Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde 2019

Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde 2019 Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim? Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

Çamaşır makineleri bugünHer ailede pratik olarak. İnanılmaz bir şekilde kadınların çalışmalarını kolaylaştırıyor, uzun yıllar boyunca onlara sadık bir şekilde hizmet ediyorlar. Er ya da geç, ama hepsi zorunlu olarak müdahale ve onarım gerektirir.

Başarısızlığın doğası

Elektrik devresinde bir arıza olduğunda,Çoğu durumda, bir servis ile dağıtılamaz. Boşaltma işlemi sona erdiyse, filtreyi kendiniz ve muhtemelen drenaj hatlarını temizleyebilirsiniz.

Ancak, eğer yatak vızıldıyorsa, veya daha kötüsü,Sıkışmış, onarımlar aile bütçesini önemli ölçüde koruyacak ve eşin gözünde otoriteyi artıracak olan ailenin erkek yarısı tarafından da gerçekleştirilebilir. Aksi takdirde, heyecanlanmamak ve usta aramak daha iyidir.

Kendilerine güvenen kişiler için, bir çamaşır makinesinde yatağın nasıl değiştirileceğini size söyleyeceğiz.

Öncelikle bilmeniz gerekenler

Bu onarım türü sermaye olarak kabul edilir. Rulmanı çamaşır makinesinde değiştirmek için tüm güç ünitesini demonte etmek gerekecektir. Bu süreç karmaşık ve zahmetli. Tüm bunların sonradan toplanması gerekeceğinin fark edilmesi, birçok kişinin yeteneklerinden şüphe duymasını sağlar.

Başarısızlık durumunda (el işi onarımları nadir değilken)"Gereksiz detaylar" veya beraberindeki ölümcül kırılmalar, sonrasında mekanizmayı yeniden kurmak mümkün olmayacaktır) yeni bir makinenin satın alınması, ustanın çağrısından daha pahalıya mal olacaktır.

Kaydetme uygun değil

Yatakların arızalanmasının ana sebebi, içine su girmesidir. Yağlayıcıyı temizler ve parça tamamen işlevlerini yerine getirmez.

Bunun nedeni, uzun süreli operasyonda kaçınılmaz olan doldurma kutularının esnekliğinin kaybıdır. Kullanım sıklığına bağlı olarak, satın alma işleminden sonra 5-7 yıldan daha erken gerçekleşmez.

Birçok kişi, ihtiyatlı bir şekildeyağ keçelerini değiştirin, rulmanlar daha uzun sürecek. Bu bir yanlış anlamadır. Bu tür detaylar birbirleriyle yakından ilişkilidir ve aynı zamanda değiştirilmelidir. Rulmanı değiştirirseniz, eski salmastra kutusunu bırakarak, tamburun manşonunun deformasyonunu bekleyebilirsiniz. Hiç kimse burçları tamir etmekle meşgul değil ve bu durumda davulu değiştirmek zorundasın.

Rulmanı çamaşır makinesinde değiştirmeden önce arızalı olduğundan emin olmalısınız.

Bir problemin doğru tanımı

En önemli görev, doğru teşhis konmasıdır.Kırılma. Arıza işitme ile belirlenebilir - makine sıkarken anormal sesler üretir ve titreşim normalden daha büyüktür. Makinenin durumu ayrıca, tamburun üst ve alt tarafına dönüşümlü olarak görsel olarak da kontrol edilebilir. Bir boşluk bulursanız, yatakların arızalandığından emin olabilirsiniz.

bir çamaşır makinesinde rulman nasıl değiştirilir

İhmal edilmiş devlet ve sistematikYukarıdaki belirtileri görmezden gelmek, tamburun sıkışmasına neden olabilir. Bu sırada hiç kimse yoksa, çamaşır makinesinin motoru arızalanabilir.

Elinizde ne olması gerekiyor?

Rulmanı çamaşır makinesinde değiştirmeden önce, aşağıdaki alete sahip olduğunuzdan emin olun:

 • bir çektirme veya ağır bir çekiç (birincisi daha iyidir);
 • düz ve çapraz tornavidalar, tornavidalar;
 • keçiboynuzu anahtarları kümesi;
 • altıgenler kümesi;
 • yan kesiciler;
 • pense.

Alete ek olarak, tamir edilecek makinenin markasını önceden bilmeniz gerekir. Bu sadece şirketin logosu değil. Arka panel modelin tam ismine sahiptir. Bu, onarım için parçaların satın alınmasında yardımcı olacaktır.

bir çamaşır makinesinde rulman nasıl değiştirilir

Piyasada satın alınabilir veya bu tür ürünler konusunda uzmanlaşmış bir çevrimiçi mağazadan sipariş edilebilir.

Rulmanı bir çamaşır makinesinde değiştirmeden önce, önce aşağıdakileri satın almalısınız:

 • tamir edilen modele karşılık gelen rulman seti (dikey yükleme ile pergeller monte edilir);
 • yağ keçeleri (aynı zamanda her modelin kendileridir);
 • doldurma kutuları için yağ;
 • kerosen veya özel sıvı tip WD-40.yatağı çamaşır makinesinde değiştirin

Yukarıdakilerin hepsinin varlığından emin olduktan sonra,Makineyi şebekeden ayırın, doldurma ve tahliye hortumlarını su kaynağı ve tahliye sistemlerinden ayırın. Bir kamera ve not defteri hazırlayın. Tamirden sonra makineyi hızlı ve doğru bir şekilde toplamanıza yardımcı olurlar. Bu ironi değil. Her gün ev aletlerini sökmeyin ve bir şeyin gerektiği gibi kurulmaması oldukça mantıklı. Bu nokta, elbette, herkes için tamamen kişiseldir. Olağanüstü bir görsel belleğiniz varsa, eylemlerinizi kısaltmanıza gerek yoktur.

Yatağın dikey yükleme ile bir çamaşır makinesinde değiştirilmesi

Bu tip makinede bulunan tamburun üzerinde durmaktadır.Rulman. Bu daha kararlı ve güvenilir bir çalışma sağlar. Bu tür sistemlerde yatakların arızalanması genellikle ikincildir. Onları yetersiz bir duruma getiren daha fazla hasar olmalı.

Yataklar tankın dışındanbirim gövdesi. İletişimi kapattıktan sonra, iki yan kapak plakasını çıkarmak gerekir. İlk önce, yatağı kasnağın eksik olduğu taraftan değiştirin. Kaliper vidasını sökün. Bu taraftaki iplik yönü standart - sağ, bu yüzden saat yönünün tersine döndürün.

Desteği kaldırdıktan sonra kesinlikle gerekliYağ keçesinin ve tambur milinin yerleştirildiği yeri temizleyin. Yeni desteği sıkarken, sızdırmazlık halkasına dikkat edin - çarpma, sızıntıya neden olur ve yatağa zarar verir. İpliklerin plastik olduğu göz önüne alındığında, uygulanması gereken önemli bir çaba arzu edilmez.

yatağın dikey yükleme ile bir çamaşır makinesinde değiştirilmesi

Şimdi yatağın nasıl değiştirileceği hakkında konuşacağıztahrik tarafında dikey yük ile Zanussi çamaşır makinesi. tambur üzerinde çıkarılabilir kayış ve kasnak ile başlayın. Topraklama çubuğu çıkarmalıdır gereklidir. kumpas bu tarafta bir sol vida vardır ve saat yönünde olmalıdır sökerek. Ayrıca kir koltuk ve şafttan temizlenir. özel yağ ile yağ mühür ele unutmayın. Yavaşça yükünü kontrol yeni destek burgu. Sitenin tamamı montaj hakkında işlem geri tutun.

Önden yüklemeli çamaşır makinesinde yatağın değiştirilmesi

Önceki durumda, rulman değişimi olduçok zor bir meslek değil. Ancak, yükleme ambarının önünde bulunduğu ünite ile çok daha fazla uğraşmanız gerekecek. Bu tipteki farklı modellerde cihazlar benzerdir. Bu nedenle, şimdi rulmanın "Indesit" çamaşır makinesinde yan yükleme ile nasıl değiştirileceğini öğreniyoruz.

Tankı kaldırmak

Yatak, tankın arka duvarına bastırılmıştır. Bu düğümü kaldırmadan çıkarmak mümkün değildi. Indesit çamaşır makinesinde yatağı değiştirmeden önce, aşağıdaki adımları belirtilen sırada gerçekleştirmeliyiz:

 • kasanın arka ve üst panellerini çıkarmak;
 • tahrik kayışını kasnaklardan çıkarın;
 • tahta insert kasnağını tankın üzerine geçirin ve sökün;
 • ara çubuğu ve karşı ağırlıkları kaldırın;
 • ısıtma elemanını ayırın;
 • bir tankın tasmasını çıkarırız;
 • Yatağın bir kasesinin bir tankın kapağına sabitlenmesi için cıvataları söküyoruz.

İkinci işlem, cıvataların oksidasyonu nedeniyle ciddi zorluklara neden olabilir. Sökülen parçaları sıvı WD-40 ile işledikten sonra en az yarım saat bekleyin. Sonra tekrar dene.

Bu arada, LG çamaşır makinesinde yatağı değiştirmeden önce yukarıdaki tüm işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Çalışmanın en önemli kısmı

Tankı parçalarına ayırıp çamaşırları yıkadığımız tamburu çıkarıyoruz. Bunun yeterince kolay olmadığı unutulmamalıdır.

zanussi çamaşır makinesinde yatağın nasıl değiştirileceği

Davul dışarıdan çalınmalıdır.bir kase rulman vardı. İpliğe ve şafta zarar vermemek için cıvatayı veya saplamayı, gidebildiği kadar uygun bir vida ile vidalamak gerekir. Çok dikkatli knock - acele etmemek daha iyidir.

Burada özellikleri nasıl belirtmek uygun"Samsung" çamaşır makinesindeki yatağı değiştirin. Fark, tambur gövdesinin vidalarla değil plastik mandallarla bağlanmasıdır. Tamburlu şaft, tahta bir kiyanka veya özel bir kılavuz kullanılarak sökülmelidir. Bu üreticinin makinesini tamir etmenin diğer tüm eylemleri, makalede belirtilenlerle aynıdır.

Tank gövdesinde, iki yatak dahili veDış. Bir tornavida yardımıyla içeriden doldurma kutusunu çıkarıyoruz. Birincisi, dış yatağı çıkarmaktır. Bir çektirme veya el işi yöntemi ile (uygun çaptaki bir rondela, cıvata ve somun ile) çıkardıktan sonra iç yatağa gidin.

bir çamaşır makinesinde rulman nasıl değiştirilir

Mührün basıldığı yer,sıvı WD-40 veya kerosen ile işlem yapmak gerekir, böylece parçaları çıkarırken, salmastra koltuğuna zarar vermez (çizmez). Aynı şekilde işlendikten sonra iç yatağı çıkarın.

Ters yönde temiz ve yağlanmış bir yerdeSıralı rulmanlar basın. Sadece ahşap bir ekleme ile kırıcı olabilir. Ancak, küçük bir hiza koltuk gövdesinin yok olmasına neden olacak. Nedenle acele ve rulmanların çıkarılması katılan araçları kullanarak bunları yüklemek daha iyi değil.

Davulu yerine koyduk. Durdurmanın yardımıyla, bijonlar ve rondelalı somun, yataklardaki mil tarafından kuşaklanmıştır. Sonra ters sırayla toplanırız. Silikon yanları ile silikon tedavi etmeyi unutmayın. Aynı şekilde, meclisin geri kalanını da yürütürüz.

Çamaşır makinesinde rulman nasıl değiştirilir "Ariston"

Bundan önden yüklemeli modellerderulman değiştirmek için üretici bir zevktir. Gerçek şu ki, bunlar tankın üzerine bağlı olan haçta yer almaktadır. Sadece kasnağı çıkarmak ve 8 cıvatayı sökmek gerekir. Bundan sonra, rulmanları ve salmastra kutusunu bilinen şekilde değiştiririz.

bir çamaşır makinesinde rulman nasıl değiştirilir

Haçı yerinde sabitleriz, kasnağı yerleştiririz,kemeri taktık. Rulmanı "Ariston" çamaşır makinesinde nasıl değiştireceğimizi inceledik. Oldukça kolay ve basit. Ünitenin neredeyse tamamen sökülmesine gerek yoktur. Bu tasarımı tasarlayan mühendisler tüm övgüye değer.

Artık, çamaşır makinesindeki yatağı, farklı üreticilerin servis merkezine başvurmadan nasıl değiştireceğini biliyorsunuz. Cesaret ve başaracaksın!

Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde 2019

Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde 2019

Related news

 • Kiraz Dünyası: Şekerpare
 • Muz İshal Yaparmı, Yoksa İshali Geçirir mi Uzman Doktor Cevaplıyor
 • Kuru Fasulye Dolapta Kaç Gün Saklanır
 • Lifli Beslenmenin Sağlığa Faydaları
 • Limonlu (Pound) Kek

 • Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde


  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde

  Rulmanı bir çamaşır makinesinde nasıl değiştirebilirim Yatağın dikey yük ile değiştirilmesi çamaşır makinesinde