Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler 2019

Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler 2019 Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

Propolisin tentürü;antik zamanlar. Alkolat antiseptik (viral, anti-mantar ve protivobakteriyny), yara iyileşmesi, analjezik, kaşıntı önleyici, koku giderme antitoxic ve antioksidan etkileri, vasküler spazmlar, kan pıhtılaşmasının azaltılması, insan vücudu ve restorasyon koruyucu yanıtları uyaran kaldırır (rejenerasyon) doku metabolizmasını uyarır. birlikte bu özelliklerin tamamı etkilenen bölgelerde daha hızlı iyileşme katkıda bulunur.

Çoğu zaman propolis formu uygulanır70 veya 96 derece alkolde% 20 tentür. Propolis tentürü nasıl yapılır, şimdi size söyleyelim: 20 g saflaştırılmış propolis öğütülür, bir cam karanlık tabağa konur, 80 ml alkol döküldükten sonra sıkıca kapatılır ve yarım saat boyunca iyice karıştırılır. Günlük sarsıldıklarında bir haftadan 10 güne kadar ısrarla (bu belirli hastalığa bağlıdır). Ardından, tentür yerleşmek için birkaç gün boyunca serin bir yere (buzdolabı) yerleştirilir (sallayamazsınız), daha sonra huniye konulan ince bir pamuklu kat ile filtrelenmelidir. Sıvı sarımsı kahverengiye döner, bu da aydan bir yıla kadar depolanabilir, raf ömrü infüzyon, konsantrasyon ve diğer etkenlere bağlıdır. Bazı hastalıklarda tentürler ve diğer konsantrasyonlar kullanılır. Filtrasyon sonrası pamukta bırakılan maddenin kullanılmaması gerektiğini unutmayın, atılması gerekir. Propolis tentürü genellikle bir ay ya da daha fazla içirir, bu nedenle 400 ml alkol başına 100 g ürün gibi büyük miktarlarda hazırlayabilirsiniz. Propolis tentürü yüzde 5 hazırlamanız gerektiğinde, 95 ml alkol başına 95 gram propolis almalısınız. Tentürde tuhaf, çok hoş bir koku var. Tadı acı tadar. Etkilenen bölgeye pamuklu çubukla tentür uygulanır. Ve kururken lezyonu koruyan ince bir film oluşur.

Propolis tentürü: saç dökülmesi tedavisine yönelik bir uygulama

Toplam ya da yuva saç dökülmesini tedavi etmek için 96 derece alkole% 30 tentür uygulanır. Bunu yapmak için, günlük olarak cilde sürtün.

Propolis tentürü: vajinanın inflamatuar süreçlerinin tedavisi için bir uygulama

Erozyonlarla, serviks iltihabı veyaVajina patojen mikroorganizmaların (Streptococcus, trikomoniazis, stafilokoklar, vs ..) yüzde 3 haftalık infüzyon ya da sulama ile emprenye edilmiş tampon uygulamak neden oldu. Tamponlama veya şırınga her gün, en iyi gece, 7-10 gün yapılmalıdır. Bu tedavinin etkisi, geleneksel ilaçların kullanımından daha yüksektir. Bir yara iyileşmesi jinekolojik ameliyat sonrası daha hızlı ve daha iyi alkol günlük propolis 15-yüzde tentür boğaz noktaları ıslatma sonra iyileşmek zor ve uzun.

Propolis tentürü: sinüzit tedavisi için bir uygulama

Pürülan maksiller sinüslerin vermediği durumlardaetkisi tedavi sülfanilamid preparatları ve antibiyotikler birkaç günlük aralıklarla 2 delinme 5'e kadar kullanarak maksiller sinüs iğnesi uygulandı yüzde 96 alkol, yüzde 10 haftalık infüzyon yardımcı oldu. Tentür, tahammülsüz damıtılmış su ile seyreltilebilir. Kullanmadan önce, sıvı dikkatlice filtrelenmeli ve vücut sıcaklığına ısıtılmalıdır. pürülan sinüzit ana damla burun yüzde 20 alkol haftalık infüzyon deniz topalak, ayçiçeği yağı ya da başka bir bitkisel yağ ile devre içinde seyreltildiğinde; Alkolik sıvı çok rahatsız edici davranırsa, o zaman burun suyuna bir su et suyu (yüzde 20-30) gömülür. Ve eşit oranlarda su ile seyreltilmiş, soğuk alkolat propolis yüzde 20,, bu çözelti veya damla 20 burun protsentnyym sulu ekstre, her seferinde 5 damla emprenye sinüsler gazlı bez içine sokulur.

Propolis tentürü: orta kulak iltihabı tedavisi

Kulak enfeksiyonlarının tedavisinde etkili sonuçlarKulak kanalında% 30'luk bir alkollü gazlı bez tamponu ile% 30'luk bir alkolik ile emprenye edildikten sonra gözlemlenmiştir. Tamponlar her gün değiştirilir, tedavi yaklaşık 2 hafta sürer. Orta kulak iltihabı süpüratif durumunda alkol, yüzde 20 infüzyon haftada ile nemlendirilmiş gazlı bezlerden kulak yolunun sokulur. Tamponlar da günlük, tedavi - 3 hafta değiştirir.

Propolis tentürü: angina, bronşit, pnömoni, tüberküloz tedavisi

Kronik rinit, farenjit, bademcik iltihabı,larenjit ve boğaz ağrısı, alkolle% 20-30 propolis tentür ile başarılı bir şekilde muamele edilir, su 1: 1 ile tatlandırılmış bal ile seyreltilir. Orofarenksin hafif iltihaplanma biçimleriyle, burun sinüslerinin ve ağız boşluğunun günlük yağlanmaları yeterlidir. Ve şiddetli formlarda, sıvı günde üç kez, günde üç kez, yemeklerden önce bir yemek kaşığı olarak uygulanmalıdır. Çocuklar için doz, yaşa bağlı olarak azalır. Çocuklar tentürleri alkole transfer etmezse, aynı konsantrasyondaki su çorbalarını kullanmak daha iyidir. Akciğerlerin solunum organlarının iltihaplanması ile 2 çorba kaşığı tentür kullanabilirsiniz. günde üç kez yemeklerden önce; Aynı infüzyon ve orofarenks ile durulama da yararlıdır. Bronşit, akciğer tüberkülozu, pnömoni veya böbreklerin enflamasyonu ile 100-200 ml% 30 sulu infüzyon alınır; Tadı iyileştirmek için, infüzyonu bir kaşık bal ile karıştırın. Tedavinin süresi hastalığın niteliğine ve derecesine bağlıdır: genellikle bir haftadan iki aya kadar.

Mide ülserlerinin tedavisinde propolis tentürü

Duodenum ve mide ülserleri ileUygulanan tentür yağı (tuzsuz): yüzde 10 tentür alkol, üç gün boyunca infüzyon, tereyağı ile karıştırılır (10: 1 oranında) tülbent içinden sıcak süzüldü kaynatıp süt veya su ile almak 25 damla yemeden önce bir saat boyunca günde üç kez. Tedavi 20 gün sürer. Kremsi yapılmadığı zaman, deniz topalak yağıyla yapılan bu tentürden bazı insanlara daha iyi yardımcı olunur.

Bu ilacın avantajından yararlanarak, bireysel hoşgörüsüzlük, akut egzama, arı ürünlerine karşı alerjik reaksiyonların varlığı için kontrendikedir.

Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler 2019

Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler 2019

Related news

 • Şiirin analizi Prozadedavshiesya. Mayakovskinin Prozadedavshiesya adlı şiirinin analizi
 • Balide Tatil: Gezginlerin yorumları
 • Zebra Muhallebi Tarifi
 • Kendi kripto para birimini nasıl oluşturabilirim: talimatlar, öneriler ve geri bildirim
 • Aşırı Halsizlik ve Unutkanlık Neden olur Bazı Sebepler

 • Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler


  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler

  Propolis tentürü: uygulama ve tıbbi özellikler