Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 2019

Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 2019

Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 31 12.02.2019, 09:41

Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık

Riga balzamı

Popüler bir alkollü içecek biliniyorduXVII yüzyıl, aslında bir ilaç olarak tasarlanmış olmasına rağmen. Balsam'ın İmparatoriçe Catherine II'ye sunulduğu şifalı bir içki kisvesi altındaydı. Ayrıca bir içki tadı almayı başaran Rus tüccar Lelyukhin, Alman yaratıcısından bir tarif aldı ve seri üretime başladı.

Ve Rusya'da XVIII yüzyılın sonundan beri her yıl olduKokulu bir içecekle dolu yaklaşık 300 bin seramik şişe satmak. Riga siyah balsam 1900 yılında inşa edilmiş bir fabrikada üretilmektedir. İkinci Dünya Savaşı sırasında, tarif neredeyse kayboldu, ancak 1950'lerde. Şirketin teknoloji uzmanlarının çabaları sayesinde, personel hala canlandırabilirdi.

Üretim teknolojisi
Riga siyah balsam

Riga balsamlarının özel bir formülü var: onların bileşiminde 24 kadar içerik vardır ve bunların çoğu otlardır. Bitki bileşenlerinin bileşenlerinin listesi uzun zamandır biliniyor, ancak oranlar hala gizli tutuluyor. Bileşenlerin çoğu yereldir, ancak ithal bileşenler de vardır, örneğin balzamik yağ. İçecek, 30 güne kadar huş fıçılarında infüze edilir. Bundan sonra, Riga balzamları yüksek alkol içeriği olan kırmızımsı bir sıvı haline gelir. Şişeler konsantre bir içecek alırlar, birkaç büyük 300 litrelik varil her yıl yaklaşık 3 milyon şişeyi doldurabilirler.

Yarım bitmiş içecek, alkol ile takviye ediliryanmış şeker, meyve suları, brendi, bundan sonra karakteristik rengi ortaya çıkar. Şişeleme işleminden sonra, içecek hala altı aydır seramik muhteviyatında ısrar edilir, bu da içeriği güneş ışığından ve ani sıcaklık değişimlerinden korur.

Kullanım inceliği
Riga balsam fiyatı

Riga balzamları kahveye eklenecek kadar uygun veyaSadece onunla iç. Çayın içine az miktarda alkollü içecek eklenirse, bir çeşit grog alırsınız. En iyi balsam sıcak içeceklerde "açığa çıkar", çünkü formülasyonu soğuk ülkede icat edildi. Ama sıcak havalarda, siyah frenk üzümü suyu ve buz iştah açıcı dondurma topu ile buz ile Riga balsam yığını gerçek bir gurme keşif olacaktır.

İçecek Özellikleri

Çok sayıda bileşen bir özelliktiriçki: Riga balzamları mineral maddeler, organik asitler, karbonhidratlar, yağlar, proteinler, glikozitler vb. ile doyurulur. Balsam stres sonrası aşırı çalışma, yorgunluk ile başa çıkmaya yardımcı olur. İştahı uyaracak bir araç olarak, balsam yemeklerden önce tüketilir.

Ayrıca vücudun sakinleştirilmesi için tavsiye edilirSinir uyarılabilirlik süresi ve uyku bozuklukları durumunda. Ama zengin bir bileşim alerjiye yatkın insanlar için tehlikeli olabilir - kullanmadan önce, insan vücudunun bileşenlerden herhangi birine tepki vermediğinden emin olmanız gerekir.

maliyeti

Soruyu düşünmemeliydik bile,Eğer alkol koleksiyonunuzu Riga balsamı gibi değerli bir örnekle doldurmanız gerekip gerekmediğini: fiyat sizi şaşırtacak. Bu şaşırtıcı içecek mağazalarda uygun bir fiyata sunulur - yarım litrelik şişe sadece yaklaşık 700 ruble.

Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 2019

Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 2019

Related news

 • Hayvanların Korunması İçin Neler Yapılabilir
 • Vahşi Batının Gölgesinden Bile Hızlı Silah Çeken 10 Kanun Kaçağı
 • Şekerpare Tarifleri Videosu
 • Avusturyanın başkenti Viyanada dikkat çekici olan nokta nedir
 • Aşırı Yeme İsteğinin Sebepleri Nelerdir
 • Karın Düzleştirmek İçin Ne Yapılmalı: Karın Düzleştiren Diyet

 • Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 61

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık


  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 68

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 44

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 80

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 30

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 9

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 37

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 57

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 39

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 57

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 86

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 1

  Riga balsamları: Koleksiyonunda bir şişe sağlık 71