Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 2019

Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 2019

Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 69 27.01.2019, 02:59

Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak

Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak

19.01.2019 - 17:48Son Güncelleme :19.01.2019 - 17:48
Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak

Aytekin KALENDER- Mehmet Can PEÇE/RİZE, (DHA)- AK PARTİ Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, millet gibi düşünmeyenin cumhurbaşkanı olamayacağını belirterek, "Size benzeyen kimse, o cumhurbaşkanı olacak" dedi.
Rize'de,Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuşan Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin reformlar partisi olduğunu belirterek en büyük reformun cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçiş olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük olaylar olduğunu ifade eden Kurtulmuş, "Bütün hepsini geride bırakalım, 2007 yılında yapılan seçimlerde AK Parti’nin çoğunluğuna rağmen Mecliste cumhurbaşkanı seçtirmediler. Niçin, çünkü bu millet; 'bidon kafalı, göbeğini kaşıyan adamlardı' onların zihniyetinde. Bu millet cumhurbaşkanını seçmeye layık bir millet değildi. Kim seçerdi cumhurbaşkanını? Kapalı kapılar ardında, Türkiye’yi yönettiğini zanneden bir avuç azınlık kimin cumhurbaşkanı olacağına karar veriyor. 2007’de büyük bir kriz ortaya çıktı. O krizin sonunda Allah'a çok şükür, kötü komşu milleti ev sahibi yaptı. Millet cumhurbaşkanını kendisi seçmeye karar verdi ve kendisine benzeyen birisini, içinden çıkan birisini, Recep Tayyip Erdoğan’ı seçti" dedi.
Millet gibi düşünmeyenlerin cumhurbaşkanı olamayacağını söyleyen Kurtulmuş, "Milletin çarşısından, pazarından geçmeyen, milletin camisiyle, mescidiyle işi olmayan, milletin tarihiyle, kökleriyle irtibatı olmayan, milletin düşünde horon oynamayan, halay çekmeyen, cenazesinde ağıt yakmayan, velhasıl millet gibi olmayan, millet gibi düşünmeyen, millet gibi inanmayan hiç kimse cumhurbaşkanı olamayacak. Size benzeyen kimse, o cumhurbaşkanı olacak" diye konuştu. 
Kurtulmuş, partisinin Rize belediye başkan adaylarını da açıkladı. Buna göre; Ardeşen'de Avni Kahya, Fındıklı'da Mustafa Zorlu, Pazar'da Ahmet Basa, Hemşin'de Halim Kazım Bekar, Çayeli'nde Mustafa Baltacı, Güneysu'da Rıfat Özer, Derepazarı'nda Ahmet Yıldız, İyidere'de Saffet Mete, Kalkandere'de Kenan Yıldırım, İkizdere'de Ali Fuat Yıldırım, Çamlıhemşin'de Osman Haşimoğlu, Kendirli'de Alaattin Serdar, Salarha'da Hasan Kara, Muradiye'de Musa Süreyya Balcı, Tunca'da Ahmet Naci Aytemiz ve Madenli'de Necip Yazıcı aday olarak gösterildi.
Rize Belediye Başkanlığı için daha önce Rahmi Metin'in ismi açıklanmıştı. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Rize haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Rize haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 2019

Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 2019

Related news

 • Kolay kilo ve diyet yapmak
 • Eğitimin temel biçimi olarak ders
 • Çocuğunuza sakın böyle davranmayın
 • Zayıflatan diyet kuralları

 • Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 98

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak


  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 2

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 64

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 11

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 43

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 82

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 22

  Rize Haberleri: Kurtulmuş: Millet gibi düşünmeyen cumhurbaşkanı olamayacak 70