Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidirRusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir

23.05.2019

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 94

Rusça'daki kelime oluşumu gelişim sürecidir.

Rusçadaki kelime oluşumutek köklü kelimelerden türevlerin (yeni kelimeler) oluşumu. Bu işlemin sonucu ne olur? Daha sonra, neoplazma ve onun türevi arasında bir biçimsel semantik ilişki ortaya çıkmaktadır.

Rusça kelime oluşumuBu fenomenin yapısını düşünelim. Rus dilinde sözcük oluşumu çoğunlukla morfolojik yolu izler. Bu türevlerin doğum önek yolunu içeren eki olabilir. Bunun örnekleri sözel çift olarak hizmet edebilir: ödeme - aşırı ödeme, tropik - subtropikler, tatlı - şekersiz. Morfolojik yöntem bazen ekinek sözcük oluşumuna dayanır. İşte örnekler: aşk - aşk, gizem - gizemli, lüks - lüks.

Rusçadaki kelime oluşumu morfolojiktir.Her iki seçenek de birleştirilebilir: tadı - tatsızlık, çiftlik evi - çiftlik evi, iş - işsizlik, dikiş - dikiş. Bir sonek-önek türetme yolu vardır.

Bugün, sıfır sonek gibi sözcüklerin görünmesi için ayrı bir yol var: sessiz - sessiz, mavi - mavi, anlat - hikaye.

Rusça kelime oluşum yollarıRusçada bazen kelime oluşumu vardırbir çeşit postfix yöntemi. Bu durumda kelimeler parçacıkların yardımıyla elde edilir. Bütün kelime, örneğin, "Xia" ile fiillere eklenirler: banyo - yıkanmış, baktı - baktı, öptü - öptü. Diğer parçacıklar bu sürece katılabilir: neden - nedense, ne zaman olursa olsun.

Bu yöntemlerden bahsetmek imkansızdırRusça dilinde kelime oluşumu, deyimdeki sözcüklerin eklenmesi ve birleştirilmesi olarak. Ekleme örnekleri, aşağıdaki türetici olarak görev yapabilir: orman bozkırı, yağ deposu, sebze deposu.

Bir sözdizim-sözdizimsel yöntem ona yakındırBu kelimeler, sözcüklerin, herhangi bir bağlantı sesli harfinin katılımı olmadan ve katlanmış kelimelerin biçimlerini değiştirmeden ifadeden birleştirilir. Burada örnek olarak, bu tür türevleri sunmak uygundur: her zaman yeşil, hemen çözülebilir, çözülmesi zor.

Kısaltma, alınan yeni kelimelerin doğuşudurbaşlığın ilk harflerinden, örneğin, lise, hidroelektrik istasyonu, OTK, NEP. Bu şekilde yeni terimler yaratma eğilimi aşırı derecede anlaşılmaz kısaltmaların ortaya çıkmasına yol açar. Jokerler onları kendi yollarıyla "çözmeye" çalışırlar. Bazen, özellikle KVN takımlarının dolu olduğu neden için bu tür kelimeler alındığında oldukça esprili ve komik olur. Burada, bu arada, ve Rus dilinde kök salmış bir daha kısaltma, oldukça güçlüdür. Hatta kendi türevleri, örneğin sıfat "cavaene" vardır.

Rus dilinin kelime oluşumuRus dilinin kelime oluşumu içerirSözlerin, konuşmanın bir bölümünden diğerine geçişi gibi bir yöntem. Örneğin: bir banyo, bir yemek odası, bir işçi, bir askeri. Bu kelimeler sıfatlardan isimlere dönüştü. İsim ve katılımcılara geçebilir. Bu tür eğitimin örnekleri komutan, öğrenciler, oturma odası, dondurma kelimelerinin kelimeleridir. Ve isim "yetenek" bağlamında "parlak" katılımı, kelime tadı ile birlikte "rafine" gibi bir sıfat olarak tanımlanır.

Böylece, Rus dilinin türetilmesi son derece çeşitlidir, birçok yöne sahiptir ve sürekli gelişmektedir.

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidirRusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir

Related news

 • Yaşlı Ve Göbekli Halinden Eser Yok Şimdi: İşte Karşınızda Görüp Görebileceğiniz En Seksi Noel Baba
 • Lahana küçük: dedikleri gibi, kullanışlı özellikleri, en iyi yemek tarifleri ve pişirme özellikleri
 • 2 litre su - kaç tane bardaktır Kendinizi düşük bir standart için azarlamak değer mi
 • Spor Haberleri
 • TIĞLA ÖRME KOLAY BAYAN PATİK VİDEOLU

 • Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 76

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir


  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 42

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 91

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 93

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 22

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 41

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 72

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 14

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 77

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 4

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 92

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 44

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 86

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 90

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 8

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 5