Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220


Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 13 26.01.2019, 09:57

"Resanta SAI-220" - incelemeler. Kaynak inverteri "Resanta SAI-220"

Bugüne kadar piyasa teklifleriKaynak makineleri, farklı model ve marka üreticilerinin büyük bir seçim. dikkat edilmelidir temsil markaların, biri invertör "RESANTA SAI-220 PN" ile modern kaynak makinesidir.

Çalışma prensibi

Kaynak makinelerinin çalışma prensibi50 Hz, 0.4 kV AC standart frekans faz gerilimi bu fazda frekans, yüksek frekanslı bir voltajın dönüştürür, ve yine bir diyot köprüsü tarafından rektifiye edilir, bunun üzerine, bir DC voltajına 400 V dönüştürülmektedir. redresöre sıradan kaynak bir transformatörden farklı olarak, dalgalı akım değiştirici standart bir AC gerilimine sahip bir kaynak tertibatı olup geçer iki adım, ancak üç, ancak sabit çalışma gerilimi kaynak makinesi ile elde edilmektedir% 60, karşı dolgunluk% 90 elde edilir. Yüksek kaliteli yarı iletken malzeme kullanımı yoluyla Kaynak aygıtı "RESANTA AIS 220 MON", sabit bir voltaj da% 95 dolgunluk üretir. Yani, diğer kaynak makinelerine göre daha dengeli bir kaynak yayının tutulmasını mümkün kılar.

Bu kaynak makinesinin avantajları


resaan sai 220 yorumlar

 1. Kaynak arkında bir akım regülatörünün bulunması.
 2. Sürekli sürekli çalışmayı sağlayan büyük bir akımın geçtiği cihazın elemanlarının zorla soğutulması.
 3. "Anti-yapışma" fonksiyonunun varlığı,Otomatik mod, arkın ateşlenmesi sırasında elektrot ürüne yapıştığında çalışma akımını azaltır. Elektrot ayrıldığında, cihaz orijinal, yapılandırılmış parametreleri geri yükler.
 4. Arkı ateşlemesini artırılmış çalışma akımı parametrelerinin kısa bir nabzı ile artıran "sıcak başlatma" fonksiyonunun varlığı.
 5. Kaynak transformatörlerinin özelliği olan beklenmedik solmalardan etkilenmeyen sürekli ark yanması.

Birlikte çalışan profesyonel kaynakçılarcihazları "Resanta SAI-220", onların değerlendirmeleri cihazın bu avantajları üzerinde duruldu. Ayrıca, işçiler, inverterlerin kaynakçıların çalışmalarını büyük ölçüde kolaylaştırdığı ve daha iyi hale getirdiği gerçeğine odaklanmaktadır.

Cihaz performansı

"Resant SAI-220" teknik cihazlarıkarakteristikler, kaynak makinesinin, ark üzerindeki çalışma akımının kararlı bir şekilde muhafaza edilmesiyle yeterince geniş bir giriş ve çıkış voltajı aralığında çalışmasını mümkün kılmaktadır. İyi bir ark kontrolü, yoğun soğutmanın arkayı belirli bir akımla uzun süre tutmasına izin vermesiyle sağlanır.

 1. Cihazdaki giriş voltajı 140 V ila 240 V arasındadır.
 2. Girişteki maksimum akım tüketimi 30 A'dır.
 3. Rölantide voltaj 80 V'ta tutulur.
 4. Ark yakma voltajı 28.8 V'dir.
 5. Kaynak çalışma akımı 10 A ila 220 A arasında ayarlanabilir.
 6. Cihazın sürekli yüklenebilirliği 154 A'dır (Imax'ın% 70'i).
 7. "SAI-220" de kullanılabilen elektrodun çapı - 1.6 mm'den 6 mm'ye kadar.
 8. Koruyucu güvenlik sınıfı IP21'dir.

-10 ortam sıcaklığında sabit ve verimli çalışabilmeyaklaşık+ Ila +40yaklaşıkC. Atmosferik yağış altında açık havada çalışmasına izin verilmez.

Ürünün harici cihaz

"Resanta" invertör "SAI-220" temsil ederÖnünde bir panel bulunan bir metal kasa. İşte regülatörünün çalışma akım değerleridir, gösterge "Ağ" göstergesi DC kablolar için akım ve güç bağlantılarını "aşırı ısınmasına". Kaynak makinesi zorlanmış bir soğutma sistemine sahiptir. Bu nedenle, havalandırma deliklerini yuvaya kilitlemek kesinlikle yasaktır.

Sistemin çalışması üzerinde "aşırı ısınmaya karşı koruma"Panelde bulunan bir ampulü bildirir. Doğru akım kabloları için konektörlerin yakınındaki mahfazanın üzerinde açık işaretler bulunur: "-" güç terminali ve "+" güç terminali. Ağda bir tumbler anahtarı var - "Ağ" ve bir ampul - "Ağ". Cihazın kolay taşınması ve çalıştırılması için yukarıdan bir kayış yapılır.

Ürünün dahili aygıtı

Kaynak invertörü "Resanta SAI-220 PN" aşağıdaki ana ünitelerden oluşur:

 1. 50 Hz frekanslı standart ve düşük voltajlı geçici redresörün güç ünitesi.
 2. DC voltajını yüksek frekanslı alternatif akıma dönüştüren invertör güç bloğu.
 3. İnsanların çalışma voltajı için gerekli olan voltajı düşüren yüksek frekanslı trafo.
 4. Düşük frekanslı trafo gerilimi ile yüksek frekanslı akımı düzelten yüksek frekanslı transistör doğrultucu güç ünitesi.
 5. Çalışma kaynak voltajının rektifiye ve stabilize akımının titreşimini düzleştirmeye yarayan dengeleme bobini.

Tüm yarı iletken cihazlar yapılmıştırtabanlı transistörler MOSFET veya IGBT. en modern teknolojiler tarafından üretilen yarı iletken elemanları kullanarak kararlı ark sağlanmaktadır Yüksek dinamiği özellikleri,.

Cihaz koruması

Kaynak çevirici resanta sai 220Üretici her türlü çabayı gösterdiKaynak cihazları "Resant SAI-220" sadece profesyoneller için değil, aynı zamanda zaman zaman kaynak işlemleri yapan kişiler için de güvenliydi.

Bu alandaki en önemli öğeaparatın iletken parçalarının yalıtımı. Standart ekipmana bağlantı, 2 dakika boyunca 3000 V'ye kadar bozulma olmaksızın gerilime dayanabilen çift izolasyonlu esnek bir kablo ile gerçekleştirilir.

Kaynak makinesinin iç parçaları sabittir3 saat boyunca 1000 V'luk bir imalatta arızaya karşı test edilmiş olan izolatörlerde sabittir. Bu izolatörleri metal tozu ve talaşları ile tozlamayın. Fazın topraklanmasını önlemek için cihaza nem girmesine izin vermeyin, bu da cihazın yanlışlıkla çalışmasına neden olacaktır.

AIS'nin mekanik güvenliği, IP21 sınıfına karşılık gelir. Yani, 12 mm'den daha kalın olan nesneler cihaza giremez.

Cihazı çalışmaya hazırlama prosedürü

kaynak makinesi resanta sai 220

Dikkat lütfen! "Resanta SAI-220" cihazının bağlantısı (kaynakçının yorumları ve üreticinin talimatları), düşük çalışma voltajı devresi ile başlamalıdır:

 1. "Ağ" anahtarının bağlantısız konumunu kontrol edin.
 2. Gerekli enine kesitin kaynak kablolarını çalışma güç terminallerine bağlayın: "-" ve "+"; Elektrot tutucusunun, kaynak koşulları için gerekli olan kabloya bağlantısını kontrol edin.
 3. İkinci çalışma güç kablosunu, çalışmanın gerçekleştirileceği ürüne güvenli bir şekilde bağlayın.
 4. "Resanta AIS" gövdesini sabitlemek içintopraklama cihazı; Aksi takdirde, en az 140 cm uzunluğunda, aparattan en az 5 m mesafede zemine sürülen bir pim şeklinde bir portatif topraklamaya.
 5. Cihazı standart bir voltaj ağına bağlayın; Makineye standart voltaj uygulayın.
 6. Kaynak makinesini açmak için "Ağ" anahtarını çevirin.
 7. Özel işlemin gerekli akım modunu ayarlamak için çalışan DC değerinin regülatörünü döndürün.
 8. Güç kablolarını kısaltın.

Kullanılan elektrodun çapına bağlı olan modüller, inverter kaynak makinesinin çalışması aşağıdaki gibidir:

 • 1,6 mm - 20-45 A;
 • 2,0 mm - 45-70 A;
 • 2,5 mm -65-85 A;
 • 3,2 mm - 90-145 A;
 • 4,0 mm - 130-195 A;
 • 5,0 mm - 160-220 A;
 • 6,0 mm - 210-300 A

AIS çalışma güvenliği

resanta sai 220 özellikleri

"Resanta SAI-220" hakkında yorum yaparsanızÜzerinde uzun süre çalışan kaynakçılar, bu cihazın çok güvenli ve kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte, bu tür güvenlik kurallarına uymak gerekir:

 1. Güç kablosuyla topraklama yoksa, taşınabilir bir zeminin kurulması şarttır.
 2. Kaynak yeri iyi havalandırılmalıdır, çünkü kaynak sırasında birçok zehirli ve zararlı gaz oluşur.
 3. Kaynakçı, yanık yaralanmalarını önlemek için özel bir kaynak takımında çalışmalıdır.
 4. Gözleri ve yüzü korumak için bir kaynak kalkanı veya kaynakçı maskesi kullanmalısınız.
 5. Kaynak sırasında yangın güvenliği önlemleri, ürünlerin çıkarılmasının mümkün olmadığı standart talimatla tam olarak yapılmalıdır.

Rusya pazarında kaynak invertörü

resanta sai 220 mon

Inverter kaynak makineleri giderek daha fazlatüketicilerle popüler hale gelir. Özellikle düşük kilolu olmaları (6 kg'a kadar), kullanım kolaylığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle profesyonel olmayanlar tarafından popüler hale gelmiştir. Onlar için fiyatlar oldukça demokratik: birim başına 150 dolardan 250 dolara.

"Resanta SAI-220 PN" nin fiyatı 210 ileFarklı modifikasyonlar için 240 $, performansı kullanılan yarı iletken elemanlara ve bloklara bağlıdır. Serviste sadelik, AIS'nin benzer ürünler arasında lider pozisyon kazanmasını sağlar.

Üretici sürekli görüşlerini duyarmüşterileri ve sadece satışların değil, aynı zamanda ürünlerinin değerlendirmelerinin dinamiklerini izler. Bu amaçla internette, ilgilenen ve kayıtsız olmayan herkesin geri bildirimlerini bırakabileceği özel bir web sitesi oluşturulmuştur. Bu incelemeler sadece üreticiye değil, diğer tüketicilere de ilgi gösteriyor.

İnverter kaynak makinelerinin çalışması

sai 220

Temel olarak, kaynak makinesi "ResantaSAI-220 "incelemeleri en olumlu ve gurur verici, ancak ıslak havalarda çalışırken elektrik akımı ile" takılı "olduğunu söyleyenler var. Bu tür tüketiciler için herhangi bir elektrikli cihaz ve cihazla yapılan çalışmaların bir daha hatırlanması 5 mm'lik bir çapa sahip bir elektrotun kaynağı yapılırken sadece 5.5 kg ağırlığındaki cihaz, 15 kW'lık bir güce sahiptir ve bu da üç katlı bir evin boyuna göre 10 kg'lık bir taş atmak için yeterlidir. enerji yoğun ekipmanlar kullanıldığında omurga olmuyor.

Tüm önlemler ve güvenlik önlemleri,hangi kullanma kılavuzunda tarif edilmektedir kesinlikle uyulması gerekmektedir. Sabit bir topraklama cihazına sahip bir RCD ve üç çekirdekli güç kaynağı sistemi yoksa, portatif bir geçici topraklamaya sahip olmak ve onu kullanmak zorunludur.

İnverter kaynak makinelerinin onarımı

invertör resana sai 220

Halk ustaları her şeyi tamir edebilir. Ve bu hobiye karşı hiç kimsenin karşı bir şeyleri yoktur. Fakat "Resident SAI-220 PN" nin onarımı kolay değil. Bu kaynak makinesinin tüm bileşen parçalarının çok hassas bir şekilde dengelenmesi nedeniyle yüksek teknik özellikleri sağlanmaktadır. Herhangi bir invertöre uymaz. Hayır, akımın düşük tarafın çıkışında cihaza geçmesine izin veren başka bir invertör yaklaşık 220 A ise, cihaz çalışacaktır, ancak kaynak arkının dengesi azalacaktır. Bu açık değil. İnvertörün doğrultucu güç ünitesine giriş ve çıkış dirençleri arasındaki uyumsuzluk, dayanıklılığını önemli ölçüde azaltacaktır. Ve bu her düğüm için öyle.

AIS kaynak makinesi düzgün değilseBaşarısız düğümlerin orijinalleri tarafından değiştirileceği servis merkezine başvurmak en iyisidir. Dikkat edilmelidir: Cihazın içine nem ve metal tozu ve talaşların girmesine izin vermezseniz, ünitelerin uzun süre aşırı ısınmasına izin vermezseniz, cihaz on yıllardır sadık ve doğru olacaktır.

Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • İncikli yoğurt çorbası tarifi
 • Jason Stathamın çektiği filmler. Tam filmografi ve en iyi roller

 • Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 46

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220


  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 54

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 97

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 63

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 64

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 76

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 18

  Resanta SAI-220 - incelemeler. Kaynak inverteri Resanta SAI-220 83