Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımıRabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı

20.05.2019

Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 73

Rab'bin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı

"Rab'bin Dönüşümü" simgesi Müjde'de açıklanan olayın bir işaretidir. Bu simgenin önemi nedir ve yazısının çeşitleri nelerdir, bu yazı anlatacaktır.

Rabbimiz'in Dönüşümü Simgesi

"Rab'bin Dönüşümü" simgesi: bir arsa

Bu resim İncil olayını,İsa Mesih ile öğrencileri: Yuhanna, Petrus ve James. Toplantının altıncı gününde, Kurtarıcı havarileri ile konuştu. Onlara yakında öldürüleceğini, ancak ölümünden üç gün sonra kendisinin artacağını söyledi. Öğrencilerinden bir kısmının bu sözlerle üzüldüğünü fark ederek, Mesih tüm görkemini ve tanrısallığını göstermeye karar verdi. Tanrı Oğlu, elçileri dua için Tabor Dağı'na çıkmaya davet etti. Dualar sırasında bir mucize, yani Mesih'in dönüşümü gerçekleşti. Kurtarıcının yüzü güneş gibi parlıyordu ve kıyafetleri hafif beyazmıştı. Bu olayda, Musa ve İlyas'ın Eski Antlaşma peygamberlerinin ortaya çıkışı, İsa'yla sonucu hakkında konuşan oldu. Daha sonra, üçü de parlak bir buluta dönüştü ve Tanrı'nın Sesi duyuldu ve Mesih'in Rab'bin Oğlu olduğu ilan edildi. Kurtarıcı, havarilerine mucizevi dirilişinden önce bu olay hakkında kimseye söylememelerini istemişlerdir.

Theophanes Yunan Dönüşümü LordRabbimiz'in Dönüşümü Simgesi: image

Şu anda, bunun birçok varyasyonu vargörüntüsü. Bazılarını düşünelim. Böylece, bugüne kadar, bazı kaynaklara göre Yunan Theophanes tarafından yazılmış olan, 15. yüzyılda yaratılan imge korunmaktadır. O, Rab'bin Dönüşümünü dinamik ve hareketli olarak tasvir etti. Bu simgenin karakteristik bir özelliği, havai fişeklerin, ilahi ışıltılarla körleştirilen, oldukça keskin açılardaki tasviridir. Ve simge yalnızca Dönüşüm'ün kendisini değil aynı zamanda onun öncesindeki olayları tasvir etmektedir. Böylece, resmin sol kısmı İsa Mesih'in öğrencilerini Tabor Dağı'na nasıl götürdüğünü göstermektedir. Kurtarıcının Dönüştürülmüş Bedeni simgenin merkezinde. Ayrıca, resmin sembolik bölünmesini iki bölüme de ayırabilirsiniz: üst (göksel) ve alt (karasal). Sağdaki ikon, İsa'nın dağından ve havarilerden ayrılan son olayı gösterir. Yani, bir imgede, Rab'bin Dönüşümü'nü oluşturan üç parsel yerlerini buldu.Lord Rubles'ın DönüşümüSimgenin önemli bir yeri renk ölçeğiyle oynatılır,sadece yeryüzü ve cennet arasındaki kontrastı güçlendirir. "RAB'bin Dönüşümü" imgesinin en ünlü ikinci imgesinin yazarı Rus ikon ressamı Rublev Andrey'dir. Bu evanjel olay görüntüsünün onun versiyonu, bir önceki gibi dinamik değil statiktir. İşte sadece ana olay - Dönüşüm kendisi. Bu simge XV yüzyılda da yazılmıştır.

"Rab'bin Dönüşümü" ikonu: anlamı

Bu imajın önemini fazla tahmin etmek çok zordurve hatta imkansız. Sonuçta, simge 19 Ağustos gününde kutlanır Twelve, en önemli Hıristiyan tatil, birinin temelini oluşturan etkinlikleri görüntüler. Theophanes'in Yunan ve Andrei Rublev'in yarattığı görüntüler artık yalnızca Hıristiyanlar değil, dünyanın tüm nüfusunun değerli kalıntıları.

Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımıRabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı

Related news

 • Meslek gazetecisi: artı ve eksileri, özü ve önemi
 • Manisa Haberleri: Manisada şiddetli rüzgar, bir evile deponun çatısını uçurdu
 • Çocuklar ve yetişkinler için Tharyngosept ilacı
 • Conforama’dan Çocuk Odaları Dekoratif Aydınlatma Ürünleri
 • Altın kart, Sberbank: yorumlar. Sberbankın altın kredi kartı: koşullar

 • Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 43

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı


  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 47

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 79

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 17

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 98

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 88

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 16

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 10

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 4

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 39

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 12

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 32

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 34

  Rabbin Dönüşümü Simgesi: arsa ve imge tanımı 97