Rusyada hasat için halk işaretleri 2019

Rusyada hasat için halk işaretleri 2019 Rusyada hasat için halk işaretleri

Rusya'da hasat için halk işaretleri

Gözlem ve ustalık her zaman olmuşturRus halkının ayırt edici özellikleri, en zor zamanların üstesinden gelmelerine yardımcı oldu. Rus halk sembollerinin hasat için ortaya çıktığı bu nitelikler sayesinde haklı olarak kırsal yaşamın ansiklopedisi olarak adlandırılabilir. Yüzyıllar boyunca, bu bilgi birikimi o kadar çok birikti ki bugün bile onlar bizim için paha biçilemez.

Hasat için halk işaretleri

Hasat için bahar halk işaretleri

Doğa gözlemlerimizde atalarımızbahar günlerine özel bir yer verildi. Bu rastlantısal değildir, çünkü onlarla birlikte doğanın yeniden canlanmasını sağlarlar. Ne olacağı fark edildi, bu yıl bu hasat olacak. Köylüler, güneş ışınlarının yeryüzüne sadece hafifçe dokunduğu Mart ayının ilk günlerinden gözlemlerine başladılar.

Yaşlılar gençlere, eğer Mart ayındaKuru olacak, toprağın ana toprağının bol hasattan memnun olacağını kesin bir işarettir. O zaman eski ahırları düzeltmek ve yenilerini inşa etmek için acele edin. Ve tam tersi. İlkbaharın başlangıcında yağmur gözyaşlarıyla yaslanacaksa, bu gözyaşları dökülecek ve sonbaharda mahsul olmadan kalan köylüye dökülecek. Kışın ve yaz aylarında insanların hasat için işaretleri, birçok nesil tarafından kanıtlanmıştır.

Kışın hasat için halk işaretleri

Mart kartopu iyi bir işaret oldu. Küçük çocuklar bile, baharın onları sebze bahçeleri ile örtüldüğü takdirde yataklardan toplanıp kışa hazırlanacağını biliyordu. Ve özel bir heyecanla 25 Mart günü bekleniyordu. Bir çok şey ona bağlıydı - ilk bahar sesli hoparlörle sisli ya da daha iyisi olduğunu biliyorlardı, o zaman bu, onun için yeterli ahır olmayacak bir hasatın belirtisidir.

Kırsal yaşamda Nisan ayları

Nisan, Mart'ın yerini aldığındadoğanın yağmurlar için ağlamadığına inanılıyordu, ancak kış uykusunu yıkadıktan sonra sevinçle yıkandı. Buna göre, bir işaret en mükemmel ve mükemmel bir hasat vaat ediyordu. Ayrıca yazları mantarlar açısından zengin bir şekilde tasvir etti, ancak Nisan fırtınaları fındık hasadının kesin bir işareti.

Ama en sofistike bilenler bekleyecek4 Nisan sabahı - Vasily Solyachnik günü. Hala karanlık çıktık ve güneşin ilk ışınlarını yakalamak için tarlaya gittik. Uyanık armatürün çevresinde kırmızı daireler varsa, şüphelerin atılabileceği düşünülmüştür - bir yıl bol olacaktır.

Hasat için kış halk işaretleri

Geçen bahar ayının tahminleri

Çok tuhaf insanlar üzerinde işaretleri vardıMayıs ayında hava ile ilgili hasat. Modern insanlar, özellikle de şehir sakinleri, kuru ve sıcak bir şekilde verilirse sevinirler, fakat atalarımız köylü emeği ile meşgul olduklarında, bu, geleceğin tam ahırlarını vaat etmeyen en kötü işaretti. Geçtiğimiz bahar ayının soğuk ve yağmurlu havaları iyi bir hasat vaat etti. Bu ay bile yağmur sayısı sayıldı. Yere ne kadar döktüğüne inanılırdı, bu kadar uzun yıllar devam edecek.

Yaz kırmızı ve kendisi ile taşıdığı her şey

Ama şimdi kaprisli ve değiştirilebilir bahar değiştigüzel yaz günleri. Tecrübeli ve deneyimli insanlar için, insanların hasat için işaretleri ve burada çok fazla bilgi taşır. Uzmanlara, 10 ve 16 Haziran tarihlerine özel dikkat göstermeleri şiddetle tavsiye edilir. Bu günlerin ilki, hasat rüzgarsız bir hava vaat ediyor ve ikincisinde - rüzgar, ve tercihen güney olanı. Burada kendiniz veya başkalarını yanıltmamak için hiçbir şeyi karıştırmamak önemlidir.

Rusya'da hasat için halk işaretleri

İşaretler sadece boyut hakkında değilGelecek hasat, aynı zamanda kalitesi hakkında. Örneğin, gerçek şu ki, 18 ila 20 Haziran tarihleri ​​arasında havalar kuru ve ılık ise, kulaklardaki tahıllar büyüyecek, ancak Fedot'un gününde (20 Haziran) gerçekleşen yağmur yağsız beslenmenin açık bir habercisidir.

Ana uzmanları ve salatalık tüketicileri ile7 Temmuz'da özel bir heyecan bekleniyor - Ivan Kupala'nın tatili. En sevdikleri ürünü zengin bir hasat, bu gün bolca düşen sabah çiyleri ile garanti edilir. Ve eğer önceki gece bir yıldız olursa, kışın meze çeşitleri mantarlarla doldurulacaktır.

Sonbahar gününün belirtileri

Sonbahar da halk işaretlerini baypas etmiyorhasat için. Rusya'da yaz çalışmalarını özetlerken, ahırları ve tahıl ambarlarını dolduruyor ve tarla işleri düğünlere bırakıyordu. Ama aynı zamanda köylülerin mutlu şenlikleri için gelecekteki hasat hakkında endişelenmediler. Ve burada hava, çiftçilere hayatlarının en önemli sorularına cevap verdi.

Hasat için Rus ulusal işaretleri

Sonbahar yağmurlarının resmi donuk ve kasvetliKent sakinleri için köylülerin kalbi sevindi. O, dünyanın meyvelerinin gelecekteki bolluğunun habercisiydi. Bu anlaşılabilir bir şey. Mevcut hasat toplanır ve kötü hava onun için korkunç değildir, ama önemli yağmurlar için dünyayı yağmur suyuyla sulamak için - bu küçük bir konu değildir.

Bu arada, insanların hasat için işaretleriSadece insanların gözlemlerini değil, aynı zamanda içinde yer alan sınırsız iyimserliği de kanıtlar. Onları dikkatli bir şekilde anlarsanız, ezici çoğunluğun şans ve neşeden faydalanacağını görmek kolaydır. Sonbahar bunun canlı bir örneğidir.

Gelecek yıl zengin hasat harbingerdikkate alınması alışılmış bir şeydir: 25 Ekim gecesi (Saint Prova günü) parlak yıldızlar; 30 Ekim'de yağmurdan sonra kızarmak; yere düşen ve yaprakları ters çeviren sonbahar yaprakları; kuru ve dikenli ilk kar; yerde yatan ve erimeyen kar taneleri; Kasım ayında kar bolluğu. Görünüyor ve buraya eklemek için bir şey yok. Yukarıdakilerin bir kısmı gerçekleşecek ve gelecekteki hasatta güven duyacaktır.

Hasat için kış halk işaretleri

Atalarımızı iyimser bırakmadım.kışın başlangıcı. Şüphesiz, ağaçların üzerinde iyice donmuş toprak ve hoarfrost ile kar ve karlı Aralık, önümüzdeki yıl, istisnasız tüm ürünler için zengin bir hasat vaat ettiğine inanılıyordu. 19 Aralık'ta kış Nikola Nikola tatilinde havaya dikkat edilmesi şiddetle tavsiye edildi. Bu gün don, yaklaşan bol hasatın kanıtıydı.

Moskova bölgesinde hasat için halk işaretleri

Çeşitli ve ilginç olan insanların işaretleriHasat. Kışın, Noel'den iki gün önce (eski stile göre), köylüler, dünyanin gelecekteki dogurganligini belirlediler. Fark edilir: Daha fazla darbeler patlar, bir ürün için daha iyidir. Noel arifesinde kar yağışı da bol sürgünler vaat etti. 8 Ocak'ta gökyüzüne bakan güneş, zengin bir darı hasatının habercisi olarak kabul edildi.

Hava çok önemliydi ve havadaydı.Yeni yıl tatili (eski stile göre). O gün, rüzgara karşı, yaşam için gerekli ve önemli olan birçok şeyi öğrendi. Eğer güneyden esense, yaşlı insanlar şöyle derdi: "İyi bir hasat yılı için bekleyin, ama sıcak, bu yüzden bir köylü için zor." Doğu rüzgarı daha önce görülmemiş bir çeşitlilikte meyveler ve meyvelerden oluşuyordu. Burada bunları nasıl elden çıkaracağınızı önceden düşünmek gerekiyordu. Yılbaşı partisindeki don ve kar, tahılların iyi fidelerini önceden haber verdi.

Aralık ve Ocak ayındaki özel işaretler

Görmezden gelemezsin ve başka bir halkhasat için işaretler. Kış aylarında Rusya'da, bilgili kişiler önümüzdeki yaz alanlarında neyin ve nasıl büyüyeceklerini en küçük ayrıntısına kadar tahmin edebiliyorlardı. 19 Aralık'ta, yoğun kar yağışı durumunda, otların hasadı ve bunun sonucu olarak, yerli sığırların yağ beslenmesinden bahsettiler. Aralık ayının son on yılındaki güneşli ve berrak havalar, onlara göre tüm kültürlerin iyi bir koleksiyonunu önceden haber verdi.

Hava tahmininde hiç bir şey yoktu. Örneğin, büyük önem 19 Ocak'ta bir kış gününde gökyüzüne doğru fırlayan bulutların rengiydi. Koyu mavi bir gelgiyse, sakin olabilirsiniz - ekmek olmadan kalmayacaksınız. Ancak, kar beyazı ya da daha açık havada, daha da kötüsü, genellikle bulutsuz açık hava koşullarında - sorun bekleyiniz. Yaz sıcak ve kurak olacak, orada ne hasat var.

Rusya'da kış aylarında hasat için ulusal işaretler

Hasatın tahmin edilmesinin canlı bir örneği

Ve sonuç olarak ilginç bir deneyim. Bu, hasat için tüm halk işaretleri gibi, yıllarca süren gözlemlerin sonucuydu. Moskova bölgesinde, Epifani gecesi (19 Ocak), çeşitli kültürlerden tahıllarla dolu açık konteynerler sokağa çıkarıldı. Sabah, sadece birkaç tanesi hoarfrost ile kaplıydı, ama o yıl en bol hasat veren bu ürünlerdi. Deneyim birkaç yıl ve ülkenin farklı bölgelerinde tekrarlandı - sonuç her yerde aynıydı.

Rusyada hasat için halk işaretleri 2019

Rusyada hasat için halk işaretleri 2019

Related news

 • Ne satın almak yatakları: yorumlar, seçim konusunda tavsiye
 • Lahana zararlıları ve kontrolü. Bu konuda bilmeniz gerekenler
 • Çilek suyu ve hangi sulama sistemi tercih edilir
 • Çiçeklerle halkalar - sezonun trendi
 • Elektrik İletimi: Yeni başarılar ve potansiyeller

 • Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri


  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri

  Rusyada hasat için halk işaretleri