına gelmesi ile ilgilidir.

Bir manastırda evlenmeye katılmak zorundaydı, ancak düğün gününde düğün damat öldü. Euphrosyne kaldı ve manastır yeminlerini aldı.

Suzdal, turistlerin görkemli manzaraları ve birçok tarihi ayrıntıdan önce açılır. Burada eski zamanların atmosferine dalın ve geçmişin kokularında nefes alın.

Rusya'nın Altın Yüzüğü: Suzdal, Sergiev Posad, Pereslavl-Zalessky, Büyük Rostov şehirleri - ülkenin ne kadar meşhur bir parçası, ne kadar parlak ve akılda kalıcı olsa da.

Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 2019

Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 2019

Related news

 • Otomobili yan koltuktan kullanan sürücüye gözaltı
 • Fenerbahçe Turu Kadıköye Bıraktı: Krasnodar 1-0 Fenerbahçe
 • Okul öncesi trafik polisi boyama
 • Yeşil Mercimek Salatası Nasıl Yapılır Videosu
 • Koç Burcu Erkeğini Etkilemenin Yolları

 • Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 66

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri


  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 82

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 78

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 21

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 1

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 100

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 52

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 83

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 8

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 47

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 11

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 70

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 89

  Rusyanın Altın Yüzüğü: Suzdal. Suzdal: gezi yerleri 94