Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlarRahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar


Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 47 24.02.2019, 13:21

Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar

Bugün, tedavisi konservatif ve ameliyat edebilen uterusun adenomyozisi yaygın fakat az çalışılan bir hastalıktır. Örneğin, tam olarak neden oluştuğu bilinmiyor.

Bilim adamları, adenomyozisin nedeninin şunlar olabileceğini öne sürüyor:

 • genetik yatkınlık;
 • stres, sürekli duygusal stres;
 • ağır fiziksel aktivite;
 • morötesi ışınlama;
 • çamur banyoları;
 • rahimdeki cerrahi manipülasyonlar.

Tedavisi gereken adenomyosis varEndometriyal hücrelerin uterusun kas tabakasında (miyometriyumu) ​​büyümesi ve sadece boşluğunda yetişmemesi nedeniyle, deneyimli bir jinekolog-endokrinolog gerçekleştirmelidir. Döngü sırasında embriyonun implantasyonu için hazırlanarak artar.

Hamilelik gerçekleşmezse, aşırı endometrium reddedilir ve aylık olanlar ile birlikte gelir. Miyometriyumda, yol yok, bu nedenle iltihaplanmayı kışkırtan bir kanama var.

Endometriyum diğer organlarda da gelişebilir. Yumurtalıklarda, servikste, fallop tüplerinde bulunurlar. Bu patolojik durumlara endometrioz adı verilir.

Tanı, uterusun adenomyozisidir ve tedavisibir jinekolog muayenesi ve kolposkopi yardımıyla uzun ve özenli bir süreçtir. Bu, çeşitli solüsyonlarla boyandığında serviksin mikroskop altında yapılan bir çalışmadır.

Doktor smear alır ve ultrasona yol gösterir. Kural olarak, bu araştırma yöntemleri tanıyı doğrulamamıza veya reddetmemize izin verir. Bazen laparoskopi ve histeroskopi, teyit etmek ve lezyonun kapsamını belirlemek için ek olarak reçete edilebilir.

Adenomiyoz belirtileri, doktor tarafından onaylandıktan sonra mümkün olan halk ilaçlarının tedavisi aşağıdaki gibidir:

 • mensturasyon öncesi, sırasında ve sonrasında ağrı, bol olurlar;
 • Onlardan önce ve sonra atma salgılar;
 • döngünün bozulması, daha sık kısalması;
 • cinsel ilişki sırasında ağrı;
 • Jinekolog muayene edildiğinde rahim genişler ve yuvarlaktır.

Çoğu zaman, adenomyozis 35 yaşından sonra ortaya çıkar. Bununla birlikte, bu tanı giderek genç kadınlara verilmektedir. Menopoz sırasında bu hastalığın gerilemesi gözlenir. Bu fenomende, bu hastalığın tedavisi esas alınır.

Hormonal ve immunologichekie uygulayınilaçlar. Bu durumda, tedavisi sadece bir endokrinolog, immünolog, bir alerji uzmanı ve bir dizi başka uzman tarafından muayene edildikten sonra başlatılması gereken uterusun adenomyozu tamamen kazanılamaz. Tüm işaretler ortadan kalktıysa başarı göz önüne alınır.

Özellikle şiddetli durumlarda, muhafazakarTedavi etkili değildir, cerrahi uygulayın. Bunun yardımı ile organların anatomisi geri yüklenir, iltihap tarafından bozulur. Bu, odaklarının maksimum sayısını kaldırır. Bu tedavi üçüncü aşama ile başlar.

Ameliyattan sonra kadın birkaç gündoktor gözetiminde hastane. Taburcu olduktan sonra, komplikasyonları önlemek için her hafta doktora gider. Daha sonra yılda iki kez jinekologu ziyaret etmeli.

Bugün, geleneksel yöntemlere ek olarak, yeni yöntemler kullanılmaktadır. Bunlardan biri elektrokoagülasyon. Yardımı ile anestezi lezyonları ağrısız bir şekilde çıkarılır.

Birçok kadında adenomiyoz yoksemptomlar. Bu durumda, nadiren teşhis edilir ve tedavi gerektirmez, sadece gözlemdir. Bu aşamada, hastalık gebeliğin başlangıcına müdahale etmez.

Yani, rahim adenomiyozu, tedavisi bağlıHastalığın evresinden bir kadına hoş olmayan duyumlar verebilir ve hatta kısırlığa yol açabilir. Hastaların durumunu iyileştirmek için cerrahi, konservatif ve yeni yöntemler uygulayın. Bir hastalığın semptomlarının tamamen ortadan kaldırılması tedavi olarak kabul edilir. Bilim adamları adenomyozis hala yeterince araştırılmamıştır, yanı sıra ortaya çıkmasının nedenleri.

Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlarRahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar

Related news

 • Kutsal Kitap nedir - bir tarih ders kitabı mı yoksa ilk etapta hakikat mi
 • Çocuklarda D Vitamini Eksikliği
 • Biber için serada bakım. Dikim, formasyon, tozlaşma
 • Arnavut Böreği

 • Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 76

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar


  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 99

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 21

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 17

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 30

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 15

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 43

  Rahibe adenomyozisi: tedavi, teşhis, nedenler, sonuçlar 71