Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 2019

Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 2019

Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 59 25.01.2019, 12:39

Rurik: yıllıklardan doğan biyografi

Tarihimizin en esrarengiz figürlerinden biri.Vatan Eski Rus devletinin kurucusu - Prens Rurik. Biyografisi, tarihçilerin bir yüzyılı aşan bulmaya çalıştığı cevaplar olan gizemlerle doludur. Elde ettikleri bilgiler esas olarak, Geçmiş Yılların Hikayesi olarak bilinen 12. yüzyılın kronolojisinden türemiştir. Onun derleyicisi geleneksel olarak azizlerin karşısında Ortodoks Kilisesi tarafından kubbe Kiev-Pechersky Manastırı Nestor keşiş olduğunu.

Rurik biyografi

Rurik. Biyografi yapbozlarla dolu

Prensin kökeniyle ilgili anlaşmazlıklarda, bilim adamları bölünmüştübirkaç grupta. Çoğunlukla, İskandinavya kökenli yandaşları ve onu bir zamanlar Elbe'nin alt bölgelerinde ve modern Saksonya'nın kuzeydoğu kesiminde yaşayan Batı Slavların kabilesi olan obedritlerden biri olarak görenleri destekliyorlar. Ondokuzuncu yüzyılda dile getirilen hipotezlerden biri, onu tarihe kadar çok sayıda kabilenin müthiş bir fatihi ve fatihi olarak tarihe geçen eski Danimarka Rörik'in yüce yöneticisi ile özdeşleştirmektedir.

Ayrıca milliyetin (ya daRurik'in ortaya çıktığı sosyal grup "Rus" olarak adlandırıldı. Bu, devletin adını, buna temelini atfedilen devletin adını ve sakinlerinin milliyetini tanımladı. Rusların etnik kökleri nelerdir, bu güne kadar bir gizem olarak kalmıştır, çünkü bu ya da bu teoriyi doğrulayan çok az güvenilir gerçek vardır. Sadece, Rus'un yaratılan devletin tepesini oluşturduğu ve prensin en yakın çevreleri olduğu kesin bir kesinlik ile söyleyebilirsiniz.

Slav devletinin oluşturulması

Nestor tarafından anlatılan Rurik'in hikayesi anlatılıyor862'de Chud, hepsi Krivichi ve Ilmen Slavları olarak bilinen kabileler, topraklarında bağımsız olarak düzen kurma konusunda ümitsizlerdi. Bu amaçla, Vikingleri İskandinavya'dan onlardan prensler almaya davet ettiler. Efsanevi Prens Rurik olduğu ortaya çıktı. Biyografisi, Novgorod'a vardığında ve orada saltanatını kurduğu zaman, Volkhov boyunca uzanan dağınık toprakları toplamayı başarmasıyla başlıyor. Daha sonra, o zamanlar Novgorod ve Kievan Rus'u birleştiren güçlü bir devlet yaratmayı başardı.

İlk Rurikovich

Rusya'da Rurik'in görünümü ile bağlantılı bilmeceler

Tarihsel olarak nasıl inandırıcı olduğu sorusu"Arayan Vikingler" denilen Rusya'ya vardığında, sürüm bilim adamlarının tartışmaların konusudur. aslında orada Novgorod topraklarda iktidarı ele geçirdi ve oradaki yöneticilere haline olmuştu Norsemen bir askeri işgali olmuştu inanıyorlar şüpheciler vardır. iki yüzyıl tarihçisi sadece Rus ulusal onurunu aşağılama, formda bu olayların anlatım giydirdi. Ancak, bu geleneksel, biz "Bygone Yıl Tale" belirtilen sürümüne bağlı, olası seçeneklerden sadece bir tanesidir.

Nestor bize Rurik ile birlikte olduğunu söyledi.Beloozero ve Izborsk yöneticileri olan Sineus ve Truvor adlı genç kardeşler geldi. Ancak, iki yıl sonra öldüler ve bütün güç Rusya'nın kurucusunun elindeydi. Bu başka bir gizem - neden aniden öldü? Belki de ölümleri oldukça doğaldı - eski zamanlarda insan yaşamı kısa, belki de tarihte genellikle erken bir cenaze töreninde sona eren yüce iktidarı talep ediyorlardı. Tek yönetici olan Rurik, halkını Polotsk, Rostov, Beloozero ve diğerleri gibi tüm büyük şehirlerde saltanatına gönderdi.

Rurik Tarihi

Novgorodians İsyanı

XVI'nın en büyük yazılı anıtlarından birindeyüzyıl - Nikon Chronicle (Nestor ile sonradan liste) - Rurik politikası Novgorod'un tüm insanlar gibi değildi ve bir zamanlar askeri kuvvet bastırma kullanmak için gerekli olan bir isyan, sahnelenen söylüyor. bu belge ve ayaklanmalar, belli Vadim Brave kışkırtıcılarından biri cinayetinde adlandırılacaktır.

İlk Rurikovich

Proknyazhiv onyedi yıl, Rusya'nın kurucusuölür, 16. yüzyılın sonuna kadar hüküm süren büyük bir hanedanı başlatır. Genç prens Igor, babasının en yakın arkadaşı belki de bir akrabası olan Oleg adında bir voyvanın vesayeti altında büyüdü. Annesinin adı olan Norveçli Prenses Efanda'nın ismi de korunmuştur. Rurik'in kaç çocuğu olduğu bilinmemekle birlikte, bu yılların geleneklerine göre, hükümdarlar ve genellikle varlıklı varlıklara sahip insanlar, genellikle bir bütün olarak haremsi. Bu yüzden muhtemelen çok fazla çocuğu vardı, ama sadece bir şey kaldı.

Rurik Siyaseti

İlk Ryurikovich Kiev olarak tarihe geçtiPrens, Rusya'da Hıristiyanlığın kurucusu koca - ölümünden sonra yöneten kutsal prenses Olga. İgor, 944'te Bizans'a ulaştığı sayısız askeri kampanyaları ile ünlüydü, ancak bunun üzerine servetini kaybetti ve yenildi. İgor, ertesi yıl, kontrolündeki kabilelerden haraç toplayarak öldü. Biri - aşırı rüşvete maruz kalan - Drevlyane'nin üyeleri, prensin kadrosunu öldürdü ve kendisi de acımasız bir ölümle ihanete uğradı.

Rurik dönemi - Rusya tarihinin başlangıç ​​noktası

O eski günlerde, çok şanslımaceracılar-Varangians geniş Rus topraklarında mutluluk arıyorlardı. Zenginleşmek için bastırılamaz bir susuzluk tarafından oraya çekildiler. Yüzyıllar geçtikten sonra, onların anıları tarihin sayfalarından silinerek, sadece biri Rurik olan olağanüstü devlet yeteneklerine sahip insanların isimlerini bıraktı.

Onun biyografisi hemBir belgesel chronicle ve şiirsel bir efsane. Son yıllarda, Anavatanımızın geçmişinde ve isimleri ayrılmaz biçimde bağlantılı olan insanların yaşamlarında toplumda özel bir ilgi vardı. Bunlar arasında Rurik özel bir yer kaplar.

Rurik yıllar

Onun kuralının yılları, Rusya tarihinin başlangıç ​​noktası haline gelmiştir, bu nedenle onunla bağlantılı her şey, ülkemizin her yurdu için pahalıdır.

Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 2019

Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 2019

Related news

 • Tam Kıvamında Limonata Tarifi Videosu
 • Yuvarlak Yüz Saç Modelleri
 • Resimli yağlı köfte tarifi
 • Erkekler Hakkında Merak Edilen Her Şey
 • Yeşil Yapraklı Sebzelerin Faydaları Nelerdir İşte Mucizevi Faydalar

 • Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 95

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi


  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 52

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 94

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 100

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 66

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 21

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 77

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 4

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 82

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 30

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 90

  Rurik: yıllıklardan doğan biyografi 62