Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 2019

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 2019
19.07.2019

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 82

Rusça'daki kelime oluşumu gelişim sürecidir.

Rusçadaki kelime oluşumutek köklü kelimelerden türevlerin (yeni kelimeler) oluşumu. Bu işlemin sonucu ne olur? Daha sonra, neoplazma ve onun türevi arasında bir biçimsel semantik ilişki ortaya çıkmaktadır.

Rusça kelime oluşumuBu fenomenin yapısını düşünelim. Rus dilinde sözcük oluşumu çoğunlukla morfolojik yolu izler. Bu türevlerin doğum önek yolunu içeren eki olabilir. Bunun örnekleri sözel çift olarak hizmet edebilir: ödeme - aşırı ödeme, tropik - subtropikler, tatlı - şekersiz. Morfolojik yöntem bazen ekinek sözcük oluşumuna dayanır. İşte örnekler: aşk - aşk, gizem - gizemli, lüks - lüks.

Rusçadaki kelime oluşumu morfolojiktir.Her iki seçenek de birleştirilebilir: tadı - tatsızlık, çiftlik evi - çiftlik evi, iş - işsizlik, dikiş - dikiş. Bir sonek-önek türetme yolu vardır.

Bugün, sıfır sonek gibi sözcüklerin görünmesi için ayrı bir yol var: sessiz - sessiz, mavi - mavi, anlat - hikaye.

Rusça kelime oluşum yollarıRusçada bazen kelime oluşumu vardırbir çeşit postfix yöntemi. Bu durumda kelimeler parçacıkların yardımıyla elde edilir. Bütün kelime, örneğin, "Xia" ile fiillere eklenirler: banyo - yıkanmış, baktı - baktı, öptü - öptü. Diğer parçacıklar bu sürece katılabilir: neden - nedense, ne zaman olursa olsun.

Bu yöntemlerden bahsetmek imkansızdırRusça dilinde kelime oluşumu, deyimdeki sözcüklerin eklenmesi ve birleştirilmesi olarak. Ekleme örnekleri, aşağıdaki türetici olarak görev yapabilir: orman bozkırı, yağ deposu, sebze deposu.

Bir sözdizim-sözdizimsel yöntem ona yakındırBu kelimeler, sözcüklerin, herhangi bir bağlantı sesli harfinin katılımı olmadan ve katlanmış kelimelerin biçimlerini değiştirmeden ifadeden birleştirilir. Burada örnek olarak, bu tür türevleri sunmak uygundur: her zaman yeşil, hemen çözülebilir, çözülmesi zor.

Kısaltma, alınan yeni kelimelerin doğuşudurbaşlığın ilk harflerinden, örneğin, lise, hidroelektrik istasyonu, OTK, NEP. Bu şekilde yeni terimler yaratma eğilimi aşırı derecede anlaşılmaz kısaltmaların ortaya çıkmasına yol açar. Jokerler onları kendi yollarıyla "çözmeye" çalışırlar. Bazen, özellikle KVN takımlarının dolu olduğu neden için bu tür kelimeler alındığında oldukça esprili ve komik olur. Burada, bu arada, ve Rus dilinde kök salmış bir daha kısaltma, oldukça güçlüdür. Hatta kendi türevleri, örneğin sıfat "cavaene" vardır.

Rus dilinin kelime oluşumuRus dilinin kelime oluşumu içerirSözlerin, konuşmanın bir bölümünden diğerine geçişi gibi bir yöntem. Örneğin: bir banyo, bir yemek odası, bir işçi, bir askeri. Bu kelimeler sıfatlardan isimlere dönüştü. İsim ve katılımcılara geçebilir. Bu tür eğitimin örnekleri komutan, öğrenciler, oturma odası, dondurma kelimelerinin kelimeleridir. Ve isim "yetenek" bağlamında "parlak" katılımı, kelime tadı ile birlikte "rafine" gibi bir sıfat olarak tanımlanır.

Böylece, Rus dilinin türetilmesi son derece çeşitlidir, birçok yöne sahiptir ve sürekli gelişmektedir.

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 2019

Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 2019

Related news

 • Cilt bakımı cilt temizliğiyle başlar
 • Parlayan Saçlar İçin 6 Doğal Maske
 • Domuz turşusu
 • Fiden Serenay Sarıkayanın canlandırdığı Duruyu tanıtan yeni bir fragman daha geldi
 • Endometrioz nedir

 • Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 11

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir


  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 63

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 51

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 29

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 19

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 27

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 36

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 84

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 100

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 65

  Rusçadaki kelime oluşumu gelişim sürecidir 21