RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 51 25.01.2019, 18:51

RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukrayna'daki kutlamaların tarihi

21. yüzyıl, kitle imha silahlarıyla dolu: nükleer bombalar, virüs hastalıkları, çevredeki atmosfere zararlı emisyonlar. Her ülkede sıradan vatandaşları bu tür tehditlerden koruyan özel hizmetler var - radyasyon, biyolojik ve kimyasal koruma birlikleri.

RCBZ Asker Günü

RCBZ Asker Günleri askeri birliklerinden biridirfestivaller, her yıl Rusya ve Ukrayna'da yapılmaktadır. Bu, her iki ülkenin savunmasının uzun vadeli kalkınmasının ayrılmaz bir parçasıdır ve RCB koruması uzmanları olmadan güçsüz olur.

ÇHS, Sovyet ve modern Rusya tarihindeki birlikler

Birinci Dünya Savaşı sırasındaZehirli maddelerden korunmanın yanı sıra alev alıcılarının kullanımı konusunda uzmanlaşmış yeni bir tür asker. Tarihsel belgelere göre, 1915-1918 yılları arasındaki Rus İmparatorluk Ordusu zaten 15 ayrı özel amaçlı birim, yani kimyasal şirketler elinde bulunduruyordu.

Büyük Vatan Savaşı sırasında askerler vesavaşa katılan RHB koruma uzmanları, siparişlerin doğruluğunun ödüllendirilmesi için 40'dan fazla parça, 22 askeri kimyager Sovyetler Birliği Kahramanı ödülüne layık görüldü.

Kimyasal madde oluşturulmasından bu yana RHBB birliklerinin günüRusya'da 100 yılı aşkın tugaylar herhangi bir değişiklik yaşamamıştır. Cumhuriyetin Rosvoensovet tarafından 1918'de 13 Kasım'da yayınlanan 220. Sipariş No.'ya göre, Kızıl Ordu'nun yeni bir kimyasal servisi kuruldu. 74 yıl sonra, 1992'de kimyasal birlikler RHB korumasının birlikleriyle değiştirildi.

Rus Ordusu Günü

Tarih boyunca, RHBB birliklerinin günüRusya her yıl kutlanmaktadır. Şu anda vatandaşların sağlığı ve güvenliği konusunda ihtiyatlı duran insanlar onurlandırılıyor. Bilimin ve silahlanmanın hızla gelişmesi ve sınır ülkelerinin bölgelerindeki gergin durum göz önüne alındığında, bu tür askerlerin faaliyetleri hem barış zamanında hem de savaş zamanında her geçen gün daha popüler hale geliyor.

Çernobil nükleer santralindeki kazanın tasfiyesinde RHBB birliklerinin katılımı

Çernobil'de felaket Nisan ayında meydana geldiUkrayna SSR topraklarında 1986, bir dizi devlet yapısından en doğru ve en hızlı eylemi talep etti. Nükleer reaktör patlamasının sonuçlarının ortadan kaldırılmasına yönelik ana çalışma, RKhBZ alaylarının görevlileri tarafından gerçekleştirildi. O zaman, daha sonra yeryüzünün kirlenmiş bölgelerini keşfeden ve lokalize eden 10 tabur görevlendirildi. Operasyona katılan askerler, patlama olayından insanları kurtarmaya ve parlayan bir reaktör üzerinde bir lahit kurmaya yardım ettiler.

RCBZ birliklerinin günü, korkunç bir felaketin sonuçlarının ortadan kaldırılması sırasında ölen özel birimlerin askerleri hatırlatıldı.

Modern Ukrayna'da RHBB birliklerinin tarihi

Ukraynalı şirketler ve radyasyon, biyolojik ve kimyasal koruma rejimleri, tarihsel verilere göre, Rus Sovyet Rusya Federasyonu Sosyalist Cumhuriyetinin birliklerinin ardılılarıdır.

Ukrayna RHBB birliklerinin günü

Ukrayna'nın kuruluşundan bu yanaBağımsız ülke, kimyasal güçler radikal reform geçirdi. Bugüne kadar, RHBB taburları modernize edilmeye ve geliştirilmeye devam ediyor, en son ekipman Ukrayna radyasyon ve biyolojik koruma güçlerine tedarik ediliyor.

Ülkenin Savunma Bakanı tarafından verilen emre göre, Ukrayna RHBB birliklerinin günü 14 Şubat'ta kutlanıyor.

CBR koruma birimleri tarafından gerçekleştirilen ana görevler

Bu tür birliklerin ana uzmanlığıBiyolojik, radyasyon ve kimyasal saldırıların önlenmesi, etkilerinin sonuçlarının ortadan kaldırılması. Askerler, çevrenin durumunu inceler ve değerlendirir, ekipmanı gizler ve gerekirse silah kullanır.

13 Kasım RCBP birliklerinin günü

Çoğunlukla Rusya'daki RCBP birliklerinin günüaskerlerin profesyonellik, doğruluk ve karar verme hızını gösterdiği ölçek egzersizleri. Özel teçhizat ve silahlara sahip olmanın yanı sıra, RCB koruma alayının bir görevlisi, güvenlik teknikleri, arazide gezinme yeteneği hakkında bilgi gerektirir.

RHBB birliklerinin günü. Rusya ve Ukrayna'da kutlama tarihleri

Diğer resmi tatillerin yanı sıra, onurHava Kuvvetleri, deniz kuvvetleri ve deniz kuvvetleri, tank birlikleri ve diğerleri, radyasyona karşı koruma birimleri, biyolojik ve kimyasal silahlar kendi kutlama tarihine sahiptir.

13 Kasım - RCBP birliklerinin günü,Rusya. 2015 yılında, bu görevin birlikleri oluşumlarından itibaren 97 yıl döndü. Askeri kimyacıların onuruna yapılan en unutulmaz tatil 13 Kasım 2013'te gerçekleşti - bu, 95'inci yıldönümüydi. Profesyonel tatil, ilgili kararnamenin Rusya Federasyonu Başkanı tarafından imzalanmasından sonra, 31 Mayıs'ta 2006'da onaylandı.

14 Şubat'ta RHBB birliklerinin günü Ukrayna'da kutlandı. Bazı özel birimlerin kuruluşundan bu yana 16 yıl boyunca, Ukrayna RCB korumasının askeri personeli çeşitli operasyonlara başarıyla katıldı. Örneğin, Karadeniz'de bulunan "Odisk" gemisinin mürettebatının kurtarılmasında. RCBP'nin askerlerinin operasyonel eylemleri, zehirli kargolardan kaynaklanan gaz emisyonlarını hızla ortadan kaldırmaya yardımcı oldu.

14 Şubat'ta RHBB birliklerinin günü

Kimyasal, biyolojik ve radyasyon saldırılarına karşı koruma sağlayan modern birlikler

RCB korumasının Rus ve Ukraynalı birlikleriyleHer yıl işlerinin tekniğini geliştirirler. Bu, ünitelerdeki ve alt birimlerdeki ekipmanın sürekli güncellenmesi ve eğitim kurumlarında hizmet verenlerin ek eğitimlerin geçişi ile kolaylaştırılır. Yüksek profesyonellik ve Anavatan'ın hizmetine tam bağlılığı sayesinde, kimyasal alayların memurları vatandaşların sağlığını ve çevrenin temizliğini korumaya devam ediyor.Related news

 • Kırmızı lahana yemek tarifleri
 • Maş Fasulyesi Salatası Videosu
 • Ütüdeki Kireç Nasıl Sökülür Temizlenir Ütü İzi Nasıl Geçer Nasıl Giderilir

 • RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 40

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi


  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 47

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 33

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 89

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 56

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 59

  RHBB birliklerinin günü. Tarih, bölünmelerin özellikleri, Rusya ve Ukraynadaki kutlamaların tarihi 78