Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 2019

Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 2019

Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 12 28.02.2019, 18:25

Roger Zelazny. "Amber'in Chronicles." Sırayla kitaplar

"Kehribar Chronicles" döngüsünü düşünürsek,Roger Zelazny başarıyla aşağı 1991 yılında yayınlanan son kitaba, hakkında yazmaya devam etti, bundan sonra sırayla kitap, ilki uzak 1970 yılında geri yazılmıştır. İki cilt halinde 5 adet tarafından birleştirilir 10 kitap bulunmaktadır yaratıldı. Corwin, Amber prens maceralarını ilk hacmi ve ikinci - oğlu Merlin. Bundan sonra Zelazny ve diğer yazarlar tarafından aynı dünyada gerçekleşen olaylar hakkında hala birçok küçük hikayeler oluşturduk ve beş daha prequel kitap serisinin kurucusu ölümünden sonra iddiaya göre Zelazny taslakları üzerinde John Betancourt tarafından yazılmıştır.

Siparişte Amber Kitabın Chronicles

Amber hakkında biraz

Bütün dünya, paralel bir gerçeklik.tek ve gerçek dünyanın yansımaları - Amber. Aralarında sadece bu dünyanın kraliyet ailesinin kanı olan insanlar seyahat edebilir. Ve sadece seyahat etmeyin, aynı zamanda gitmek istedikleri yeri de seçin, sadece hayal edin. Zelazny Roger'ın "Kron Chronicles of Amber" ı nasıl hayal ettikleri tam olarak budur. Düzenli kitaplar, bütün bunlar okuyucunun hikâye anlattığı gibi öğreneceği şekilde düzenlenmiştir.

Amber Roger Chronicles

Corwin'in hikayesi

İlk kitap, "Amber'in dokuz prensibi"Ana karakter, Corwin, Amber Taç Princes biri, hafızasını kaybetmiş nasıl anlatıyor, yine, onu buldum kardeşi Eric dan Amber tahtını tutmaya çalıştın, yakalanan kör cezaevine atıldı. Corwin görme kurtarır ve esaretten kaçmak için yöneten bir süre sonra kraliyet ailesinin tüm üyeleri doğasında fantastik rejenerasyon, teşekkürler. Böylece "Amber Chronicles" da yer alan ilk bölüm sona erer.

Sırayla kitaplar şöyle devam ediyor"Avalon Tüfekleri" nin ürünü. Bu bölümde, kaçış sürecindeki kahramanı, Amber'da barutun rolünü oynayabilecek bir toz buluyor (orijinal toz, farklı dünyalardaki fizik ve kimya yasaları biraz farklı olduğu için orada çalışmıyor). Ateşli silahlarla bir ordu yaratır ve orijinal dünyayı fırlatmaya gider. Hedefe ulaşan Corwin, Amber'in şu anda bazı iblislerle acımasız bir savaşta mücadele ettiğini öğrenir. En zor seçimi yapan Amber, ordunun tehdidi yok etmeye yardım ediyor. Savaş sürecinde Corwin'in ana düşmanı, şu anda tahtını işgal eden kardeşi Eric ölür. Aslında, bu çalışmanın ikinci kısmı "The Chronicles of Amber" ile biter.

Sıradaki kitabın adı "Burcu"Tek Boynuzlu At ". Bu bölümde, bütün aile korkunç düşmanın karşısına geçmek için birleşiyor, ancak eski farklılıklar unutulmuyor ve sadece öncelik olarak hafifçe değişiyor.

Dördüncü kitap "Oberon'un Eli" olarak adlandırılıyor. Bu bölümde, daha önce anlaşılmaz olan birçok şey açıklanmış, gizemler ve sırlar açığa çıkarılmıştır. Kitabın sonunda Corwin, oğlu Rastgele'nin kanının yardımıyla önceki bölümde hasar gören Amber Labirenti'ni bağımsız olarak kurtarmaya karar verir.

İlk cildin son kitabı "Yard" denirKaos. " İçinde, Oberon ailesinin babası, daha önce nerede olduğunu bilmeden ortadan kaybolan taht için geri dönüyor, Kaos Mahkemesi ile bir savaş başlıyor ve Labirent'i onarmak için bir girişimde bulunuluyor. Kitabın sonunda, Kral Rastgele olur ve Corwin ona olan her şeyi düşünmek için başka dünyalara gider.

Sırayla Amber tüm kitapların Chronicles

Merlin'in hikayesi

Bir sonraki cilt, aynı zamanda beş kitap, anlamına gelirdöngüsü "Amber Chronicles." Kitaplar "Kader Haritası" nın çalışmasıyla başlıyor. Burada hikaye zaten Corwin - Merlin'in oğlu adına. Amber'da, nihayet, barış, her şey sessiz, kahraman öğrenci çalışmalarını üniversitede bitirir ve kendi yeni buluşunu tesadüfen test ederek babasını bulmaya çalışır. "Kehribar Kanı" denilen ikinci kitap, Merlin'in sihrinin işe yaramadığı özel bir mağarada hapsedilmesiyle başlıyor. Yine de oradan kaçmayı başarır. Hemen "Kron Chronicles of Amber" dizisinde yer alan yeni bir düşmanla karşılaşır. Sırayla kitaplar üçüncü çalışma "Kaos Burcu" ile devam ediyor. İçinde, Merlin gerçeküstü bir dünyada hayat bulur, ki bu, LSD'nin etkisi altında olan kardeşi Luke'un hayal gücünün meyvesidir. Oradan başarılı bir şekilde kaçarak büyülü kalesi "Dört Dünyanın Muhafızları" nı yakalar. Dördüncü Kitap, Gölgeler Şövalyesi, daha önce okuyucu tarafından anlaşılmayan pek çok gizemi ve gizemi açığa çıkarır. Buna ek olarak, Merlin bir seçenekle karşı karşıya - Logrus veya Labirent. "Kaos Prensi" başlıklı ikinci cildin son kitabı, devam etme olasılığını ima etmesine rağmen, tüm döngünün tamamlanmasıdır.

sırayla amber chronicles

Diğer eserler

Yukarıda listelenenlere ek olarak, diğerleri"Kron Chronicles of Amber" dizisi, hemen hemen hiç var olmayan kitaplar. Bazıları daha önce Amber'de gerçekleşen her şeyi anlatırken, diğerlerinin genellikle ana döngü ile ilgisi olmayan ve aynı evrende yer alan çeşitli olaylar hakkında anlatılan ayrı hikayeler oldukları bir tarih öncesine aittir.

sonuçlar

Genelde sadece 10Roger Zelazny tarafından yazılan eserler. Dinlenme - dünyalar ve onların tür sayısı yine doğrudan açıklanan olaylarla ilgili olmayan herhangi bir şey, ya da başka Zelazny eş ürünü ile sınırlı değildir gibi diğer yazarların bir el işi, genel bir fikir sevdim aslında, istediğiniz herhangi bir şeyi yazmak için izin verir. En tartışmalı an, çünkü o sadece versiyonunu Oku ve yayınlamak için bir kolay yol açamayacağını Roger taslakları, yazılı olduğu, Zelazny dul eşi aksini iddia eden kendi açıklamalarına rağmen, Betancourt beş kitap olarak kabul edilebilir.

Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 2019

Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 2019

Related news

 • Kadınların gümüş zincirleri nelerdir
 • Antimikrobiyal, antiparaziter ilaçlar. Merhem Candide
 • Küçük Salon Dekorasyon Yerleşimi Nasıl Olmalı
 • Pionerskaya (St. Petersburg) adresindeki İndirim barına kısa bir genel bakış: menü, fotoğraf, adres
 • Göğüs Saerma Videosu

 • Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 4

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar


  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 59

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 80

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 40

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 94

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 30

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 90

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 81

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 32

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 27

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 38

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 62

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 80

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 79

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 71

  Roger Zelazny. Amberin Chronicles. Sırayla kitaplar 52